Testi.cz > Geografie > Geografie > NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROVY A SOUOSTROVÍ SVĚTA 1

test NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROVY A SOUOSTROVÍ SVĚTA 1 (Geografie)

    Autor: carmen.18 (773vlož. 2728vyzk.+26%ø) ... vloženo 1.8.2021
Test vyzkoušen 56 krát, průměrný výsledek je 78%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Jak se jmenuje 3. největší ostrov na světě a současně největší ostrov souostroví Velké Sundy na fotografii č.1? Na ostrově většinu plochy zaujímal deštný prales, jehož plocha se stále zmenšuje.
  Jak se jmenuje 3. největší ostrov na světě a současně největší ostrov souostroví Velké Sundy na fotografii č.1? Na ostrově většinu plochy zaujímal deštný prales, jehož plocha se stále zmenšuje. (náhled)

 2. Označte státy, které leží na ostrově na fotografii č.1:

 3. Kde se rozkládá ostrov na fotografii č.1?

 4. Jak se jmenuje turisticky atraktivní souostroví na fotografii č.2, které je tvořeno řetězcem 19 atolů a více než tisícem ostrovů a ostrůvků táhnoucích se ve vzdálenosti 500 km od břehů kontinentu severojižním směrem v délce cca 800 km až po rovník? Ostrovy jsou pokryté chlebovníkovými a palmovými háji. Suchozemský povrch ostrovů nepřesahuje výšku 2 metrů nad mořem a před vlnami otevřeného moře je chráněn bariérou korálových útesů, které obklopují ostrovy ze všech stran. Ostrovy jsou lemovány písčitými plážemi a průzračnými lagunami.
  Jak se jmenuje turisticky atraktivní souostroví na fotografii č.2, které je tvořeno řetězcem 19 atolů a více než tisícem ostrovů a ostrůvků táhnoucích se ve vzdálenosti 500 km od břehů kontinentu severojižním směrem v délce cca 800 km až po rovník? Ostrovy jsou pokryté chlebovníkovými a palmovými háji. Suchozemský povrch ostrovů nepřesahuje výšku 2 metrů nad mořem a před vlnami otevřeného moře je chráněn bariérou korálových útesů, které obklopují ostrovy ze všech stran. Ostrovy jsou lemovány písčitými plážemi a průzračnými lagunami. (náhled)

 5. Pod správou kterého státu je souostroví na fotografii č.2?

 6. Kde se rozkládá souostroví na fotografii č.2?

 7. Jak se jmenuje největší ostrov souostroví Velké Antily na fotografii č.3?
  Jak se jmenuje největší ostrov souostroví Velké Antily na fotografii č.3? (náhled)

 8. Označte, které vodní plochy omývají břehy ostrova na fotografii č.3?

 9. Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.4?
  Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.4? (náhled)

 10. Pod správou kterého státu je souostroví na fotografii č.4?

 11. Kde se rozkládá souostroví na fotografii č.4?

 12. Jak se jmenuje nejzalidněnější ostrov na světě na fotografii č.5?
  Jak se jmenuje nejzalidněnější ostrov na světě na fotografii č.5? (náhled)

 13. Pod správou kterého státu je ostrov na fotografii č.5?

 14. Ostrov na fotografii č.5 se nachází:

 15. Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.6, které je vyhledávanou destinací pro exotickou dovolenou? Souostroví je tvořeno dlouhým řetězcem nízkých vápencových a korálových ostrovů a kolem 2000 drobných skalisek. Na souostroví nejsou pohoří ani strmá pobřeží. Všude zde převažují rozlehlé písečné pláže s palmami a s pozvolným vstupem do moře.
  Jak se jmenuje souostroví na fotografii č.6, které je vyhledávanou destinací pro exotickou dovolenou? Souostroví je tvořeno dlouhým řetězcem nízkých vápencových a korálových ostrovů a kolem 2000 drobných skalisek. Na souostroví nejsou pohoří ani strmá pobřeží. Všude zde převažují rozlehlé písečné pláže s palmami a s pozvolným vstupem do moře. (náhled)

 16. Jaká je poloha souostroví na fotografii č.6?

 17. Kde se rozkládá souostroví na fotografii č.6?

 18. Jak se jmenuje jeden z turisticky nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších ostrovů na fotografii č.7, který může nabídnout nejen krásy přírody, ale i mnoho historických památek, neboť byl v minulosti důležitým strategickým místem? Je 3. největším ostrovem z ostrovů ve stejném moři.
  Jak se jmenuje jeden z turisticky nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších ostrovů na fotografii č.7, který může nabídnout nejen krásy přírody, ale i mnoho historických památek, neboť byl v minulosti důležitým strategickým místem? Je 3. největším ostrovem z ostrovů ve stejném moři. (náhled)

 19. Pod správou kterého státu/kterých států je ostrov na fotografii č.7?

 20. Ve kterém moři leží ostrov na fotografii č.7?

 21. Jak se jmenuje turisticky atraktivní souostroví na fotografii č.8? Povrch ostrovů je ve vnitrozemí převážně hornatý. Pohoří jsou většinou sopečného původu. Na plážích je kromě světlého písku i písek černý. Podnebí je zde příznivé po celý rok. Na souostroví se nachází 4 národní parky s bohatou subtropickou vegetací. Nejznámější z nich je NP Teide. Ve 2 národních parcích jsou vzácné vavřínové lesy. Na ostrovech se také pěstují banány, tabák a vinná réva.
  Jak se jmenuje turisticky atraktivní souostroví na fotografii č.8? Povrch ostrovů je ve vnitrozemí převážně hornatý. Pohoří jsou většinou sopečného původu. Na plážích je kromě světlého písku i písek černý. Podnebí je zde příznivé po celý rok. Na souostroví se nachází 4 národní parky s bohatou subtropickou vegetací. Nejznámější z nich je NP Teide. Ve 2 národních parcích jsou vzácné vavřínové lesy. Na ostrovech se také pěstují banány, tabák a vinná réva. (náhled)

 22. Označte ostrov/ostrovy, které jsou součástí souostroví na fotografii č.8:

 23. Pod správou kterého státu je souostroví na fotografii č.8?

 24. Ve kterém moři/oceánu se nachází souostroví na fotografii č.8?

 25. Jak se jmenuje 7. největší ostrov v Evropě, kterému se přezdívá „Ostrov slunce“ a který je rozlohou největším ostrovem mezi ostatními ve stejném moři. Ostrov je i vyhledávanou turistickou destinací, neboť vedle historických památek nabízí i krásné přírodní scenérie, průzračné moře a písečné pláže s příměsí oblázků.
  Jak se jmenuje 7. největší ostrov v Evropě, kterému se přezdívá „Ostrov slunce“ a který je rozlohou největším ostrovem mezi ostatními ve stejném moři. Ostrov je i vyhledávanou turistickou destinací, neboť vedle historických památek nabízí i krásné přírodní scenérie, průzračné moře a písečné pláže s příměsí oblázků. (náhled)

 26. Ostrov na fotografii č.9 je součástí státu:

 27. Označte moře, která omývají pobřeží ostrova na fotografii č.9:

 28. Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.10, který má tvar kapky a od nejbližšího kontinentu je oddělen Palkovou úžinou přes níž se táhne řetěz korálových útesů zvaných Adamův most? Ostrov leží na jihozápadním okraji největšího zálivu na světě. Na ostrově původně žila velká stáda slonů, slon je dodnes jedním z atributů ostrova. Tím druhým, který ostrov proslavil ve světě je čaj. Čajovník se zde pěstuje na rozlehlých plantážích.
  Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.10, který má tvar kapky a od nejbližšího kontinentu je oddělen Palkovou úžinou přes níž se táhne řetěz korálových útesů zvaných Adamův most? Ostrov leží na jihozápadním okraji největšího zálivu na světě. Na ostrově původně žila velká stáda slonů, slon je dodnes jedním z atributů ostrova. Tím druhým, který ostrov proslavil ve světě je čaj. Čajovník se zde pěstuje na rozlehlých plantážích. (náhled)

 29. Který stát se rozkládá na ostrově na fotografii č.10?

 30. Který oceán a který záliv omývají pobřeží ostrova na fotografii č.10?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah