test Rychlosti (Matematika)(nezveřejněné)

    Autor: Strom (18vlož. 230vyzk.+2%ø) ... vloženo 26.11.2012
Upozornění: Tento test pravděpodobně obsahuje chyby nebo je jinak závadný. Nic nebrání tomu, abyste si jej vyzkoušeli, ale výsledky je třeba brát s rezervou, a případně se nerozčilovat.
Test vyzkoušen 104 krát, průměrný výsledek je 23.4%.
Připravte se na počítání, bude se vám hodit něco na psaní a možná kalkulačka.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
  1. První sprejer nastříká jedno písmeno za pět vteřin. Druhý sprejer nastříká jedno písmeno za sedm vteřin. Když budou stříkat společně, za jak dlouho jim bude trvat nápis "NEMÁME RÁĎY ŠKOLU"?

  2. První zedník natírá rychlostí 1 zeď za hodinu, druhý zedník rychlostí 1 zeď za 2 hodiny. Zlosyn stírá omítku rychlostí 1 zeď za 3 hodiny. Jak dlouho bude všem třem trvat natření dvou zdí?

  3. Bazén má objem 35000 litrů. V 8:00 se začal napouštět rychlostí 0.5 l za vteřinu. V 9:40 přišel žíznivý bezdomovec a začal nasávat speciálním přístrojem napuštěnou vodu rychlostí 1 l za 8 vteřin. V kolik hodin byl bazén napuštěný, jestliže bezdomovec během nasávání usnul a přístroj nevypnul?

  4. Stavitelé se rozhodli postavit most přes mořský záliv a stavět z obou stran současně. Na jedné straně se staví rychlostí 10 m za 12 hodin, na druhé straně rychlostí 10 m za 15 hodin. Za jak dlouho bude most hotový, má-li být dlouhý 3 km?

  5. První učitel jde rychlostí 1 kilometr za 20 minut, druhý učitel rychlostí 1 kilometr za 30 minut. Jak dlouho jim bude trvat společná cesta ze školy do kavárny, která je dlouhá 3 kilometry?

  6. Jede vlak. Na jednom konci (na lokomotivě) stojí Indiana Jones a na druhém konci (na posledním vagonu) stojí jeho přítel. Ve stejný okamžik se rozeběhnou k sobě. Indimu trvá přeběhnout jeden vagon (či lokomotivu) 4 s, jeho příteli totéž trvá 5 s. Vlak má i s lokomotivou 18 vagonů. Na kolikátém vagonu (jestliže lokomotiva je 1. vagon) se setkají, jestliže začali na úplném okraji vlaku? Čas potřebný k přeskočení mezer mezi vagony zanedbejte.

  7. Želva běhá rychlostí desetkrát pomalejší než Usain Bolt. Na začátku má od něj náskok 1 km. Pokud vystartují ve stejnou chvíli, kdy ji Bolt doběhne?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah