Testi.cz > Geografie > Evropa > Španělsko(5.)

test Španělsko(5.) (Evropa)

    Autor: DeLanne (45vlož. 201vyzk.+4%ø) ... vloženo 20.3.2014
Test vyzkoušen 253 krát, průměrný výsledek je 83.3%.
 1. Jaké je hlavní město Španělska?
  Jaké je hlavní město Španělska? (náhled)

 2. Kolik má Španělsko obyvatel?
  Kolik má Španělsko obyvatel? (náhled)

 3. Kontinentálnímu Španělsku dominují náhorní plošiny a pohoří, jako jsou Pyreneje a Sierra Nevada. V jejich výšinách pramení několik velkých řek, například Ebro, Duero, Tagus a Guadalquivir. V/ Ve ___________(dopln) moři se nacházejí Baleárské ostrovy a u pobřeží Afriky autonomní Kanárské ostrovy.
  Kontinentálnímu Španělsku dominují náhorní plošiny a pohoří, jako jsou Pyreneje a Sierra Nevada. V jejich výšinách pramení několik velkých řek, například Ebro, Duero, Tagus a Guadalquivir. V/ Ve ___________(dopln) moři se nacházejí Baleárské ostrovy a u pobřeží Afriky autonomní Kanárské ostrovy. (náhled)

 4. Španělsko má silný sektor služeb i vyspělé výrobní odvětví a významnou součástí hospodářství je i zemědělství (zejména produkce ovoce a zeleniny, ________(dopln) oleje a vína)

 5. Španělsko dalo světu celou řadu umělců, od Velázqueze v 17. století přes Goyu v 18. a 19. století až po Picassa, Dalího a Miróa ve 20. století. Španělskou hudbu a tanec ________(dopln) obdivuje celý svět.

 6. Španělská kuchyně je známa díky:1.________(dopln)(pokrm z rýže, kuřecího masa, plodů moře a zeleniny), 2.________(dopln)(omeleta s bramborami) a 3.________(dopln) (červené víno podávané s ovocem).

 7. Nejznámějším španělským dědictvím ve světě je pravděpobně ___________(doplnte), která/který se na jeho území dostal/a ze starověkého Říma. Býčí zápasy jsou ale také předmětem častých kontroverzí a sporů mezi jejich příznivci tvrdícími, že korida neodmyslitelně patří ke Španělsku, a odpůrci hlásajícími, že se jedná o týrání zvířat. Obě skupiny mají samozřejmě pravdu, proto je téměř nemožné, aby tento spor někdy skončil úplným vítězstvím jedné strany.

 8. Velkou vášní Španělů je sport, především fotbal. Místí kluby, jako________(doplnte) nebo __________(doplnte)patří k těm nejúspěšnějším na světě. Když tyto dva týmy hrají proti sobě, je celá země na nohou a sleduje tento emocemi doprovázený „souboj“ gigantů. Velmi úspěšný je i národní tým, Španělé jsou držiteli posledního evropského titulu z roku 2008 i toho světového z roku 2010. Z dalších sportů je populární také tenis (Rafael Nadal patří k absolutní světové špičce) a basketbal.
  Velkou vášní Španělů je sport, především fotbal. Místí kluby, jako________(doplnte) nebo __________(doplnte)patří k těm nejúspěšnějším na světě. Když tyto dva týmy hrají proti sobě, je celá země na nohou a sleduje tento emocemi doprovázený „souboj“ gigantů. Velmi úspěšný je i národní tým, Španělé jsou držiteli posledního evropského titulu z roku 2008 i toho světového z roku 2010. Z dalších sportů je populární také tenis (Rafael Nadal patří k absolutní světové špičce) a basketbal. (náhled)

 9. Barcelona je druhé největší španělské město a centrum autonomního společenství Katalánsko. Nachází se na severovýchodě země na pobřeží Středozemního moře. Nenajdete ve Španělsku vyhledávanější turistickou destinaci než je Barcelona. Samotná Barcelona má ___________(doplnte) milionu obyvatel a včetně aglomerací má dvojnásobek. Město může na první pohled působit poněkud hekticky, ale jen na první pohled. Nabízí spoustu míst a kulturních akcí, ze kterých si vybere každý.

 10. A nakonec, víš jak se Španělsky řekne třeba takové ,,Ahoj,,?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah