Testi.cz > Historie > Historie > Historie - válečníci a válečné omyly

test Historie - válečníci a válečné omyly (Historie)

    Autor: StanLebowski (anonym) ... vloženo 22.6.2006
Test vyzkoušen 2122 krát, průměrný výsledek je 58.7%.
  1. Jak zní celé jméno diktátora, který se chtěl stát "Napoleonem Jižní Ameriky"?

  2. Jak se jmenoval panovník, který porazil roku 1709 Švédy u Poltavy?

  3. Kdy a kde se uskutečnila nechválně známa bitva rakouského císaře Josefa II. proti turkům, kde během 6-ti měsícu zemřelo 33.000 rak. vojáků na malárií ?

  4. Který Pruský vojevůdce si vysloužil u své armády přezdívku "hrobník"?

  5. Jak zní jméno neslávně slávneho poručíka americké armády (rota Charlie), který nařídil roku 1968 masakr vesničanů ve vietnamské vesnici My Lai (celkem zabitých 347 civilistů)?

  6. Kdy a kde se uskutečnila bitva, ve které byli použité zbraně nového typu, tzv. rychlopalné jehlovky, které rozhodli o vítězství vojsk pruských nad vojskami rakouskými?

  7. Kdy se udála tzv. "zimní válka" mezi Fínskem a Sovětským svazem, ve které přišlo o život cca 1. 000. 000. sovětských a na 26. 000. fínských vojáku?

  8. Kdy a kde proběhla jedna z nejdůležitějších bitev středověku, která vedla až k pádu Jeruzalema do rúk moslimů (vůdce Saladín)?

  9. Nejneschopnejší britský generál v Búrské válce - mimochodem byl také vrchním policejním komisařem, který nedokázal chytit Jacka Rozparovače - se jmenoval

  10. Jaký krycí název měl Hitlerův plán útoku na Sovětský svaz v roce 1941?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah