Testi.cz > Filmy a seriály > Filmy > POHÁDKOVÉ POSTAVY – Ano/Ne 6

test POHÁDKOVÉ POSTAVY – Ano/Ne 6 (Filmy)

    Autor: carmen.18 (662vlož. 2335vyzk.+25%ø) ... vloženo 18.1.2022
Test vyzkoušen 90 krát, průměrný výsledek je 74.2%.
Tento obrázkový poznávací test představuje pohádkové postavy ze známých českých i zahraničních filmových pohádek.
Odpověď ANO označte pouze v případě, že vše - jméno pohádkové postavy i název filmové pohádky jsou uvedeny správně. Pokud jméno pohádkové postavy nebo název filmové pohádky bude uveden nesprávně, popř. bude nesprávné označení v obou případech, zvolte odpověď NE.
Přeji hodně úspěchů při poznávání. :-)
 1. Je na fotografii č.1 vládce pekla Lucifer, který se chce podle smlouvy, kterou před 18 lety uzavřela královna s peklem, oženit s princeznou Štěpánkou ve filmové pohádce „Čertova nevěsta“?
  Je na fotografii č.1 vládce pekla Lucifer, který se chce podle smlouvy, kterou před 18 lety uzavřela královna s peklem, oženit s princeznou Štěpánkou ve filmové pohádce „Čertova nevěsta“? (náhled)

 2. Je na obrázku č.2 žárlivá hvězda Proxima, která srazila z nebeské klenby hvězdu Deničku na zem, aby se místo ní stala snoubenkou zářivého Siria z filmové pohádky „Cesta za vánoční hvězdou“?
  Je na obrázku č.2 žárlivá hvězda Proxima, která srazila z nebeské klenby hvězdu Deničku na zem, aby se místo ní stala snoubenkou zářivého Siria z filmové pohádky „Cesta za vánoční hvězdou“? (náhled)

 3. Je na obrázku č.3 princ Dobromil, rozmazlený jedináček a budižkničemu, kterému všichni kromě královských rodičů říkají „Truhlík“ v televizní pohádce „O princi Truhlíkovi“?
  Je na obrázku č.3 princ Dobromil, rozmazlený jedináček a budižkničemu, kterému všichni kromě královských rodičů říkají „Truhlík“ v televizní pohádce „O princi Truhlíkovi“? (náhled)

 4. Je na obrázku č.4 Panna Maria z filmové pohádky „Anděl Páně“?
  Je na obrázku č.4 Panna Maria z filmové pohádky „Anděl Páně“? (náhled)

 5. Je na obrázku č.5 Vítek, chytrý a odvážný syn rytíře Martina z Vamberka z pohádkovo-historického filmu i seriálu „Ať žijí rytíři“?
  Je na obrázku č.5 Vítek, chytrý a odvážný syn rytíře Martina z Vamberka z pohádkovo-historického filmu i seriálu „Ať žijí rytíři“? (náhled)

 6. Je na fotografii č.6 kněžna, která je ve skutečnosti ohyzdná čarodějnice Bludimíra, která chce ukrást králův kouzelný měšec a kouzelný prsten ve filmové pohádce "Kouzelný měšec"?
  Je na fotografii č.6 kněžna, která je ve skutečnosti ohyzdná čarodějnice Bludimíra, která chce ukrást králův kouzelný měšec a kouzelný prsten ve filmové pohádce "Kouzelný měšec"? (náhled)

 7. Je na fotografii č.7 mladý následník trůnu, princ Kornel, který se má ujmout vlády po smrti svého královského otce, který zahynul za záhadných okolností ve filmové pohádce „Zelený rytíř“?
  Je na fotografii č.7 mladý následník trůnu, princ Kornel, který se má ujmout vlády po smrti svého královského otce, který zahynul za záhadných okolností ve filmové pohádce „Zelený rytíř“? (náhled)

 8. Je na fotografii č.8 princezna z království Arkádie Kateřina Adriana Markéta Eliška z filmové pohádky „Princezna a půl království“?
  Je na fotografii č.8 princezna z království Arkádie Kateřina Adriana Markéta Eliška z filmové pohádky „Princezna a půl království“?	 (náhled)

 9. Je na obrázku č.9 princeznin rádce a učitel dvorní etikety, rytíř Valentýn z filmové pohádky „Princezna a půl království"?
  Je na obrázku č.9 princeznin rádce a učitel dvorní etikety, rytíř Valentýn z filmové pohádky „Princezna a půl království"? (náhled)

 10. Je na fotografii č.10 princezna Lucie, do jejíhož obrazu se zamiloval princ Kornelius ve filmové pohádce „O princezně z obrazu“?
  Je na fotografii č.10 princezna Lucie, do jejíhož obrazu se zamiloval princ Kornelius ve filmové pohádce „O princezně z obrazu“? (náhled)

 11. Je na obrázku č.11 pouliční prodavač párků z filmové pohádky "Anděl Páně 2"?
  Je na obrázku č.11 pouliční prodavač párků z filmové pohádky "Anděl Páně 2"? (náhled)

 12. Je na fotografii č.12 paní Valentýna z knížecího rodu Rybenských, která omylem začarovala svého snoubence barona Lumíra Mokřenského do podoby osla v televizní pohádce "Kouzelná tetička Valentýna"?
  Je na fotografii č.12 paní Valentýna z knížecího rodu Rybenských, která omylem začarovala svého snoubence barona Lumíra Mokřenského do podoby osla v televizní pohádce "Kouzelná tetička Valentýna"? (náhled)

 13. Je na obrázku č.13 král Šarmán, kterého kvůli lásce k princezně Florině a odmítnutí sňatku s její nevlastní sestrou, princeznou Tritonkou zaklela na 7 let do podoby modrého ptáka víla Soussio, která byla ochránkyní Tritonky v televizní pohádce "Modrý pták"?
  Je na obrázku č.13 král Šarmán, kterého kvůli lásce k princezně Florině a odmítnutí sňatku s její nevlastní sestrou, princeznou Tritonkou zaklela na 7 let do podoby modrého ptáka víla Soussio, která byla ochránkyní Tritonky v televizní pohádce "Modrý pták"? (náhled)

 14. Je na obrázku č.14 čertice Muribana z filmové pohádky „Peklo s princeznou“?
  Je na obrázku č.14 čertice Muribana z filmové pohádky „Peklo s princeznou“? (náhled)

 15. Je na obrázku č.15 měsíc Březen z filmové pohádky „Dvanáct měsíčků“?
  Je na obrázku č.15 měsíc Březen z filmové pohádky „Dvanáct měsíčků“? (náhled)

 16. Je na fotografii č.16 princezna Rosenka z filmové pohádky „Zázračný pramen“?
  Je na fotografii č.16 princezna Rosenka z filmové pohádky „Zázračný pramen“? (náhled)

 17. Je na fotografii č.17 sebestředný zářivý Orion, snoubenec hvězdy Deničky z filmové pohádky "O vánoční hvězdě"?
  Je na fotografii č.17 sebestředný zářivý Orion, snoubenec hvězdy Deničky z filmové pohádky "O vánoční hvězdě"? (náhled)

 18. Je na fotografii č.18 původem chudá dívka Brigita, kterou si jako dítě adoptovala hodná a bohatá majitelka pekařství a která si ničeho neváží a je pro svůj pohodlný život a postavení bohaté dívky schopná zapřít i svoji vlastní chudou maminku v televizní pohádce „O dívce, která šlápla na chléb“?
  Je na fotografii č.18 původem chudá dívka Brigita, kterou si jako dítě adoptovala hodná a bohatá majitelka pekařství a která si ničeho neváží a je pro svůj pohodlný život a postavení bohaté dívky schopná zapřít i svoji vlastní chudou maminku v televizní pohádce „O dívce, která šlápla na chléb“? (náhled)

 19. Je na fotografii č.19 vodník, který je průvodcem a pomocníkem hodné dívky Aninky, která se zamilovala do prince Vítka? Princ Vítek je však zakletý v ptáka a Aninka se z lásky k němu vydá do světa, kde díky vodníkově pomoci překoná mnoho útrap, aby Vítka zbavila zakletí a vrátila mu natrvalo lidskou podobu ve filmové pohádce „Zakleté pírko“.
  Je na fotografii č.19 vodník, který je průvodcem a pomocníkem hodné dívky Aninky, která se zamilovala do prince Vítka? Princ Vítek je však zakletý v ptáka a Aninka se z lásky k němu vydá do světa, kde díky vodníkově pomoci překoná mnoho útrap, aby Vítka zbavila zakletí a vrátila mu natrvalo lidskou podobu ve filmové pohádce „Zakleté pírko“. (náhled)

 20. Je na obrázku č.20 vodní víla Aneta, která je uhranuta krásou prince Dominika a představuje ho jako nejkrásnější stvoření na světě v televizní pohádce „Prsten a řetěz“?
  Je na obrázku č.20 vodní víla Aneta, která je uhranuta krásou prince Dominika a představuje ho jako nejkrásnější stvoření na světě v televizní pohádce „Prsten a řetěz“? (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah