Testi.cz > Geografie > Geografie > NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROVY A SOUOSTROVÍ SVĚTA 2

test NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROVY A SOUOSTROVÍ SVĚTA 2 (Geografie)

    Autor: carmen.18 (770vlož. 2718vyzk.+26%ø) ... vloženo 8.8.2021
Test vyzkoušen 54 krát, průměrný výsledek je 79.8%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Jak se jmenuje jeden z nejkrásnějších ostrovů nejen v jižní Evropě, ale i na světě, který má nejvíce slunečných dní v roce v celé oblasti? Nejslunnější ostrov na jihu Evropy na fotografii č.1 patří k turisticky nejatraktivnějším místům i proto, že je zde křišťálově čisté moře a překrásné zátoky a pláže. Kvetou zde oleandry, políčka voňavé levandule a pěstují se zde olivovníky a vinná réva. Na ostrově je i mnoho historických památek. Jednou z nejvýznamnějších zdejších památek je 1. veřejné divadlo v renesanční Evropě, které zde bylo otevřeno již v r.1612.
  Jak se jmenuje jeden z nejkrásnějších ostrovů nejen v jižní Evropě, ale i na světě, který má nejvíce slunečných dní v roce v celé oblasti? Nejslunnější ostrov na jihu Evropy na fotografii č.1 patří k turisticky nejatraktivnějším místům i proto, že je zde křišťálově čisté moře a překrásné zátoky a pláže. Kvetou zde oleandry, políčka voňavé levandule a pěstují se zde olivovníky a vinná réva. Na ostrově je i mnoho historických památek. Jednou z nejvýznamnějších zdejších památek je 1. veřejné divadlo v renesanční Evropě, které zde bylo otevřeno již v r.1612. (náhled)

 2. Součástí kterého státu je ostrov na fotografii č.1?

 3. Jak se jmenuje oceán/moře, které omývá pobřeží ostrova na fotografii č.1?

 4. Z uvedených měst označ ta, která leží na ostrově na fotografii č.1:

 5. Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.2, který je 6. největším ostrovem světa? Ostrov se nachází v západní části souostroví Velké Sundy, protíná ho rovník a velkou část ostrova pokrývá deštný prales.
  Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.2, který je 6. největším ostrovem světa? Ostrov se nachází v západní části souostroví Velké Sundy, protíná ho rovník a velkou část ostrova pokrývá deštný prales. (náhled)

 6. Pod správou kterého státu je ostrov na fotografii č.2?

 7. Ve kterém oceánu leží ostrov na fotografii č.2?

 8. Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.3? Souostroví se skládá z 8 hlavních ostrovů a 95 menších korálových a sopečných ostrovů, ostrůvků, skal a útesů. Na souostroví se nachází nejvyšší štítová sopka světa a měřeno ode dna oceánu tvoří souostroví nejvyšší pohoří světa.
  Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.3? Souostroví se skládá z 8 hlavních ostrovů a 95 menších korálových a sopečných ostrovů, ostrůvků, skal a útesů. Na souostroví se nachází nejvyšší štítová sopka světa a měřeno ode dna oceánu tvoří souostroví nejvyšší pohoří světa. (náhled)

 9. Souostroví na fotografii č.3 je pod správou země:

 10. Ve kterém oceánu leží souostroví na fotografii č.3?

 11. Jak se jmenuje jeden z turisticky nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších ostrovů na fotografii č.4, který může nabídnout nejen krásy přírody, ale i mnoho historických památek, neboť byl v minulosti důležitým strategickým místem?
  Jak se jmenuje jeden z turisticky nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších ostrovů na fotografii č.4, který může nabídnout nejen krásy přírody, ale i mnoho historických památek, neboť byl v minulosti důležitým strategickým místem? (náhled)

 12. Které moře omývá pobřeží ostrova na fotografii č.4?

 13. Jak se jmenuje severský ostrov na fotografii č.5, kterému se říká „Země ohně a ledu“? „Zemí ohně“ je označován pro velké množství činných sopek – rovných 30. „Zemí ledu“ je proto, že se zde nachází největší ledovec v Evropě. Ke zdejším přírodním unikátům se vedle ledovců a sopek řadí i gejzíry a vodopády, včetně nejmohutnějšího vodopádu v Evropě.
  Jak se jmenuje severský ostrov na fotografii č.5, kterému se říká „Země ohně a ledu“? „Zemí ohně“ je označován pro velké množství činných sopek – rovných 30. „Zemí ledu“ je proto, že se zde nachází největší ledovec v Evropě. Ke zdejším přírodním unikátům se vedle ledovců a sopek řadí i gejzíry a vodopády, včetně nejmohutnějšího vodopádu v Evropě. 	 (náhled)

 14. Ostrov na fotografii č.5 se nachází:

 15. Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.6 ležící poblíž rovníku? Souostroví, které je turisticky atraktivní destinací, tvoří asi sto nádherných ostrovů a atolů v modrozelených vodách moře, příjemné podnebí a dlouhé palmové pláže s bílým a zlatým pískem. Zdejší korálové útesy jsou vhodné k potápění a pozorování podmořského světa. Ostrovy se vyznačují i zachovalou přírodou. Roste zde 75 druhů bohatě kvetoucích rostlin, 15 druhů ptáků a 3 druhy savců.
  Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.6 ležící poblíž rovníku? Souostroví, které je turisticky atraktivní destinací, tvoří asi sto nádherných ostrovů a atolů v modrozelených vodách moře, příjemné podnebí a dlouhé palmové pláže s bílým a zlatým pískem. Zdejší korálové útesy jsou vhodné k potápění a pozorování podmořského světa. Ostrovy se vyznačují i zachovalou přírodou. Roste zde 75 druhů bohatě kvetoucích rostlin, 15 druhů ptáků a 3 druhy savců. (náhled)

 16. Souostroví na fotografii č.6 je pod správou země:

 17. Ve kterém oceánu/moři se rozkládá souostroví na fotografii č.6?

 18. Jak se jmenuje jeden z nejromantičtějších ostrovů na fotografii č.7?
  Jak se jmenuje jeden z nejromantičtějších ostrovů na fotografii č.7? (náhled)

 19. Ostrov na fotografii č.7 je součástí státu:

 20. Ve kterém moři leží ostrov na fotografii č.7?

 21. Ostrov na fotografii č.7 je součástí souostroví:

 22. Jak se jmenuje nejzápadněji ležící ostrov ze souostroví Malé Sundy na fotografii č.8, který tvoří i jeden z vrcholů Korálového trojúhelníku? Ostrov leží jižně od rovníku a nachází se na něm několik aktivních sopek a tisíce chrámů, z nichž velké množství je obklopené vodou, proto se ostrovu také říká „ostrov bohů a tisíce chrámů. Ostrov patří i mezi turisticky atraktivní destinace pro exotickou dovolenou, neboť kromě kulturních památek nabízí dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do průzračného moře tyrkysové barvy a překrásné přírodní scenérie s bohatou kvetoucí vegetací.
  Jak se jmenuje nejzápadněji ležící ostrov ze souostroví Malé Sundy na fotografii č.8, který tvoří i jeden z vrcholů Korálového trojúhelníku? Ostrov leží jižně od rovníku a nachází se na něm několik aktivních sopek a tisíce chrámů, z nichž velké množství je obklopené vodou, proto se ostrovu také říká „ostrov bohů a tisíce chrámů. Ostrov patří i mezi turisticky atraktivní destinace pro exotickou dovolenou, neboť kromě kulturních památek nabízí dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do průzračného moře tyrkysové barvy a překrásné přírodní scenérie s bohatou kvetoucí vegetací. (náhled)

 23. Ostrov na fotografii č.8 je pod správou země:

 24. Který oceán/moře omývá pobřeží ostrova na fotografii č.8?

 25. Jak se jmenuje ostrov sopečného původu na fotografii č.9, který je jedním z atolů souostroví Francouzská Polynésie? Ostrov je turisticky atraktivním místem, neboť je položený uprostřed překrásné modré laguny obklopené menšími ostrůvky a to celé je chráněno korálovým útesem. Pobřeží ostrova lemují kokosové palmy, v jejichž stínu kvetou ibišky a další subtropické květiny.
  Jak se jmenuje ostrov sopečného původu na fotografii č.9, který je jedním z atolů souostroví Francouzská Polynésie? Ostrov je turisticky atraktivním místem, neboť je položený uprostřed překrásné modré laguny obklopené menšími ostrůvky a to celé je chráněno korálovým útesem. Pobřeží ostrova lemují kokosové palmy, v jejichž stínu kvetou ibišky a další subtropické květiny. (náhled)

 26. Pod správou kterého státu je ostrov na fotografii č.9?

 27. Ve kterém oceánu/moři se rozkládá ostrov na fotografii č.9?

 28. Jak se jmenuje souostroví sopečného původu na fotografii č.10, které se vyznačuje proměnlivým počasím, záplavou převážně modrých hortenzií a lávovými jezírky, které fungují jako přírodní lázně? Ostrovy nabízí i překrásné přírodní scenérie, průzračné moře a velké množství historických památek.
  Jak se jmenuje souostroví sopečného původu na fotografii č.10, které se vyznačuje proměnlivým počasím, záplavou převážně modrých hortenzií a lávovými jezírky, které fungují jako přírodní lázně? Ostrovy nabízí i překrásné přírodní scenérie, průzračné moře a velké množství historických památek. (náhled)

 29. Pod správou kterého státu je souostroví na fotografii č.10?

 30. Ve kterém oceánu/moři se rozkládá souostroví na fotografii č.10?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah