Testi.cz > Geografie > Evropa > Města(7.)

test Města(7.) (Evropa)

    Autor: berija (5vlož. 163vyzk.+21%ø) ... vloženo 12.5.2013
Test vyzkoušen 248 krát, průměrný výsledek je 40.5%.
O kterém městě je řeč?
  1. Pod středověkým hradem (dnes muzeum) stojí barokní katedrála sv. Mikuláše. Od ní se přes slavné Trojmostí dostanete k františkánskému klášteru.

  2. Městu vévodí pravoslavná katedrála z konce 19. století. Na tváři města se významně podíleli čeští architekti.

  3. Město bylo téměř celé zničeno za druhé světové války. Historické jádro nebylo nikdy zrekonstruováno, proto také město není cílem milovníků historických památek.

  4. Historické jádro města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi nejvýznamnější památky města patří římskokatolická katedrála sv. Stanislava, gotický kostel sv. Anny a hora tří křížů.

  5. Na velkém náměstí se nachází mešita ze 17. století a nedaleko od ní hodinová věž.

  6. Dominantou velkého náměstí je radnice z 15. století. Ve městě je také gotická katedrála sv. Michaela a sv. Guduly s nedokončenými věžemi.

  7. Z mála památek, které se dochovaly stojí za zmínku pevnost Kalemegdan. Ve 20. století byl ve městě postaven Kostel sv. Sávy, který patří k největším svého druhu v Evropě.

  8. Mezi nejnavštěvovanější pamětihodnosti tohoto přímořského města patří Klášter řádu sv. Jeronýma a Belémská věž.

  9. V královském paláci z 18. století stále žije královská rodina. Symbolem města se také stala funkcionalistická radnice dokončená roku 1936.

  10. Řeka dělí město na dvě zcela rozdílné části. Nad levým břehem se tyčí mohutný hrad. Pod ním se nachází malé staré město okolo něhož se v průběhů let stavěla nová a nová předměstí. Přejdete-li na pravý břeh, může se vám stát, že se ztratíte v moři paneláků.

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah