Testi.cz > Geografie > Evropa > NĚMECKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu

test NĚMECKO 1 – všeobecný přehled, zeměpis povrchu (Evropa)

    Autor: carmen.18 (770vlož. 2718vyzk.+26%ø) ... vloženo 11.11.2022
Test vyzkoušen 83 krát, průměrný výsledek je 69.1%.
Minilekce němčiny: sch = š, tz = c, ü = i, ö = e, ei = aj, ie = í, neu = noj
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označ údaje o Německu, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Německa?

 3. Kolik obyvatel má Německo? (k 1.1.2022)

 4. Označ všechny sousední státy Německa:

 5. S kterým státem má Německo NEJDELŠÍ státní hranice?

 6. Které moře/oceán omývá pobřeží Německa na SEVERU?

 7. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Německa?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Německa? (náhled)

 8. Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Německo i přírodní národní symboly – květinu, strom a ptáka. Národní květinou Německa je:
  Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Německo i přírodní národní symboly – květinu, strom a ptáka. Národní květinou Německa je: (náhled)

 9. Národním stromem Německa je:
  Národním stromem Německa je: (náhled)

 10. Národním ptákem Německa je:
  Národním ptákem Německa je: (náhled)

 11. Jednotkou německé měny (k 1.1. 2022) je:

 12. Vyberte a označte 5 největších německých měst seřazených chronologicky podle POČTU OBYVATEL:

 13. Vyberte a označte pohoří, která se nacházejí na území Německa – některá z nich jsou na fotografii č.5:
  Vyberte a označte pohoří, která se nacházejí na území Německa – některá z nich jsou na fotografii č.5: (náhled)

 14. A) Jak se jmenuje nejvyšší hora Německa? B) Ve kterém pohoří se tato hora nachází?

 15. Vyberte a označte německé řeky – některé z nich jsou na fotografii č.6:
  Vyberte a označte německé řeky – některé z nich jsou na fotografii č.6: (náhled)

 16. Nejdelší německá řeka se jmenuje:

 17. A) Která řeka protéká městem Würzburg na fotografii č.7? B) Tato řeka ústí do:
  A) Která řeka protéká městem Würzburg na fotografii č.7? B) Tato řeka ústí do: (náhled)

 18. Jak se jmenuje největší jezero v Německu na fotografii č.8?
  Jak se jmenuje největší jezero v Německu na fotografii č.8? (náhled)

 19. Německo je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i německý folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Nejznámější folklorní oblastí Německa je Bavorsko. Na fotografii č.9 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou německé kroje:
  Německo je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i německý folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Nejznámější folklorní oblastí Německa je Bavorsko. Na fotografii č.9 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou německé kroje: (náhled)

 20. Německo je vyspělá průmyslová země. Prvenství patří automobilovému průmyslu. Německo je výrobcem mnoha automobilových značek. Z nabídky na fotografii č.10 vyberte a označte značky aut, které se vyrábějí v Německu:
  Německo je vyspělá průmyslová země. Prvenství patří automobilovému průmyslu. Německo je výrobcem mnoha automobilových značek. Z nabídky na fotografii č.10 vyberte a označte značky aut, které se vyrábějí v Německu: (náhled)

 21. A) Z nabídky na fotografii č.11 vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou němečtí hudební skladatelé: B) Pod kterým písmenem se skrývá na fotografii č.11 jeden z nejznámějších německých herců Gedeon Burkhard?
  A) Z nabídky na fotografii č.11 vyberte a označte obrázky s písmeny na kterých jsou němečtí hudební skladatelé:	B) Pod kterým písmenem se skrývá na fotografii č.11 jeden z nejznámějších německých herců Gedeon Burkhard? (náhled)

 22. Co Německo dalo světu? Označte vynálezy a objevy německých osobností, které dobyly svět:

 23. A) Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.12? B) Ve kterém moři/jezeru se ostrov nachází?
  A) Jak se jmenuje ostrov na fotografii č.12?  B) Ve kterém moři/jezeru se ostrov nachází? (náhled)

 24. Z nabídky vyberte a označte německá přístavní města – některá z nich jsou na fotografii č.13:
  Z nabídky vyberte a označte německá přístavní města – některá z nich jsou na fotografii č.13: (náhled)

 25. Na území Německa se nachází (ke dni 11.11.2022) 51 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.14 německé památky UNESCO:
  Na území Německa se nachází (ke dni 11.11.2022) 51 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.14 německé památky UNESCO: (náhled)

 26. Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých německých měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.15 uvedena německá města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO:
  Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých německých měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.15 uvedena německá města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO: (náhled)

 27. Německo je bohaté na historické stavby, zejména na středověké hrady a honosné zámky. Na fotografii č.16 je několik německých zámků. A) Pod kterým písmenem je zámek Linderhof? B) Který německý zámek je označen písmenem D?
  Německo je bohaté na historické stavby, zejména na středověké hrady a honosné zámky. Na fotografii č.16 je několik německých zámků. A) Pod kterým písmenem je zámek Linderhof?  B) Který německý zámek je označen písmenem D? (náhled)

 28. A) Jak se jmenuje ostrov na fotografii š.17? B) Ve kterém moři/jezeru se ostrov nachází?
  A) Jak se jmenuje ostrov na fotografii š.17?  B) Ve kterém moři/jezeru se ostrov nachází? (náhled)

 29. V Německu se nachází mnoho národních parků (NP) a turisticky atraktivních míst, která jsou přírodními skvosty země. Některé z těchto nejkrásnějších míst německé přírody jsou na fotografii č.18. A) Pod kterým písmenem je Saské Švýcarsko? B) Který německý přírodní skvost je označen písmenem B?
  V Německu se nachází mnoho národních parků (NP) a turisticky atraktivních míst, která jsou přírodními skvosty země. Některé z těchto nejkrásnějších míst německé přírody jsou na fotografii č.18. A) Pod kterým písmenem je Saské Švýcarsko?  B) Který německý přírodní skvost je označen písmenem B? (náhled)

 30. Základní surovinou německé kuchyně je maso – vepřové, hovězí, drůbeží a zvěřina. Kromě masa jsou oblíbené i uzeniny, zejména klobásky. Jídla z masa se servírují především s omáčkou, přílohy tvoří převážně brambory a zelí. Němci mají rádi i sladké pokrmy. Tradiční německá kuchyně se vyznačuje především způsobem přípravy jídla „z jednoho hrnce“, kdy se veškeré ingredience – maso, zelenina i ostatní přísady smíchají a vaří najednou v jednom hrnci. Německá kuchyně je regionálně odlišná díky vlivům sousedních států. Jihoněmecká kuchyně převzala některá jídla zejména z rakouské, ale i české kuchyně. Oblasti středního Německa jsou ovlivněny francouzskou kuchyní a na severu Německa převažuje kuchyně skandinávská, ve které převažuje konzumace ryb. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.19 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky německá:
  Základní surovinou německé kuchyně je maso – vepřové, hovězí, drůbeží a zvěřina. Kromě masa jsou oblíbené i uzeniny, zejména klobásky. Jídla z masa se servírují především s omáčkou, přílohy tvoří převážně brambory a zelí. Němci mají rádi i sladké pokrmy. Tradiční německá kuchyně se vyznačuje především způsobem přípravy jídla „z jednoho hrnce“, kdy se veškeré ingredience – maso, zelenina i ostatní přísady smíchají a vaří najednou v jednom hrnci. Německá kuchyně je regionálně odlišná díky vlivům sousedních států. Jihoněmecká kuchyně převzala některá jídla zejména z rakouské, ale i české kuchyně. Oblasti středního Německa jsou ovlivněny francouzskou kuchyní a na severu Německa převažuje kuchyně skandinávská, ve které převažuje konzumace ryb. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.19 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky německá: (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah