Testi.cz > Geografie > Evropa > RAKOUSKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti

test RAKOUSKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti (Evropa)

    Autor: carmen.18 (733vlož. 2578vyzk.+26%ø) ... vloženo 8.10.2022
Test vyzkoušen 79 krát, průměrný výsledek je 74%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označ údaje o Rakousku, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Rakouska?

 3. Kolik obyvatel má Rakousko? (k 1.1.2022)

 4. Označ všechny sousední státy Rakouska:

 5. S kterým státem má Rakousko NEJDELŠÍ státní hranice?

 6. Jednotkou rakouské měny (k 1.1. 2022) je:

 7. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Rakouska?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Rakouska?	 (náhled)

 8. Národní květinou Rakouska je:
  Národní květinou Rakouska je: (náhled)

 9. Národním ptákem Rakouska je:
  Národním ptákem Rakouska je:  (náhled)

 10. Vyberte a označte 5 největších rakouských měst seřazených chronologicky podle POČTU OBYVATEL:

 11. Jak se jmenuje: A) nejvyšší hora Rakouska? – B) Ve kterém pohoří se hora nachází?

 12. Rakousko je skutečným rájem lyžování. Je zde více než 300 zimních středisek, které nabízejí pěkné ubytování v horských hotelech a penzionech a v rozlehlých skiareálech vybavených mnoha vleky, lanovkami, upravenými sjezdovkami všech obtížností a běžkařskými tratěmi, vynikající podmínky pro lyžování. Rakousko je zemí s mnohaletou tradicí lyžování, je kolébkou tohoto sportu, neboť již v r.1904 byla v Rakousku otevřena vůbec 1. sjezdovka na světě! . Na fotografii č.4 je několik nejoblíbenějších zimních lyžařských středisek v Rakousku. A) Pod kterým písmenem je lyžařské středisko Sölden Arena? B) Které lyžařské středisko je označeno písmenem B?
  Rakousko je skutečným rájem lyžování. Je zde více než 300 zimních středisek, které nabízejí pěkné ubytování v horských hotelech a penzionech a v rozlehlých skiareálech vybavených mnoha vleky, lanovkami, upravenými sjezdovkami všech obtížností a běžkařskými tratěmi, vynikající podmínky pro lyžování. Rakousko je zemí s mnohaletou tradicí lyžování, je kolébkou tohoto sportu, neboť již v r.1904 byla v Rakousku otevřena vůbec 1. sjezdovka na světě! . Na fotografii č.4 je několik nejoblíbenějších zimních lyžařských středisek v Rakousku. A) Pod kterým písmenem je lyžařské středisko Sölden Arena?  B) Které lyžařské středisko je označeno písmenem B? (náhled)

 13. Vyber a označ rakouské řeky – některé z nich jsou na fotografii č.5 :
  Vyber a označ rakouské řeky – některé z nich jsou na fotografii č.5 : (náhled)

 14. Jak se jmenuje nejdelší řeka v Rakousku?

 15. Na které řece leží město Graz (Štýrský Hradec)?

 16. Jak se jmenuje největší jezerní plocha v Rakousku – jedno z jezer je na fotografii č.6?
  Jak se jmenuje největší jezerní plocha v Rakousku – jedno z jezer je na fotografii č.6?	 (náhled)

 17. Rakousko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i rakouský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.7 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou rakouské kroje:
  Rakousko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i rakouský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.7 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou rakouské kroje:	 (náhled)

 18. Na území Rakouska se nachází (ke dni 8.10.2022) 9 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.8 rakouské památky UNESCO:
  Na území Rakouska se nachází (ke dni 8.10.2022) 9 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.8 rakouské památky UNESCO:	 (náhled)

 19. Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých rakouských měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.9 uvedena rakouská města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO:
  Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých rakouských měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.9 uvedena rakouská města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO: (náhled)

 20. K nejvýznamnějším, světoznámým osobnostem Rakouska, které se proslavily po celém světě patří 2 vynikající hudební skladatelé: Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Strauss mladší. A) Které rakouské město je rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta? B) Jak byl označován Johann Strauss mladší?
  K nejvýznamnějším, světoznámým osobnostem Rakouska, které se proslavily po celém světě patří 2 vynikající hudební skladatelé: Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Strauss mladší.  A) Které rakouské město je rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta?  B) Jak byl označován Johann Strauss mladší? (náhled)

 21. Co Rakousko dalo světu? Označte vynálezy a objevy rakouských osobností, které dobyly svět:

 22. Jak se jmenuje město na fotografii č.10?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.10? (náhled)

 23. Město na fotografii č.11 se jmenuje:
  Město na fotografii č.11 se jmenuje:	 (náhled)

 24. Z kterého města je fotografie č.12?
  Z kterého města je fotografie č.12?	 (náhled)

 25. Na fotografii č.13 je město:
  Na fotografii č.13 je město: (náhled)

 26. Které město je na fotografii č.14?
  Které město je na fotografii č.14?	 (náhled)

 27. Město na fotografii č.15 se jmenuje:
  Město na fotografii č.15 se jmenuje:	 (náhled)

 28. Jak se jmenuje město na fotografii č.16?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.16? (náhled)

 29. Z kterého lázeňského města je fotografie č.17?
  Z kterého lázeňského města je fotografie č.17? (náhled)

 30. Jednou z tradic, na které si Rakušané velmi zakládají jsou národní jídla a speciality rakouské kuchyně. Rakouská kuchyně, především ta vídeňská je založena na kuchařské tradici z dob Rakousko-Uherské monarchie, proto se v ní projevují vlivy z kuchyní i ostatních států bývalé monarchie – zejména z Uher, Čech a severní Itálie. Byly převzaty a přizpůsobeny místním podmínkám jako např. vídeňský guláš, který byl převzat z původní, uherské kuchyně a přizpůsoben na rakouský styl. Kromě nejrozšířenější vídeňské kuchyně jsou v Rakousku rozšířeny i regionální kuchyně, jejichž základem jsou potraviny, které se v daném regionu vyrábějí. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.18 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky rakouská:
  Jednou z tradic, na které si Rakušané velmi zakládají jsou národní jídla a speciality rakouské kuchyně. Rakouská kuchyně, především ta vídeňská je založena na kuchařské tradici z dob Rakousko-Uherské monarchie, proto se v ní projevují vlivy z kuchyní i ostatních států bývalé monarchie – zejména z Uher, Čech a severní Itálie. Byly převzaty a přizpůsobeny místním podmínkám jako např. vídeňský guláš, který byl převzat z původní, uherské kuchyně	a přizpůsoben na rakouský styl. Kromě nejrozšířenější vídeňské kuchyně jsou v Rakousku rozšířeny i regionální kuchyně, jejichž základem jsou potraviny, které se v daném regionu vyrábějí. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.18 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky rakouská: (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah