Testi.cz > Geografie > Evropa > POLSKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu

test POLSKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu (Evropa)

    Autor: carmen.18 (745vlož. 2628vyzk.+26%ø) ... vloženo 8.9.2022
Test vyzkoušen 79 krát, průměrný výsledek je 76.2%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označ údaje o Polsku, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Polska

 3. Kolik obyvatel má Polsko? (k 1.1.2022)

 4. Kolik sousedních států má Polsko?

 5. S kterým státem má Polsko NEJDELŠÍ státní hranice?

 6. Které moře/oceán omývá pobřeží Polska na SEVERU?

 7. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Polska?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Polska? (náhled)

 8. Kterým písmenem je na obrázku č.2 označen státní znak Polska?
  Kterým písmenem je na obrázku č.2 označen státní znak Polska? (náhled)

 9. Národním stromem Polska je:

 10. Národním ptákem Polska je:

 11. Polsko je rozděleno na 16 vyšších územních správních celků. Jak se nazývají?

 12. Vyberte a označte 5 největších polských měst seřazených chronologicky podle POČTU OBYVATEL:

 13. Vyberte a označte pohoří, která se nacházejí na území Polska:

 14. Jak se jmenuje nejvyšší hora Polska?

 15. Vyberte a označte polské řeky:

 16. Nejdelší polská řeka se jmenuje:

 17. Jak se jmenuje největší jezerní plocha v Polsku?

 18. Polsko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i polský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. V Polsku je mnoho národopisných oblasti, které mají vlastní kroje. Polské kroje jsou tak velmi rozmanité – např. krakovský kroj, goralský kroj, kašubský kroj a mnoho dalších se od sebe liší podle regionu. Na fotografii č.3 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte 2 obrázky s písmeny na kterých jsou polské kroje:
  Polsko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i polský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. V Polsku je mnoho národopisných oblasti, které mají vlastní kroje. Polské kroje jsou tak velmi rozmanité – např. krakovský kroj, goralský kroj, kašubský kroj a mnoho dalších se od sebe liší podle regionu. Na fotografii č.3 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte 2 obrázky s písmeny na kterých jsou polské kroje: (náhled)

 19. Jednotkou polské měny (k 1.1. 2022) je:

 20. Jaké nerostné bohatství se těží v Polsku?

 21. Označte významné polské osobnosti:

 22. Co Polsko dalo světu? Označte vynálezy a objevy polských osobností, které dobyly svět:

 23. Na území Polska se nachází (ke dni 8.9.2022) 15 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.4 polské památky UNESCO:
  Na území Polska se nachází (ke dni 8.9.2022) 15 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.4 polské památky UNESCO: (náhled)

 24. Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých polských měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.5 uvedena polská města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO:
  Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých polských měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.5 uvedena polská města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO: (náhled)

 25. Poláci, vědomi si své slavné historie, si zakládají nejen na národních tradicích a krojích, ale i na národních specialitách polské kuchyně, která je velmi rozmanitá a souvisí především s kuchyní východních sousedů Polska. Je ovlivněna i středoevropskou kuchyní. Polská jídla jsou velmi chutná a vydatná. Z nabídky jídel na fotografii č.6 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky polská:
  Poláci, vědomi si své slavné historie, si zakládají nejen na národních tradicích a krojích, ale i na národních specialitách polské kuchyně, která je velmi rozmanitá a souvisí především s kuchyní východních sousedů Polska. Je ovlivněna i středoevropskou kuchyní. Polská jídla jsou velmi chutná a vydatná. Z nabídky jídel na fotografii č.6 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky polská: (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah