Testi.cz > Historie > Starověk > Historický zeměpis-Starověký svět

test Historický zeměpis-Starověký svět (Starověk)

    Autor: Historix (6vlož. 78vyzk.+15%ø) ... vloženo 3.1.2010
Test vyzkoušen 816 krát, průměrný výsledek je 42.5%.
 1. Víte kde ležel Ur? Jedno z nejstarší měst jsme ve 4 tis.př.n.l

 2. !První! Snofruova pyramida,je někdy povážována za první pyramidu s rovnými stěnami,kde ležela?

 3. Na kopci stálo tehdy velké město,křižovatka obchodních cest.Na pláních které vydíte na obrázku se kdysi odehrála velká bitva o nadvládu Egypta nad přední Sýrii(první pol.15stol.př.n.l) Jak se nazývá to město?

 4. Pyramidy v Gebel Barkalu postavené tajemnou kulturou Meroé,o které toho moc nevíme,jen že měla hodně společného s Egyptem...Kde zhruba leží tyto pyramidy?

 5. Persepolis Je v 6 stol.př.n.l hlavním městem Východního známého světa a dere se na západ...Bylo velice kosmopolitní (vidíme Perské reliéfy,Egyptské Brány...atd..) Ve které části říše leželo?

 6. Řecko však Perské říši odolalo a nepopiratelnou zásluhu na tom mají nejdisciplinovanější vojáci na světě až do dob Legionářů.Z kama tito vojáci s pověstným "Ačkem" na štítu pocházejí?
  Řecko však Perské říši odolalo a nepopiratelnou zásluhu na tom mají nejdisciplinovanější vojáci na světě až do dob Legionářů.Z kama tito vojáci s pověstným "Ačkem" na štítu pocházejí?

 7. Světově známá věštírna,pokladnice městských států Řecka,velký kulturní prostor,tím vším se vyznačovalo toto město,jeho název?(vzpomeňte si hlavně na věštírnu!)
  Světově známá věštírna,pokladnice městských států Řecka,velký kulturní prostor,tím vším se vyznačovalo toto město,jeho název?(vzpomeňte si hlavně na věštírnu!) (náhled)

 8. Bezesporu největší bitva Alexandra Velikého byla u Gaugamél 331př.n.l.Podívejte se na mapu,nejblíž kterého město leží Gaugamély?
  Bezesporu největší bitva Alexandra Velikého byla u Gaugamél 331př.n.l.Podívejte se na mapu,nejblíž kterého město leží Gaugamély? (náhled)

 9. Ale Alexandrv roce 323př.n.l zemřel v Babyloně Alexandr Velký jako Vládce celého tehdy známého světa,zapomíná se ale,že jeden kraj v Anatolii nedobyl,který? (viz.mapa)
  Ale Alexandrv roce 323př.n.l zemřel v Babyloně Alexandr Velký jako Vládce celého tehdy známého světa,zapomíná se ale,že jeden kraj v Anatolii nedobyl,který? (viz.mapa) (náhled)

 10. Po Alexandrově smrti nastává doba Helénismu..a také hádky o to,kde bude pohřben Alexandr,kde by jste jeho hrobku našly ve 3 stol.př.n.l?
  Po Alexandrově smrti nastává doba Helénismu..a také hádky o to,kde bude pohřben Alexandr,kde by jste jeho hrobku našly ve 3 stol.př.n.l? (náhled)

 11. Diadochové po 300 letch upadla moc Diadochů,v roce 30př.n.l i Egypt po bitvě u Aktia,kde záliv Aktium ležel?(viz.mapa).
  Diadochové po 300 letch upadla moc Diadochů,v roce 30př.n.l i Egypt po bitvě u Aktia,kde záliv Aktium ležel?(viz.mapa). (náhled)

 12. Za vlády Konstantina se Centrum upadající říše přesouvá do Konstantinopole(4 stol),jak se jmenovalo město předtím?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah