Testi.cz > Historie > Novověk > HISTORIE ARCHITEKTURY – STAVBY Z OBDOBÍ ROMANTISMU – poznávačka

test HISTORIE ARCHITEKTURY – STAVBY Z OBDOBÍ ROMANTISMU – poznávačka (Novověk)

    Autor: carmen.18 (760vlož. 2686vyzk.+26%ø) ... vloženo 8.10.2017
Test vyzkoušen 374 krát, průměrný výsledek je 32%.
 1. Která sakrální stavba, dostavována v období romantismu v novogotickém slohu, je na obrázku č.1?
  Která sakrální stavba, dostavována v období romantismu v novogotickém slohu, je na obrázku č.1? (náhled)

 2. Který zámek přestavěný v novogotickém stylu je na fotografii č.2?
  Který zámek přestavěný v novogotickém stylu je na fotografii č.2?	 (náhled)

 3. Jak se jmenuje novogotický hrad na obrázku č.3?
  Jak se jmenuje novogotický hrad na obrázku č.3? (náhled)

 4. Která sakrální stavba, přestavěna v období romantismu v novogotickém slohu, je na obrázku č.4?
  Která sakrální stavba, přestavěna v období romantismu v novogotickém slohu, je na obrázku č.4? (náhled)

 5. Jak se jmenuje romantický, novogoticky přestavěný zámek na fotografii č.5?
  Jak se jmenuje romantický, novogoticky přestavěný zámek na fotografii č.5? (náhled)

 6. V období romantismu nedocházelo jen k přestavbám, ale vznikaly i stavby nové. Jednou z nich je i zámek, který byl nově vystavěn ve stylu anglické tudorovské gotiky. Jak se zámek na obrázku č.6 jmenuje?
  V období romantismu nedocházelo jen k přestavbám, ale vznikaly i stavby nové. Jednou z nich je i zámek, který byl nově vystavěn ve stylu anglické tudorovské gotiky. Jak se zámek na obrázku č.6 jmenuje? (náhled)

 7. Která novogotická stavba je na fotografii č.7?
  Která novogotická stavba je na fotografii č.7? (náhled)

 8. Romantický novogotický zámek na fotografii č.8 se jmenuje:
  Romantický novogotický zámek na fotografii č.8 se jmenuje: (náhled)

 9. V období romantismu bylo vystavěno mnoho veřejných budov. Která novogotická veřejná budova je na obrázku č.9?
  V období romantismu bylo vystavěno mnoho veřejných budov. Která novogotická veřejná budova je na obrázku č.9? (náhled)

 10. Který zámek přestavěný v novogotickém stylu je na fotografii č.10?
  Který zámek přestavěný v novogotickém stylu je na fotografii č.10? (náhled)

 11. Jak se jmenuje romantický novogotický zámek na obrázku č.11?
  Jak se jmenuje romantický novogotický zámek na obrázku č.11? (náhled)

 12. Kromě novogotiky patřila v období romantismu k nejrozšířenějším stavebním stylům novorenesance. Tento stavební styl se uplatňoval zejména při stavbách veřejných reprezentativních budov. Jednou z nich je budova na obrázku č.12. Jak se budova jmenuje a kde stojí?
  Kromě novogotiky patřila v období romantismu k nejrozšířenějším stavebním stylům novorenesance. Tento stavební styl se uplatňoval zejména při stavbách veřejných reprezentativních budov. Jednou z nich je budova na obrázku č.12. Jak se budova jmenuje a kde stojí? (náhled)

 13. Jaká novorenesanční budova je na fotografii č.13?
  Jaká novorenesanční budova je na fotografii č.13? (náhled)

 14. Novorenesanční budova na obrázku č.14 se jmenuje:
  Novorenesanční budova na obrázku č.14 se jmenuje: (náhled)

 15. Která novorenesanční budova je na obrázku č.15?
  Která novorenesanční budova je na obrázku č.15? (náhled)

 16. Lékárna „U Zlaté koruny“ na fotografii č.16 je historickou novorenesanční památkou ve městě:
  Lékárna „U Zlaté koruny“ na fotografii č.16 je historickou novorenesanční památkou ve městě: (náhled)

 17. Která reprezentativní novorenesanční budova v Praze je na fotografii č.17?
  Která reprezentativní novorenesanční budova v Praze je na fotografii č.17? (náhled)

 18. V období romantismu se vedle novogotických a novorenesančních budov, které se stavěly nejčastěji, postavilo i mnoho staveb v jiných stavebních stylech. Jednou z takových staveb je novobarokní litinová kolonáda na fotografii č.18. Lázeňské město, ve kterém se mohou pacienti a turisté po této kolonádě procházet, se jmenuje:
  V období romantismu se vedle novogotických a novorenesančních budov, které se stavěly nejčastěji, postavilo i mnoho staveb v jiných stavebních stylech. Jednou z takových staveb je novobarokní litinová kolonáda na fotografii č.18. Lázeňské město, ve kterém se mohou pacienti a turisté po této kolonádě procházet, se jmenuje: (náhled)

 19. V novobarokním slohu, ve stylu vídeňského baroka, byla postavena i reprezentativní budova na fotografii č.19. Jak se budova jmenuje a kde stojí?
  V novobarokním slohu, ve stylu vídeňského baroka, byla postavena i reprezentativní budova na fotografii č.19. Jak se budova jmenuje a kde stojí? (náhled)

 20. V období romantismu se zejména v oblasti jižních Čech prosadil nový svébytný stavební sloh lidové architektury, který vycházel z klasicistní a barokní architektury. Jak se tento stavební sloh, ve kterém jsou postaveny stavby na obrázku č.20, oficiálně nazývá?
  V období romantismu se zejména v oblasti jižních Čech prosadil nový svébytný stavební sloh lidové architektury, který vycházel z klasicistní a barokní architektury. Jak se tento stavební sloh, ve kterém jsou postaveny stavby na obrázku č.20, oficiálně nazývá? (náhled)

 21. Sakrální stavba na fotografii č.21 z období romantismu byla postavena v novorománském slohu. Jak se stavba jmenuje a ve kterém městě byla postavena?
  Sakrální stavba na fotografii č.21 z období romantismu byla postavena v novorománském slohu. Jak se stavba jmenuje a ve kterém městě byla postavena? (náhled)

 22. V období romantismu se nestavěly jen velké stavby, ale v módě bylo stavět i stavby menšího rozsahu. Jednou z menších romantických staveb ve stylu novogotiky je ta na fotografii č.22. Jak se stavba jmenuje a kde stojí?
  V období romantismu se nestavěly jen velké stavby, ale v módě bylo stavět i stavby menšího rozsahu. Jednou z menších romantických staveb ve stylu novogotiky je ta na fotografii č.22. Jak se stavba jmenuje a kde stojí? (náhled)

 23. K módním stavbám v období romantismu patřily i umělé zříceniny hradů. Jak se jmenuje umělá zřícenina hradu na fotografii č.23?
  K módním stavbám v období romantismu patřily i umělé zříceniny hradů. Jak se jmenuje umělá zřícenina hradu na fotografii č.23? (náhled)

 24. V období romantismu se kromě umělých zřícenin stavěly i čínské nebo japonské pavilony. Jaký pavilon je na obrázku č.24?
  V období romantismu se kromě umělých zřícenin stavěly i čínské nebo japonské pavilony. Jaký pavilon je na obrázku č.24? (náhled)

 25. Mezi menší oblíbené stavby patřily i romantické miniatury středověkých hradů. Jednou z nich je miniatura středověkého hradu na fotografii č.25. Jak se jmenuje?
  Mezi menší oblíbené stavby patřily i romantické miniatury středověkých hradů. Jednou z nich je miniatura středověkého hradu na fotografii č.25. Jak se jmenuje? (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah