Testi.cz > Historie > Moderní dějiny > HISTORIE ARCHITEKTURY – SECESE

test HISTORIE ARCHITEKTURY – SECESE (Moderní dějiny)

    Autor: carmen.18 (774vlož. 2730vyzk.+26%ø) ... vloženo 10.10.2017
Test vyzkoušen 428 krát, průměrný výsledek je 35.1%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Ve kterém období se prosadila secesní architektura v Evropě?

 2. Ze které země se rozšířil stavební sloh secese?

 3. Název „secese“ je odvozen od:

 4. Označte základní znaky secesní architektury:

 5. Kdo byl nositelem secesní architektury?

 6. Označte architekty a stavitele, kteří stavěli v období secese:

 7. Ve 2. polovině 19. století vznikaly reprezentativní budovy, které neměly jednotný styl. Při stavbě domů byly použity stavební prvky z několika různých, nejčastěji pseudoslohů. Jakým architektonickým pojmem se nazývá volné mísení historických slohů na jedné stavbě, jaké vidíte na obrázku č.1?
  Ve 2. polovině 19. století vznikaly reprezentativní budovy, které neměly jednotný styl. Při stavbě domů byly použity stavební prvky z několika různých, nejčastěji pseudoslohů. Jakým architektonickým pojmem se nazývá volné mísení historických slohů na jedné stavbě, jaké vidíte na obrázku č.1? (náhled)

 8. Ukázkou mísení několika historických slohů na jedné budově je zámek na fotografii č.2. Jak se pohádkový zámek jmenuje?
  Ukázkou mísení několika historických slohů na jedné budově je zámek na fotografii č.2. Jak se pohádkový zámek jmenuje? (náhled)

 9. Jednotný architektonický sloh nemá ani budova na obrázku č.3 – jsou na ní stavební prvky z několika různých pseudoslohů. Jak se budova jmenuje a kde stojí?
  Jednotný architektonický sloh nemá ani budova na obrázku č.3 – jsou na ní stavební prvky z několika různých pseudoslohů. Jak se budova jmenuje a kde stojí? (náhled)

 10. Na různé stavební slohy je bohatý i zámek na fotografii č.4. Filmaři oblíbený zámek se jmenuje:
  Na různé stavební slohy je bohatý i zámek na fotografii č.4. Filmaři oblíbený zámek se jmenuje: (náhled)

 11. Reprezentativní budova na obrázku č.5, která není postavená v jednotném stavebním slohu, ale jsou na ní prvky z několika pseudoslohů je:
  Reprezentativní budova na obrázku č.5, která není postavená v jednotném stavebním slohu, ale jsou na ní prvky z několika pseudoslohů je: (náhled)

 12. Luxusní lázeňské hotely na fotografii č.6 jsou dílem architekta-stavitele Arnolda Heymanna, který proslul svým svébytným architektonickým stylem založeným na výběru toho nejlepšího z různých stavebních slohů. Tak vznikly i tyto reprezentativní stavby v lázeňském městě:
  Luxusní lázeňské hotely na fotografii č.6 jsou dílem architekta-stavitele Arnolda Heymanna, který proslul svým svébytným architektonickým stylem založeným na výběru toho nejlepšího z různých stavebních slohů. Tak vznikly i tyto reprezentativní stavby v lázeňském městě: (náhled)

 13. Jak se jmenuje a kde stojí neogotická stavba s neorománskými prvky na obrázku č.7?
  Jak se jmenuje a kde stojí neogotická stavba s neorománskými prvky na obrázku č.7? (náhled)

 14. Komplex prestižních staveb, na kterých jsou prvky z několika stavebních slohů, včetně sakrální stavby na fotografii č.8 je:
  Komplex prestižních staveb, na kterých jsou prvky z několika stavebních slohů, včetně sakrální stavby na fotografii č.8 je: (náhled)

 15. Která reprezentativní veřejná budova postavená převážně v novobarokním slohu se stavebními prvky novorenesance a neoklasicismu je na obrázku č.9?
  Která reprezentativní veřejná budova postavená převážně v novobarokním slohu se stavebními prvky novorenesance a neoklasicismu je na obrázku č.9? (náhled)

 16. Reprezentativní budova v Praze na obrázku č.10, která je ukázkou přechodu mezi novobarokem a secesí, byla původně postavena jako:
  Reprezentativní budova v Praze na obrázku č.10, která je ukázkou přechodu mezi novobarokem a secesí, byla původně postavena jako: (náhled)

 17. Která z pražských secesních památek je na obrázku č.11?
  Která z pražských secesních památek je na obrázku č.11? (náhled)

 18. Jaká stavba, která je považována za skvost secesní architektury v ČR, je na fotografii č.12?
  Jaká stavba, která je považována za skvost secesní architektury v ČR, je na fotografii č.12? (náhled)

 19. V období secese se stavěly především reprezentativní budovy. Mezi ně se samozřejmě řadila i divadla. Které secesní divadlo je na obrázku č.13?
  V období secese se stavěly především reprezentativní budovy. Mezi ně se samozřejmě řadila i divadla. Které secesní divadlo je na obrázku č.13? (náhled)

 20. Která secesní stavba je na obrázku č.14?
  Která secesní stavba je na obrázku č.14? (náhled)

 21. Jaká stavba postavená v secesním slohu je na obrázku č.15?
  Jaká stavba postavená v secesním slohu je na obrázku č.15? (náhled)

 22. Kterou secesní stavbu vidíte na fotografii č.16?
  Kterou secesní stavbu vidíte na fotografii č.16? (náhled)

 23. Ve kterém městě je secesní budova s novorenesančními prvky a bohatou sgrafitovou výzdobou na fotografii č.17, která byla původně městskou spořitelnou?
  Ve kterém městě je secesní budova s novorenesančními prvky a bohatou sgrafitovou výzdobou na fotografii č.17, která byla původně městskou spořitelnou? (náhled)

 24. Na fotografii č.18 je neobvyklá secesní stavba. Jak se secesní budova jmenuje a kde stojí?
  Na fotografii č.18 je neobvyklá secesní stavba. Jak se secesní budova jmenuje a kde stojí? (náhled)

 25. Které secesní stavby jsou na fotografii č.19?
  Které secesní stavby jsou na fotografii č.19? (náhled)

 26. Jak se jmenuje 1. secesní kostel v Evropě, který je na obrázku č.20?
  Jak se jmenuje 1. secesní kostel v Evropě, který je na obrázku č.20? (náhled)

 27. Jak se jmenuje jedna z nejznámějších secesních sakrálních staveb světa na fotografii č.21?
  Jak se jmenuje jedna z nejznámějších secesních sakrálních staveb světa na fotografii č.21? (náhled)

 28. Která secesní budova je na fotografii č.22?
  Která secesní budova je na fotografii č.22? (náhled)

 29. V období secese vznikl i 1. mírový památník v Evropě. Jak se památník na obrázku č.23 jmenuje a s kterou historickou událostí je spojen?
  V období secese vznikl i 1. mírový památník v Evropě. Jak se památník na obrázku č.23 jmenuje a s kterou historickou událostí je spojen? (náhled)

 30. Jakému městu, které proslulo výstavbou reprezentativních čtvrtí secesních obytných domů jaké jsou na fotografii č.24, se říká „secesní poklad Pobaltí“?
  Jakému městu, které proslulo výstavbou reprezentativních čtvrtí secesních obytných domů jaké jsou na fotografii č.24, se říká „secesní poklad Pobaltí“? (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah