Testi.cz > Historie > Osobnosti > SLAVNÉ OSOBNOSTI – mohly se potkat? 2 – Ano/Ne

test SLAVNÉ OSOBNOSTI – mohly se potkat? 2 – Ano/Ne (Osobnosti)

    Autor: carmen.18 (761vlož. 2688vyzk.+26%ø) ... vloženo 22.3.2020
Test vyzkoušen 178 krát, průměrný výsledek je 65%.
Tento test představuje slavné osobnosti – panovníky, vojevůdce, učence, vynálezce, objevitele, cestovatele, spisovatele, hudební skladatele, operní pěvce a malíře napříč stoletími. Vaším úkolem bude správně určit, jestli se daná dvojice slavných mohla sejít či nikoliv. Odpověď ANO označte v případě, že se osobnosti mohly alespoň TEORETICKY sejít. Nemusely se setkat doopravdy, ale alespoň část jejich života probíhala ve stejném období (století). Odpověď NE zvolte v případě, kdy neměly ani teoretickou možnost se setkat, ani část jejich životů neprobíhala ve stejném časovém úseku.
 1. Mohl se setkat slavný vojevůdce a římský imperátor Gaius Julius Caesar s egyptskou královnou Kleopatrou?

 2. Mohli se setkat dramatik a autor textu národní hymny Josef Kajetán Tyl a hudební skladatel Bedřich Smetana?

 3. Mohli se setkat americký vynálezce a podnikatel Thomas Alva Edison a český vynálezce František Křižík?

 4. Mohli se setkat italský sochař, architekt a malíř Michelangelo Buonarroti a český sochař Josef Václav Myslbek?

 5. Mohli se setkat římský císař, král český a uherský Rudolf II. Habsburský a významný dánský astronom Tycho Brahe?

 6. Mohl se potkat nejslavnější anglický dramatik a básník, autor nejznámějšího milostného příběhu v historii světového dramatu „Romeo a Julie“ William Shakespeare s francouzským spisovatelem, který se proslavil především historickými romány „Tři mušketýři“ a „Hrabě Monte Cristo“ Alexandrem Dumasem st.?

 7. Mohli se potkat český malíř, ilustrátor a spisovatel, autor slavného „Kocoura Mikeše“ a „Chytré kmotry lišky“ Josef Lada a nejslavnější český zpěvák, 42-násobný „Zlatý“, později „Český slavík“ Karel Gott?

 8. Mohly se setkat ruská carevna Kateřina II. Veliká a rakouská císařovna Alžběta Bavorská, zvaná Sissi?

 9. Mohla se potkat francouzská hrdinka stojící v čele francouzských vojsk v boji proti Angličanům Johanka z Arku, zvaná Panna Orleánská s českým kazatelem Mistrem Janem Husem?

 10. Mohli se setkat ruský malíř Ivan Ivanovič Šiškin a český malíř, ilustrátor. loutkař a jeden ze zakladatelů českého animovaného filmu Jiří Trnka?

 11. Mohli se potkat česká spisovatelka, autorka slavné „Babičky“ Božena Němcová a polský spisovatel, představitel polského romantismu Adam Mickiewicz?

 12. Mohli se setkat slovenský vůdce zbojníků Juraj Jánošík a vůdce chodského povstání Jan Sladký Kozina?

 13. Mohl se potkat italský astronom Galileo Galilei s nizozemským malířem Vincentem van Goghem?

 14. Mohli se setkat arménský hudební skladatel, autor slavného „Šavlového tance“ z baletu „Gajané“ Aram Chačaturjan a český hudební skladatel filmové, televizní, populární a muzikálové hudby, hitmaker a autor slavného muzikálu „Drakula“ Karel Svoboda?

 15. Mohli se potkat slavný ruský vojevůdce a geniální stratég, který vyhrával bitvy i když byl nepřítel v početní převaze Alexandr Vasiljevič Suvorov a 16. prezident USA Abraham Lincoln?

 16. Mohli se potkat slavný italský operní pěvec, který je považován za jednoho z nejlepších tenorů historie, přezdívaný „král vysokého C“ Luciano Pavarotti a britský zpěvák, skladatel a frontman hudební skupiny Qeen Freddie Mercury?

 17. Mohl potkat německý hudební skladatel Ludwig van Beethoven ruského hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského?

 18. Mohl požádat vojevůdce Jan Žižka z Trocnova o audienci u krále Karla IV.?

 19. Mohli se potkat významný český reformátor Petr Chelčický a lékař Jan Jesenius?

 20. Mohl potkat významný fyzik německého původu, tvůrce obecné teorie relativity Albert Einstein skotského lékaře, objevitele penicilinu Alexandra Fleminga?

 21. Mohli se potkat český architekt a urbanista Josef Gočár a francouzský konstruktér a architekt, autor Eiffelovy věže Gustave Eiffel ?

 22. Mohli se setkat italský houslový virtuoz Niccoló Paganini a italský světoznámý operní zpěvák Enrico Caruso?

 23. Mohl potkat švédský chemik, vynálezce dynamitu Alfréd Nobel sovětského kosmonauta, 1. člověka, který vzlétl do vesmíru Jurije Alexejeviče Gagarina?

 24. Mohli se potkat český spisovatel a dramatik Alois Jirásek a český lékař a cestovatel Emil Holub?

 25. Mohli se setkat anglický fyzik Isaac Newton a český vynálezce lodního šroubu Josef Ressel?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah