Testi.cz > Přírodní vědy > Logika > Logika tříd - množiny

test Logika tříd - množiny (Logika)(čeká na schválení)

    Autor: Fr (10vlož. 1103vyzk.+16%ø) ... vloženo 30.11.2013
Test vyzkoušen 236 krát, průměrný výsledek je 36%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
  1. Text pro otázky 1-4: Z 25 studentů sportovní třídy hraje každý alespoň jeden z trojice míčových sportů. 13 hraje fotbal, z toho 8 jen fotbal. 5 hraje fotbal i basketbal. 4 hrají basketbal i volejbal. 6 hraje jen volejbal. 2 hrají všechny 3 míčové hry. 5 studentů dělá právě dva z těchto sportů. Kolik studentů hraje volejbal?

  2. Kolik studentů hraje právě jednu z míčových her?

  3. Kolik studentů hraje basketbal, ale nehraje volejbal?

  4. Kolik % studentů dělá alespoň dva sporty z uvedených?

  5. Text pro úlohy 5 a 6. Ze 30 studentů kvinty si každý vybral jako volitelný předmět hudební nebo výtvarnou výchovu. Počet v obou skupinách se může lišit nejvýše o 4 studenty. Chlapců hudebníků je o 3 více, než dívek výtvarnic a dvakrát víc, než dívek hudebnic. Kolik je chlapců výtvarníků.

  6. A kolik je ve třídě dívek?

  7. Text pro úlohy 7 a 8. Na stromečku byly ozdoby červené a zlaté, koule a zvonky, skleněné a plastové. Víme, že: Všechny zlaté koule jsou plastové, žádný zvonek není červený, všechny červené ozdoby jsou skleněné. Stromeček spadl a některé ozdoby se rozbily. Mohly to být:

  8. Které další ozdoby mohly na stromečku být?

  9. Zadání pro úlohy 9 a 10: Na jazykové škole Globe se učí angličtina, francouzština, němčina a španělština. Nikdo z lektorů neučí všechny 4 jazyky, každý lektor učí alespoň 2 jazyky. Lektoři angličtiny učí i německy nebo španělsky. Lektoři němčiny neučí španělštinu , ani francouzštinu. Seznámil jsem se se sympatickou lektorkou španělštiny z této školy. Popovídat si s ní s jistotou mohu i:

  10. Další její kolegyně může vyučovat.

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah