Testi.cz > Geografie > Evropa > SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ– všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti

test SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ– všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti (Evropa)

    Autor: carmen.18 (724vlož. 2540vyzk.+25%ø) ... vloženo 18.5.2023
Test vyzkoušen 74 krát, průměrný výsledek je 76.6%.
ÚVODNÍK: Upozornění: Fotografie v testu u otázek č.2, č.3, č.4, č.6, č.7, č.8 a č.19 mají informativní charakter. Jsou na nich vyobrazeny možnosti odpovědí k uvedené otázce. Kromě správné/správných možností mohou být na fotografii zobrazeny i ostatní, nesprávné možnosti. Přeji hodně úspěchů při řešení testu. :-)

U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označte údaje o Spojeném království, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Spojeného království?

 3. Kolik obyvatel má Spojené království? (k 1.1.2023)

 4. A) Označte země, které tvoří Spojené království: B) Která ze zemí Spojeného království je největší? C) Která ze zemí spojeného království je nejmenší?

 5. A) Cardiff je metropolí které ze zemí Spojeného království? B) Jak se jmenuje metropole Skotska?

 6. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Spojeného království?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Spojeného království?	 (náhled)

 7. Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Spojené království, popř. čeho je zemí původu:
  Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Spojené království, popř. čeho je zemí původu:	 (náhled)

 8. Každá ze zemí, které tvoří Spojené království má vlastní národní květinu. A) Národní květinou Anglie je: B) Národní květinou Walesu je: C) Národní květinou Skotska je: – fotografie č.3
  Každá ze zemí, které tvoří Spojené království má vlastní národní květinu. A) Národní květinou Anglie je:  B) Národní květinou Walesu je:  C) Národní květinou Skotska je: – fotografie č.3 (náhled)

 9. A) Narcis je národní květinou: B) Trojlístek je národní rostlinou:

 10. Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Spojené království i přírodní národní symbol – strom. Národním stromem Spojeného království je: – obrázek č.4
  Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Spojené království i přírodní národní symbol – strom. Národním stromem Spojeného království je:  – obrázek č.4 (náhled)

 11. Spojené království je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i britský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.5 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte z obrázků s písmeny kroje zemí Spojeného království:
  Spojené království je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i britský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.5                 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte z obrázků s písmeny kroje zemí Spojeného království: (náhled)

 12. Jednotkou britské měny (k 18.5. 2023) je:

 13. Vyberte a označte 5 největších měst Spojeného království seřazených chronologicky podle POČTU OBYVATEL:

 14. Vyberte a označte řeky ve Spojeném království – některé z nich jsou na fotografii č.6:
  Vyberte a označte řeky ve Spojeném království – některé z nich jsou na fotografii č.6: (náhled)

 15. A) Nejdelší řeka Spojeného království se jmenuje: B) Metropolí Spojeného království protéká řeka:

 16. Na území Spojeného království se rozkládá i několik velkých jezer. Na fotografii č.7 je zobrazeno 6 největších nebo nejznámějších jezer. Jezero = lake (anglicky) – loch (skotsky) – lough (irsky). A) Jak se jmenuje jezero, které je na fotografii č.7 označeno písmenem C? B) Jak se jmenuje jezero, které je označeno písmenem D a je rozlohou největším jezerem Spojeného království?
  Na území Spojeného království se rozkládá i několik velkých jezer. Na fotografii č.7 je zobrazeno 6 největších nebo nejznámějších jezer. Jezero = lake (anglicky) – loch (skotsky) – lough (irsky). A) Jak se jmenuje jezero, které je na fotografii č.7 označeno písmenem C?  B) Jak se jmenuje jezero, které je označeno písmenem D a je rozlohou největším jezerem Spojeného království? (náhled)

 17. A) Která moře/oceán omývají pobřeží Spojeného království? – fotografie č.8 B) Kolik sousedních států má Spojené království?
  A) Která moře/oceán omývají pobřeží Spojeného království? – fotografie č.8  B) Kolik sousedních států má Spojené království? (náhled)

 18. Z uvedené nabídky zámořských území na fotografii č.9 označte zámořská území, která jsou pod správou Spojeného království:
  Z uvedené nabídky zámořských území na fotografii č.9 označte zámořská území, která jsou pod správou Spojeného království: (náhled)

 19. Co Spojené království dalo světu? Označte vynálezy a objevy britských osobností, které dobyly svět:

 20. A) Z nabídky na fotografii č.10 vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou britští herci: B) Pod kterým písmenem se skrývá na fotografii č.10 jeden z nejznámějších britských krasobruslařů John Kerr?
  A) Z nabídky na fotografii č.10 vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou britští herci: B) Pod kterým písmenem se skrývá na fotografii č.10 jeden z nejznámějších britských krasobruslařů John Kerr? (náhled)

 21. Spojené království proslavily i univerzity, které patří k nejprestižnějším univerzitám na světě. Jak se jmenují?

 22. Spojené království je bohaté na historické stavby, zejména na středověké hrady a honosné zámky. Na fotografii č.11 je několik hradů a zámků ve Spojeném království. A) Pod kterým písmenem je středověký hrad Leeds? B) Které britské historické sídlo je označeno písmenem B?
  Spojené království je bohaté na historické stavby, zejména na středověké hrady a honosné zámky. Na fotografii č.11 je několik hradů a zámků ve Spojeném království. A) Pod kterým písmenem je středověký hrad Leeds? B) Které britské historické sídlo je označeno písmenem B?	 (náhled)

 23. Na území Spojeného království se nachází (ke dni 18.5.2023) 34 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.12 britské památky UNESCO:
  Na území Spojeného království se nachází (ke dni 18.5.2023) 34 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.12 britské památky UNESCO:	 (náhled)

 24. Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých britských měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.13 uvedena britská města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO:
  Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých britských měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.13 uvedena britská města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO:	 (náhled)

 25. Z kterého města je fotografie č.14?
  Z kterého města je fotografie č.14?	 (náhled)

 26. Fotografie č.15 je z města:
  Fotografie č.15 je z města:	 (náhled)

 27. Z jakého města je fotografie č.16?
  Z jakého města je fotografie č.16?	 (náhled)

 28. Jak se jmenuje město na fotografii č.17?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.17?	 (náhled)

 29. Na fotografii č.18 je město:
  Na fotografii č.18 je město:	 (náhled)

 30. Britská kuchyně vychází z keltských a anglosaských tradic, byla ale ovlivněna i např. indickou kuchyní a kuchyněmi dalších zemí, které stejně jako Indie byly koloniemi Velké Británie. Britská kuchyně se na rozdíl od francouzské nebo italské kuchyně netěší příliš dobré pověsti. Mnoho Britů však s tímto postojem nesouhlasí, protože v minulosti měla britská kuchyně vynikající pověst a její úpadek nastal během průmyslové revoluce, kdy se lidé ve velkém stěhovali z venkova do měst a zemědělské produkty nedostatečnou péčí ztrácely na kvalitě. K základním surovinám současné britské kuchyně patří hovězí a skopové maso, ryby, uzeniny, zelenina, fazole, rýže, brambory, vajíčka, tvrdé sýry a mléko. Jídla se běžně upravují dochucovadly, kterými jsou zejména worcestrová omáčka, kari, paprika, cibule, česnek, zázvor, rozinky a smetena. Specialitou britské kuchyně jsou bohaté anglické snídaně: smažená vejce se slaninou, párky, fazole, toastový chléb a rajčata. K nejoblíbenějším nápojům patří: čaj, pivo, whisky, cider, bezinkový likér a jablečný džus. Nejpopulárnějším nápojem je čaj, Velká Británie má třetí největší spotřebu čaje na obyvatele (po Turecku a Irsku). Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.19 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky britská:
  Britská kuchyně vychází z keltských a anglosaských tradic, byla ale ovlivněna i např. indickou kuchyní a kuchyněmi dalších zemí, které stejně jako Indie byly koloniemi Velké Británie. Britská kuchyně se na rozdíl od francouzské nebo italské kuchyně netěší příliš dobré pověsti. Mnoho Britů však s tímto postojem nesouhlasí, protože v minulosti měla britská kuchyně vynikající pověst a její úpadek nastal během průmyslové revoluce, kdy se lidé ve velkém stěhovali z venkova do měst a zemědělské produkty nedostatečnou péčí ztrácely na kvalitě. K základním surovinám současné britské kuchyně patří hovězí a skopové maso, ryby, uzeniny, zelenina, fazole, rýže, brambory, vajíčka, tvrdé sýry a mléko. Jídla se běžně upravují dochucovadly, kterými jsou zejména worcestrová omáčka, kari, paprika, cibule, česnek, zázvor, rozinky a smetena. Specialitou britské kuchyně jsou bohaté anglické snídaně: smažená vejce se slaninou, párky, fazole, toastový chléb a rajčata. K nejoblíbenějším nápojům patří: čaj, pivo, whisky, cider, bezinkový likér a jablečný džus. Nejpopulárnějším nápojem je čaj, Velká Británie má třetí největší spotřebu čaje na obyvatele (po Turecku a Irsku). Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.19 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky britská: (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah