Testi.cz > Jazyky/Kultura a knihy > Literatura > Literatura - Kritický realismus

test Literatura - Kritický realismus (Literatura)

    Autor: krt (33vlož. 273vyzk.+7%ø) ... vloženo 23.2.2008
Test vyzkoušen 2565 krát, průměrný výsledek je 54.5%.
  1. Jednou z hlavních postav Otce Goriota je vychytralý ambiciózní student, který využívá lidi k vlastnímu prospěchu a objevuje se i v dalším Balzakových románech z cyklu Lidská komedie (čítající přes 100 románů). Jeho jméno zní:

  2. Guy de Maupassant ve světě proslul románem:

  3. Na pomezí romantismu a realismu nestál jenom Puškin a Gogol (Taras Bulba). Též jeden francouzský spisovatel; jehož osudovým hrdinou byl Julien Sorel, který rád využíval ženy ke svému prospěchu, a jehož nezapomenutelně ztvárnil v 50.letech Gérard Phillip ve stejnojmenném filmu Červený a černý. Pod kterým pseudonymem nadšený bonapartista Henri Marie Beyle vstoupil nesmazatelně do literatury?

  4. Máchovský „Smích skrze slzy“, prezentace Ruska jako nezměrné krásy, který spasí svět, a román, který svou formou čerpá z Dantovy Božské komedie, to vše jsou atributy charakterizující kritického realistu jménem:

  5. Rytmickým, barevným a plastickým stylem psaní vynikl Gustave Flaubert, který není autorem románu:

  6. Hlavním hrdinou Melvillova románu Moby Dick je:

  7. Autorem symbolického romaneta, které se zamýšlelo nad puritánskou společností ve vztahu k Hester Prynneové, mladé ženy, která ukrývala svůj cizoložný vztah s mladým knězem, je

  8. Dostojevského psychologická tvorba měla bezpochyby vliv na rozvoj literatury 20. století. Mezi Dostojevského díla nepatří:

  9. Mezi Tolstého známé knihy povídek řadíme:

  10. Vrcholná sbírka 1.amerického národního básníka Whitmana, která pohoršila společnost volným veršem a otevřeným názory se nazývá:

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah