Testi.cz > Filmy a seriály > Filmy > POHÁDKOVÉ DVOJICE – Ano/Ne 8

test POHÁDKOVÉ DVOJICE – Ano/Ne 8 (Filmy)

    Autor: carmen.18 (662vlož. 2335vyzk.+25%ø) ... vloženo 22.1.2022
Test vyzkoušen 73 krát, průměrný výsledek je 75.1%.
Tento obrázkový poznávací test představuje pohádkové dvojice ze známých českých i zahraničních filmových pohádek.
Odpověď ANO označte pouze v případě, že vše - jména obou postav z pohádkové dvojice i název filmu jsou uvedeny správně. Pokud jméno pohádkové postavy nebo název filmu bude uveden nesprávně, popř. bude nesprávné označení v obou případech, zvolte odpověď NE.
Přeji hodně úspěchů při poznávání. :-)
 1. Jsou na obrázku č.1 Maruška a Pavel z filmové pohádky "O dvanácti měsíčkách"?
  Jsou na obrázku č.1 Maruška a Pavel z filmové pohádky "O dvanácti měsíčkách"? (náhled)

 2. Je na fotografii č.2 učitel Václav s princeznou Amélií, do které se zamiloval, z filmové pohádky "Cesta za vánoční hvězdou"?
  Je na fotografii č.2 učitel Václav s princeznou Amélií, do které se zamiloval, z filmové pohádky "Cesta za vánoční hvězdou"? (náhled)

 3. Jsou na fotografii č.3 princezna Štěpánka a její kamarád z dětství Štěpán, který ji miluje natolik, že je ochotný pro její záchranu před peklem riskovat i vlastní život z filmové pohádky „Čertova nevěsta“?
  Jsou na fotografii č.3 princezna Štěpánka a její kamarád z dětství Štěpán, který ji miluje natolik, že je ochotný pro její záchranu před peklem riskovat i vlastní život z filmové pohádky „Čertova nevěsta“? (náhled)

 4. Jsou na fotografii č.4 princezna Milena a princ Jaroslav ze Země lva, který hledá svého ztraceného bratra z filmové pohádky „Třetí princ“?
  Jsou na fotografii č.4 princezna Milena a princ Jaroslav ze Země lva, který hledá svého ztraceného bratra z filmové pohádky „Třetí princ“? (náhled)

 5. Jsou na obrázku č.5 princezna Amálka a královský písař Janek z filmové pohádky „Princezna a písař“?
  Jsou na obrázku č.5 princezna Amálka a královský písař Janek z filmové pohádky „Princezna a písař“? (náhled)

 6. Jsou na fotografii č.6 princ Karel a princezna Viktorie z filmové pohádky "Ztracený princ"?
  Jsou na fotografii č.6 princ Karel a princezna Viktorie z filmové pohádky "Ztracený princ"? (náhled)

 7. Jsou na fotografii č.7 princezna Ellena a princ Jan z filmové pohádky "Princezna zakletá v čase"?
  Jsou na fotografii č.7 princezna Ellena a princ Jan z filmové pohádky "Princezna zakletá v čase"? (náhled)

 8. Je na fotografii č.8 zamilovaný pár – princezna Isabela a mladý rytíř Vincent z filmové pohádky „Pravý rytíř“?
  Je na fotografii č.8 zamilovaný pár – princezna Isabela a mladý rytíř Vincent z filmové pohádky „Pravý rytíř“? (náhled)

 9. Je na obrázku č.9 kuchař Ondra s princeznou Verunkou z filmové pohádky "Svatojánský věneček"?
  Je na obrázku č.9 kuchař Ondra s princeznou Verunkou z filmové pohádky "Svatojánský věneček"? (náhled)

 10. Jsou na fotografii č.10 španělský král Filip a jeho manželka Charlotta, původem chudá anglická dívka, s kterou se proti vůli své matky, královny Viktorie oženil a učinil z ní, španělskou královnu z filmové pohádky „O podezíravém králi“?
  Jsou na fotografii č.10 španělský král Filip a jeho manželka Charlotta, původem chudá anglická dívka, s kterou se proti vůli své matky, královny Viktorie oženil a učinil z ní, španělskou královnu z filmové pohádky „O podezíravém králi“? (náhled)

 11. Jsou na fotografii č.11 král Bedřich a královna Eliška z Bedřichova království z filmové pohádky „Princezna a půl království“?
  Jsou na fotografii č.11 král Bedřich a královna Eliška z Bedřichova království z filmové pohádky „Princezna a půl království“? (náhled)

 12. Je na fotografii č.12 Plaváček, syn uhlíře s princeznou, jejíž jméno není známo a je dcerou krále, který před lety vyslechl věštbu sudiček nad kolébkou právě narozeného uhlířova synka, podle které si měl vzít královu dceru a stát se jeho zeťem a později i králem z filmové hudební pohádky „Plaváček“?
  Je na fotografii č.12 Plaváček, syn uhlíře s princeznou, jejíž jméno není známo a je dcerou krále, který před lety vyslechl věštbu sudiček nad kolébkou právě narozeného uhlířova synka, podle které si měl vzít královu dceru a stát se jeho zeťem a později i králem z filmové hudební pohádky „Plaváček“? (náhled)

 13. Jsou na obrázku č.13 marnivá princezna Kateřina a král Jan, který je v přestrojení za zahradníka z filmové pohádky „Perly a růže“?
  Jsou na obrázku č.13 marnivá princezna Kateřina a král Jan, který je v přestrojení za zahradníka z filmové pohádky „Perly a růže“? (náhled)

 14. Jsou na fotografii č.14 princezna Maruška a Solný princ z filmové pohádky "Sůl nad zlato"?
  Jsou na fotografii č.14 princezna Maruška a Solný princ z filmové pohádky "Sůl nad zlato"? (náhled)

 15. Jsou na obrázku č.15 král Richard a královna Anna, rodiče princezny Josefíny z filmové pohádky „Jak si nevzít princeznu“?
  Jsou na obrázku č.15 král Richard a královna Anna, rodiče princezny Josefíny z filmové pohádky „Jak si nevzít princeznu“? (náhled)

 16. Jsou na fotografii č.16 mládenec Ondra a komteska Rézinka z filmové pohádky „Nejlepší přítel“?
  Jsou na fotografii č.16 mládenec Ondra a komteska Rézinka z filmové pohádky „Nejlepší přítel“? (náhled)

 17. Jsou na fotografii č.17 zamilovaní novomanželé – princezna Rozálie a princ Řehoř z televizní pohádky „Modrá krev"?
  Jsou na fotografii č.17 zamilovaní novomanželé – princezna Rozálie a princ Řehoř z televizní pohádky „Modrá krev"? (náhled)

 18. Jsou na fotografii č.18 hodná dívka Aninka, nejmladší ze 3 sester na statku a princ Vítek, který je zakletý v ptáka z filmové pohádky „Zakleté pírko“?
  Jsou na fotografii č.18 hodná dívka Aninka, nejmladší ze 3 sester na statku a princ Vítek, který je zakletý v ptáka z filmové pohádky „Zakleté pírko“? (náhled)

 19. Jsou na obrázku č.19 zamilovaní novomanželé - nevěsta Amálka, která měla dobré srdce, ale trápila se, že není hezká a ženich Honda, který se přesto do ní zamiloval z televizní pohádky "Krása"?
  Jsou na obrázku č.19 zamilovaní novomanželé - nevěsta Amálka, která měla dobré srdce, ale trápila se, že není hezká a ženich Honda, který se přesto do ní zamiloval z televizní pohádky "Krása"? (náhled)

 20. Je na fotografii č.20 princ Kryštof se svojí vyvolenou – princeznou Kristinou z filmové pohádky „Kryštof a Kristina“?
  Je na fotografii č.20 princ Kryštof se svojí vyvolenou – princeznou Kristinou z filmové pohádky „Kryštof a Kristina“? (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah