Testi.cz > Přírodní vědy > Logika > Zábavné úlohy matematicko-logické

test Zábavné úlohy matematicko-logické (Logika)

    Autor: Luminara (54vlož. 1433vyzk.+4%ø) ... vloženo 8.7.2010
Test vyzkoušen 3847 krát, průměrný výsledek je 65.4%.
Mezi otázkami naleznete zadání dvou logických problémů. Vyřeště si je na kousek papíru a potom vyberte správné tvrzení, v každé otázce je pouze jedno. Převzato z knihy Sbírka příkladů z matematiky.
 1. 1. Prázdniny utekly a školáci Jana, Karel, Petr, Eva a Zdeňka se chystají do školy. Každý z nich bydlí v jiném podlaží pětipodlažního domu a jde do jiného ročníku nejnižších pěti tříd. Pouze v jednom případě se shoduje podlaží s číslem třídy. Jana bydlí v 5. podlaží a nejde do 5. třídy. Do 3. třídy půjde Petr. Dívka bydlící ve 3. podlaží není Zdeňka a půjde do 4. třídy. Karel bydlí ve 4.podlaží. Petr nebydlí ve 2. podlaží. Urči, do které třídy děti chodí a ve kterém podlaží bydlí.

 2. Vyber správné tvrzení.

 3. Vyber správné tvrzení:

 4. -Vyber správné tvrzení-

 5. Vyber správné tvrzení!

 6. *Vyber správné tvrzení*

 7. Vyber správne tvrzení

 8. Druhý úkol: Čtyři kolegové jsou malíři - amatéři. Po dovolených se každý pochlubil svým nejnovějším obrazem. Určete jméno, příjmení a obraz každého malíře, jestliže platí, že: Miloš není Příhoda a nemaloval rybník. Jeden malíř se jmenuje Pavel. Luboš není Příhoda a maloval mlýn. Nekolný si letošní dovolenou pochvaloval. Příhoda není autorem topolové aleje ani rybníku. Radek se nejmenuje Jirák a nemaloval náves. Autorem mlýnu není Jirák ani Malát. VYBER SPRÁVNÉ TVRZENÍ:

 9. Vyber správné tvrzení...

 10. Vyber pravdivé tvrzení:

 11. Vyber pravdivé tvrzení.

 12. Náves maloval:

 13. Mlýn maloval:

 14. Alej maloval:

 15. A kdo maloval rybník?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah