Testi.cz > Geografie > Geografie > NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROVY A POLOOSTROVY SVĚTA 2

test NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROVY A POLOOSTROVY SVĚTA 2 (Geografie)

    Autor: carmen.18 (760vlož. 2686vyzk.+26%ø) ... vloženo 28.7.2021
Test vyzkoušen 56 krát, průměrný výsledek je 79.1%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Jak se jmenuje jeden z turisticky nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších ostrovů, který může nabídnout nejen krásy přírody, ale i mnoho historických památek, neboť byl v minulosti důležitým strategickým místem?
  Jak se jmenuje jeden z turisticky nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších ostrovů, který může nabídnout nejen krásy přírody, ale i mnoho historických památek, neboť byl v minulosti důležitým strategickým místem? (náhled)

 2. Ostrov na fotografii č.1 je součástí státu:

 3. Ve kterém moři se rozkládá ostrov na fotografii č.1?

 4. Jak se jmenuje poloostrov na fotografii č.2, který patří k turisticky nejvyhledávanějším místům oblasti? Nachází se na něm „stát na křídlech pelikána“, jak se zemi ležící na poloostrově říká. V 16. století ho objevil španělský mořeplavec, čímž se na více než 300 let stal španělskou kolonií. Převažuje zde teplé klima po celý rok, avšak někdy tuto oblast potrápí hurikány.
  Jak se jmenuje poloostrov na fotografii č.2, který patří k turisticky nejvyhledávanějším místům oblasti? Nachází se na něm „stát na křídlech pelikána“, jak se zemi ležící na poloostrově říká. V 16. století ho objevil španělský mořeplavec, čímž se na více než 300 let stal španělskou kolonií. Převažuje zde teplé klima po celý rok, avšak někdy tuto oblast potrápí hurikány. (náhled)

 5. Poloostrov na fotografii č.2 je součástí státu:

 6. Označte, které moře/oceán/záliv omývá břehy poloostrova na fotografii č.2?

 7. Jak se jmenuje největší ostrov Baleárského souostroví na fotografii č.3?
  Jak se jmenuje největší ostrov Baleárského souostroví na fotografii č.3? (náhled)

 8. Pod správou kterého státu je ostrov na fotografii č.3?

 9. Ve kterém moři/oceánu se rozprostírá ostrov na fotografii č.3?

 10. Poloostrov na fotografii č.4, který je na severu spojen s pevninou Perekopskou šíjí a je strategicky významný v dané oblasti se jmenuje:
  Poloostrov na fotografii č.4, který je na severu spojen s pevninou Perekopskou šíjí a je strategicky významný v dané oblasti se jmenuje: (náhled)

 11. Označte město/letovisko, které se nachází na poloostrově na fotografii č.4:

 12. Které moře/která moře omývají pobřeží poloostrova na fotografii č.4?

 13. Jak se jmenuje turisticky atraktivní ostrov ležící v zálivu na fotografii č.5? Kromě zdejších letovisek je turisticky oblíbená i Modrá jeskyně (obrázek nahoře uprostřed).
  Jak se jmenuje turisticky atraktivní ostrov ležící v zálivu na fotografii č.5? Kromě zdejších letovisek je turisticky oblíbená i Modrá jeskyně (obrázek nahoře uprostřed). (náhled)

 14. Kterému státu ostrov na fotografii č.5 patří?

 15. Ve kterém moři/oceánu se ostrov na fotografii č.5 nachází?

 16. Jak se jmenuje evropský poloostrov na fotografii č.6, na jehož území se rozkládá několik států? Některé země zde leží celé, jiné země leží na poloostrově je částí své rozlohy.
  Jak se jmenuje evropský poloostrov na fotografii č.6, na jehož území se rozkládá několik států? Některé země zde leží celé, jiné země leží na poloostrově je částí své rozlohy. (náhled)

 17. Označte státy, které na poloostrově na fotografii č.6 leží CELÉ:

 18. Označte moře, která omývají pobřeží poloostrova na fotografii č.6:

 19. Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.7, který je 4. největším ostrovem na světě?
  Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.7, který je 4. největším ostrovem na světě? (náhled)

 20. Ke kterému kontinentu ostrov na fotografii č.7 patří?

 21. Ve kterém oceánu/moři leží ostrov na fotografii č.7?

 22. Jak se jmenuje jeden z největších evropských poloostrovů na fotografii č.8, který proslul pěstováním vinné révy i historickými městy, jejichž památky jsou zapsány na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO?
  Jak se jmenuje jeden z největších evropských poloostrovů na fotografii č.8, který proslul pěstováním vinné révy i historickými městy, jejichž památky jsou zapsány na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? (náhled)

 23. I na poloostrově na fotografii č.8 leží několik států. Vyberte a označte státy, které se nacházejí na poloostrově na fotografii č.8:

 24. Označte moře/oceán, která omývají pobřeží poloostrova na fotografii č.8:

 25. Japonsko je ostrovní stát. Skládá se z několika souostroví a samostatných ostrovů. Který z hlavních japonských ostrovů je na fotografii č.9?
  Japonsko je ostrovní stát. Skládá se z několika souostroví a samostatných ostrovů. Který z hlavních japonských ostrovů je na fotografii č.9? (náhled)

 26. Na kterém z japonských ostrovů leží hlavní město Japonska Tokio?

 27. Označte moře/oceány, která omývají břehy japonských ostrovů:

 28. Jak se jmenuje poloostrov na fotografii č.10, na kterém leží Národní park Katmai a několik přírodních rezervací?
  Jak se jmenuje poloostrov na fotografii č.10, na kterém leží Národní park Katmai a několik přírodních rezervací? (náhled)

 29. Poloostrov na fotografii č.10 je součástí státu:

 30. Který oceán/moře omývá pobřeží poloostrova na fotografii č.10?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah