Testi.cz > Geografie > Evropa > NIZOZEMSKO – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti

test NIZOZEMSKO – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti (Evropa)

    Autor: carmen.18 (724vlož. 2540vyzk.+25%ø) ... vloženo 28.4.2023
Test vyzkoušen 77 krát, průměrný výsledek je 75.7%.
Upozornění: Fotografie v testu u otázek č.2 – č.6 mají informativní charakter. Jsou na nich vyobrazeny možnosti odpovědí k uvedené otázce. Kromě správné/správných možností mohou být na fotografii zobrazeny i ostatní, nesprávné možnosti.
Přeji hodně úspěchů při řešení testu. :-)

U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označ údaje o Nizozemsku, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Nizozemska?

 3. Kolik obyvatel má Nizozemsko? (k 1.1.2023)

 4. Označ všechny sousední státy Nizozemska:

 5. S kterým státem má Nizozemsko NEJDELŠÍ státní hranice?

 6. Jednotkou nizozemské měny (k 28.4. 2023) je:

 7. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Nizozemska?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Nizozemska?	 (náhled)

 8. Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Nizozemsko, popř. čeho je zemí původu:
  Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Nizozemsko, popř. čeho je zemí původu: (náhled)

 9. Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Nizozemsko i přírodní národní symboly – květinu, strom a ptáka. Národní květinou Nizozemska je: – obrázek č.3
  Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Nizozemsko i přírodní národní symboly – květinu, strom a ptáka. Národní květinou Nizozemska je:  – obrázek č.3 (náhled)

 10. Národním stromem Nizozemska je: – obrázek č.4
  Národním stromem Nizozemska je:  – obrázek č.4 (náhled)

 11. Národním ptákem Nizozemska je: – obrázek č.5
  Národním ptákem Nizozemska je:  – obrázek č.5	 (náhled)

 12. Vyberte a označte 5 největších nizozemských měst seřazených chronologicky podle POČTU OBYVATEL:

 13. Vyberte a označte nizozemské řeky – některé z nich jsou na fotografii č.6:
  Vyberte a označte nizozemské řeky – některé z nich jsou na fotografii č.6: (náhled)

 14. A) Nejdelší z uvedených řek, která protéká i územím Nizozemska se jmenuje: B) Která řeka protéká městem Maastricht?

 15. Jednou z největších turistických atrakcí Nizozemska je Madurodam – miniaturní město na fotografii č.7, ve kterém si na ploše 18 000 m2 mohou návštěvníci prohlédnout miniaturní modely významných nizozemských měst a staveb. Ve kterém městě mohou turisté Madurodam navštívit?
  Jednou z největších turistických atrakcí Nizozemska je Madurodam – miniaturní město na fotografii č.7, ve kterém si na ploše 18 000 m2 mohou návštěvníci prohlédnout miniaturní modely významných nizozemských měst a staveb. Ve kterém městě mohou turisté Madurodam navštívit? (náhled)

 16. Jak se jmenuje největší květinový park v Evropě na fotografii č.8, který je každoročně na jaře vyhledávanou turistickou atrakcí a kterému se také říká „Zahrada Evropy“. Rozkládá se v Nizozemsku na ploše o rozloze 32 hektarů?
  Jak se jmenuje největší květinový park v Evropě na fotografii č.8, který je každoročně na jaře vyhledávanou turistickou atrakcí a kterému se také říká „Zahrada Evropy“. Rozkládá se v Nizozemsku na ploše o rozloze 32 hektarů? (náhled)

 17. V Nizozemsku se nachází (ke dni 28.4.2023) 12 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Většinou se jedná o unikátní památky související s odvodňováním území a budováním sítě vodních kanálů. Na části fotografie č.9 je zobrazena 1 z památek, která je zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. A) Jak se jmenuje oblast chráněná UNESCEM, ve které jsou kanály, rezervoáry, čerpací stanice, administrativní budovy a několik větrných mlýnů sloužících k vysoušení a zavlažování půdy? B) Jak se jmenuje historická vesnice – skanzen obytných a hospodářských staveb v oblasti Severní Holandsko na části fotografie č.9, která patří k nejstarším průmyslovým oblastem Evropy?
  V Nizozemsku se nachází (ke dni 28.4.2023) 12 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Většinou se jedná o unikátní památky související s odvodňováním území a budováním sítě vodních kanálů. Na části fotografie č.9 je zobrazena 1 z památek, která je zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.  A) Jak se jmenuje oblast chráněná UNESCEM, ve které jsou kanály, rezervoáry, čerpací stanice, administrativní budovy a několik větrných mlýnů sloužících k vysoušení a zavlažování půdy? B) Jak se jmenuje historická vesnice – skanzen obytných a hospodářských staveb v oblasti Severní Holandsko na části fotografie č.9, která patří k nejstarším průmyslovým oblastem Evropy? (náhled)

 18. Nizozemsko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i nizozemský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.10 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte z obrázků s písmeny nizozemské kroje:
  Nizozemsko je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i nizozemský folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.10 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte z obrázků s písmeny nizozemské kroje: (náhled)

 19. Co Nizozemsko dalo světu? Označte vynálezy a objevy nizozemských osobností, které dobyly svět:

 20. K nejslavnějším a nejúspěšnějším osobnostem současného hudebního světa patří Nizozemec André Rieu na fotografii č.11. Je nejen vynikajícím virtuózem, ale i dirigentem, skladatelem a hudebním producentem. A) Na který hudební nástroj tento virtuóz hraje? Náměstí svého rodného města dokáže proměnit na koncertní sál pod širým nebem. Na jeho koncerty přijíždějí stovky milovníků klasické hudby a jeho fanoušků z celého světa, aby se podívali na velkolepou hudební show, kterou jim André Rieu se svým orchestrem a vynikajícími sólisty předvádí. B) Jak se jmenuje rodné město Andrého Rieu, ve kterém se velkolepé koncerty konají?
  K nejslavnějším a nejúspěšnějším osobnostem současného hudebního světa patří Nizozemec André Rieu na fotografii č.11. Je nejen vynikajícím virtuózem, ale i dirigentem, skladatelem a hudebním producentem. A) Na který hudební nástroj tento virtuóz hraje? Náměstí svého rodného města dokáže proměnit na koncertní sál pod širým nebem. Na jeho koncerty přijíždějí stovky milovníků klasické hudby a jeho fanoušků z celého světa, aby se podívali na velkolepou hudební show, kterou jim André Rieu se svým orchestrem a vynikajícími sólisty předvádí.  B) Jak se jmenuje rodné město Andrého Rieu, ve kterém se velkolepé koncerty konají? (náhled)

 21. A) Ve kterém nizozemském městě se konají tradiční sýrové trhy? B) Ve kterém městě se vyrábí porcelán s modrými květinovými vzory – fajáns? – obrázek č 12 C¨) Jak se jmenuje nejstarší nizozemské město?
  A) Ve kterém nizozemském městě se konají tradiční sýrové trhy?  B) Ve kterém městě se vyrábí porcelán s modrými květinovými vzory – fajáns? – obrázek č 12 C¨) Jak se jmenuje nejstarší nizozemské město?	 (náhled)

 22. Jak se jmenuje město na fotografii č.13?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.13?	 (náhled)

 23. Z jakého města je fotografie č.14
  Z jakého města je fotografie č.14 	 (náhled)

 24. Z kterého města je fotografie č.15?
  Z kterého města je fotografie č.15?	 (náhled)

 25. Fotografie č.17 je z města:
  Fotografie č.17 je z města: 	 (náhled)

 26. Z jakého města je fotografie č.17?
  Z jakého města je fotografie č.17?	 (náhled)

 27. Jak se jmenuje město na fotografii č.18?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.18?	 (náhled)

 28. Z kterého města je fotografie č.19?
  Z kterého města je fotografie č.19?	 (náhled)

 29. Fotografie č.20 je z města:
  Fotografie č.20 je z města: (náhled)

 30. Nizozemská kuchyně je ovlivněna především francouzskou a italskou kuchyní. Mnoho pokrmů ale převzala i z kuchyně německé, řecké nebo španělské. Tradiční nizozemská kuchyně je vydatná a zdravá. Jídlo je pro Nizozemce nejoblíbenější činností. Nizozemci konzumují mnoho pečiva a zejména chléb, kterého je zde mnoho druhů. Jedí ho nejčastěji obložený sýrem nebo uzeninou k snídani, ale i k obědu, protože hlavní teplé jídlo se servíruje až večer, nejčastěji kolem 18. hodiny. K nizozemské kuchyni patří maso – drůbeží, hovězí, vepřové, ale i skopové a koňské. Nedílnou součástí nizozemských pokrmů jsou brambory a zelenina, které se podávají jako příloha k masu nebo do hustých polévek. Ve značné míře se konzumují i ryby. K nizozemské kuchyni neodmyslitelně patří vynikající sýry, kterými Nizozemsko proslulo po celém světě. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.21 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky nizozemská:
  Nizozemská kuchyně je ovlivněna především francouzskou a italskou kuchyní. Mnoho pokrmů ale převzala i z kuchyně německé, řecké nebo španělské. Tradiční nizozemská kuchyně je vydatná a zdravá. Jídlo je pro Nizozemce nejoblíbenější činností. Nizozemci konzumují mnoho pečiva a zejména chléb, kterého je zde mnoho druhů. Jedí ho nejčastěji obložený sýrem nebo uzeninou k snídani, ale i k obědu, protože hlavní teplé jídlo se servíruje až večer, nejčastěji kolem 18. hodiny. K nizozemské kuchyni patří maso – drůbeží, hovězí, vepřové, ale i skopové a koňské. Nedílnou součástí nizozemských pokrmů jsou brambory a zelenina, které se podávají jako příloha k masu nebo do hustých polévek. Ve značné míře se konzumují i ryby. K nizozemské kuchyni neodmyslitelně patří vynikající sýry, kterými Nizozemsko proslulo po celém světě. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.21 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky nizozemská:	 (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah