Testi.cz > Sportovní > Zimní sporty > Krasobruslení I. - sportovní dvojice (těžký)

test Krasobruslení I. - sportovní dvojice (těžký) (Zimní sporty)

    Autor: RoBertino (3vlož. 120vyzk.+18%ø) ... vloženo 5.3.2012
Test vyzkoušen 266 krát, průměrný výsledek je 34.5%.
Přináším první ze série krasobruslařských testů, které jistě potěší milovníky ledových křivek. Proto také zdůrazňuji, že je uveden opravdu pro ty čtenáře, kteří se o tento sport zajímají.
  1. Jak se jmenoval první krasobruslařský partner Iriny Rodninové?

  2. Kolik evropských titulů získala dvojice Bělousová / Protopopov?

  3. Hans-Jürgen Bäumler, partner Mariky Kiliusové, proslul v německé televizi jako moderátor. Jaký pořad komentoval?

  4. Výměna státní příslušnosti není v krasobruslení nic výjimečného. Kterou zemi původně reprezentovala Jelena Běrežná (s Olegem Šljachovem)?

  5. Jayne Torvillová proslula především jako partnerka Christophera Deana v tanečním páru, jednou se však objevila i na ME ve sportovní dvojici s Michaelem Hutchinsonem. Kdy to bylo?

  6. Nezvyklé nejsou ani přechody mezi sólovými a párovými disciplínami. Bývalá olympijská vítězka Kristi Yamaguchi to zkoušela v páru s jiným americkým sólovým medailistou, kdo jím byl?

  7. Také olympijský vítěz Artur Dmitrijev vystřídal na vrcholné úrovni dvě partnerky. Se kterou získal olympijské stříbro v Lillehammeru 1994?

  8. Nadvládu sovětských párů v 70. a 80. letech málokdo narušil, podařilo se to například v letech 1982 a 1983 dvojici, reprezentující tehdejší NDR:

  9. Ještě předtím, než Kanaďan Lloyd Eisler vytvořil úspěšnou dvojici s Isabelle Brasseur, objevil se na MS s jinou partnerkou. O koho šlo?

  10. Náš zatím poslední medailista ve sportovních dvojicích René Novotný jezdil v páru se čtyřmi krasobruslařkami, na ME se objevil postupně se třemi. Která z nich byla tou první?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah