Testi.cz > Geografie > Evropa > ŠVÝCARSKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti

test ŠVÝCARSKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti (Evropa)

    Autor: carmen.18 (746vlož. 2631vyzk.+26%ø) ... vloženo 18.10.2022
Test vyzkoušen 75 krát, průměrný výsledek je 72.5%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označ údaje o Švýcarsku, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Švýcarska?

 3. Kolik obyvatel má Švýcarsko? (k 1.1.2022)

 4. Označ všechny sousední státy Švýcarska:

 5. S kterým státem má Švýcarsko NEJDELŠÍ státní hranice?

 6. Jednotkou švýcarské měny (k 1.1. 2022) je:

 7. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Švýcarska?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Švýcarska?	 (náhled)

 8. Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Švýcarsko:
  Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Švýcarsko:	 (náhled)

 9. Národní květinou Švýcarska je:
  Národní květinou Švýcarska je: (náhled)

 10. Vyberte a označte 5 největších švýcarských měst seřazených chronologicky podle POČTU OBYVATEL:

 11. Jak se jmenuje: A) nejvyšší hora Švýcarska? – B) Ve kterém pohoří se hora nachází?

 12. Na fotografii č.4 jsou nejznámější a nejkrásnější hory v Alpách. A) Kterým písmenem je označena hora Matterhorn? B) Kterým písmenem je označena hora Jungfrau?
  Na fotografii č.4 jsou nejznámější a nejkrásnější hory v Alpách. A) Kterým písmenem je označena hora Matterhorn? B) Kterým písmenem je označena hora Jungfrau?	 (náhled)

 13. Podobně jako Rakousko, jsou i Švýcarské Alpy rájem milovníků zimních sportů. Lyžařských středisek je zde o něco méně než v Rakousku, ale jejich úroveň ubytování, stravování i vybavenosti je zcela srovnatelná. Ubytování v útulných horských hotelech a penzionech a v rozlehlých skiareálech vybavených mnoha vleky, lanovkami, upravenými sjezdovkami všech obtížností a běžkařskými tratěmi, vynikající podmínky pro lyžování. A) Pod kterým písmenem je na fotografii č.5 lyžařské středisko Zermatt? B) Které lyžařské středisko je označeno písmenem A?
  Podobně jako Rakousko, jsou i Švýcarské Alpy rájem milovníků zimních sportů. Lyžařských středisek je zde o něco méně než v Rakousku, ale jejich úroveň ubytování, stravování i vybavenosti je zcela srovnatelná. Ubytování v útulných horských hotelech a penzionech a v rozlehlých skiareálech vybavených mnoha vleky, lanovkami, upravenými sjezdovkami všech obtížností a běžkařskými tratěmi, vynikající podmínky pro lyžování. A) Pod kterým písmenem je na fotografii č.5 lyžařské středisko Zermatt?  B) Které lyžařské středisko je označeno písmenem A?	 (náhled)

 14. Vyber a označ švýcarské řeky – některé z nich jsou na fotografii č.6 :
  Vyber a označ švýcarské řeky – některé z nich jsou na fotografii č.6 : (náhled)

 15. Jak se jmenuje nejdelší řeka ve Švýcarsku?

 16. Jak se jmenuje největší jezerní plocha ve Švýcarsku – jezera jsou na fotografii č.7?
  Jak se jmenuje největší jezerní plocha ve Švýcarsku – jezera jsou na fotografii č.7? (náhled)

 17. Švýcarsko je poměrně bohaté na historické stavby, zejména na středověké hrady. Na fotografii č.8 je několik švýcarských hradů. A) Pod kterým písmenem je hrad Oberhofen? B) Který švýcarský hrad je označen písmenem B?
  Švýcarsko je poměrně bohaté na historické stavby, zejména na středověké hrady. Na fotografii č.8 je několik švýcarských hradů. A) Pod kterým písmenem je hrad Oberhofen?  B) Který švýcarský hrad je označen písmenem B? (náhled)

 18. Na území Švýcarska se nachází (ke dni 18.10.2022) 13 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.9 švýcarské památky UNESCO:
  Na území Švýcarska se nachází (ke dni 18.10.2022) 13 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.9 švýcarské památky UNESCO:	 (náhled)

 19. Švýcarsko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i švýcarský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.10 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou švýcarské kroje:
  Švýcarsko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i švýcarský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.10 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou švýcarské kroje: (náhled)

 20. Švýcarsko se proslavilo i ve světě sportu. A) Jak se jmenuje sportovní legenda, dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006, stříbrný medailista z olympijských her 2006 a skvělý trenér na fotografii č.11, který také dovedl své svěřence na stupně vítězů? B) V jakém sportu reprezentoval Švýcarsko tento vynikající sportovec?
  Švýcarsko se proslavilo i ve světě sportu. A) Jak se jmenuje sportovní legenda, dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006, stříbrný medailista z olympijských her 2006 a skvělý trenér na fotografii č.11, který také dovedl své svěřence na stupně vítězů?  B) V jakém sportu reprezentoval Švýcarsko tento vynikající sportovec?	 (náhled)

 21. Co Švýcarsko dalo světu? Označte vynálezy a objevy švýcarských osobností, které dobyly svět:

 22. Jak se jmenuje město na fotografii č.12?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.12? (náhled)

 23. Město na fotografii č.13 se jmenuje:
  Město na fotografii č.13 se jmenuje:	 (náhled)

 24. Z kterého města je fotografie č.14?
  Z kterého města je fotografie č.14?	 (náhled)

 25. Na fotografii č.15 je město:
  Na fotografii č.15 je město:	 (náhled)

 26. Které město je na fotografii č.16?
  Které město je na fotografii č.16? (náhled)

 27. Město na fotografii č.17 se jmenuje:
  Město na fotografii č.17 se jmenuje:	 (náhled)

 28. Jak se jmenuje město na fotografii č.18?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.18? (náhled)

 29. Z kterého města je fotografie č.19?
  Z kterého města je fotografie č.19?	 (náhled)

 30. Základní potravinou švýcarské kuchyně jsou švýcarské sýry, které jsou součástí většiny pokrmů. Další často používanou ingrediencí jsou brambory. Švýcarská kuchyně vychází z tradic Švýcarska, ale projevují se v ní vlivy kuchyní sousedních států – zejména francouzské a italské. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.20 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky švýcarská:
  Základní potravinou švýcarské kuchyně jsou švýcarské sýry, které jsou součástí většiny pokrmů. Další často používanou ingrediencí jsou brambory. Švýcarská kuchyně vychází z tradic Švýcarska, ale projevují se v ní vlivy kuchyní sousedních států – zejména francouzské a italské. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.20 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky švýcarská: (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah