Testi.cz > Jazyky/Kultura a knihy > Literatura > Krásná literatura a Bible

test Krásná literatura a Bible (Literatura)

    Autor: sova (anonym) ... vloženo 30.4.2007
Test vyzkoušen 1138 krát, průměrný výsledek je 46.2%.
  1. ,,Zatímco šílenství hrozné drtí / a dělá ze stamiliónů lidí kouřící hromadu,/Bůh umírá ukolébáván jásavým hosanna." (A.Rimbaud) Co znamená hosanna ? (hosana)

  2. John Steinbeck : Hrozny hněvu (1939) . Titul si pro své dílo Steinbeck vypůjčil :

  3. Který autor (a ve které hře) ztvárnil scénu ,kdy hlavní postava nabízí chudákovi zlatý loisdor,když zakleje,tj. bude se rouhat Bohu za to,v jaké bídě ho Bůh nechává navzdory jeho prosbám ?

  4. Který spisovatel cituje z Lukáše 7.32-36 (Uzdravení hluchoněmého),aby vysvětlil název svého románu ?

  5. Kdo popsal ve svém díle ,,ráj" jako místo na zploštělém vrcholu srázu,kde uprostřed vonící jarní zahrady roste strom života a hned vedle něho strom vědění ?

  6. Téma stvoření světa (a stvořitele) se objevuje v evropské literatuře zhruba od 4.století .Ivan Karamazov (Dostojevskij :Bratři Karamazovi) a Rieux (A.Camus : Mor) pohlížejí na stvoření světa stejně. Jak?

  7. Kdo se ve svém díle vysmívá dogmatu Trojice (Otec,Syn,Duch) ,dává vinu kouzelníkovi,jenž je zván papežem,že namluvil křesťanům že,,tři jsou jen jedna " ?

  8. Téma pokušení převzaté ze dvou biblických příběhů (Adam a Eva,pokušení Ježíše na poušti ) se objevuje v literatuře často. Téma pokušení nenajdeme v díle:

  9. Velkým biblickým tématem je ,,vykoupení". Jakou podobu má toto téma v Goethově Faustovi (2.díl) ?

  10. Jób je ztělesněním lidské úzkosti,pramenící z neospravedlnitelného utrpení. V básnické skladbě Jobova noc použil toto téma:

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah