Testi.cz > Geografie > Evropa > LICHTENŠTEJNSKO + NEJZNÁMĚJŠÍ PŘÍRODNÍ SKVOSTY ZEMÍ STŘEDNÍ EVROPY

test LICHTENŠTEJNSKO + NEJZNÁMĚJŠÍ PŘÍRODNÍ SKVOSTY ZEMÍ STŘEDNÍ EVROPY (Evropa)

    Autor: carmen.18 (745vlož. 2629vyzk.+26%ø) ... vloženo 1.11.2022
Test vyzkoušen 72 krát, průměrný výsledek je 74.6%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označ údaje o Lichtenštejnsku, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Lichtenštejnska?

 3. Kolik obyvatel má Lichtenštejnsko? (k 1.1.2022)

 4. Označ všechny sousední státy Lichtenštejnska:

 5. S kterým státem má Lichtenštejnsko NEJDELŠÍ státní hranice?

 6. Jednotkou lichtenštejnské měny (k 1.1. 2022) je:

 7. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Lichtenštejnska?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Lichtenštejnska?	 (náhled)

 8. Jak se jmenuje: A) nejvyšší hora Lichtenštejnska? – B) Ve kterém pohoří se hora nachází?

 9. Jak se jmenuje nejdelší řeka v Lichtenštejnsku?

 10. Jak se jmenuje hlavní město Lichtenštejnska na fotografii č.2?
  Jak se jmenuje hlavní město Lichtenštejnska na fotografii č.2?	 (náhled)

 11. Město na fotografii č.3 se jmenuje:
  Město na fotografii č.3 se jmenuje:	 (náhled)

 12. Lichtenštejnsko je zemí s bohatou historií, která je známá zejména pro své hrady a zámky. Mnoho z nich je zachováno již z doby gotické a tyčí se na vrcholcích skal. Který středověký hrad je na fotografii č.4?
  Lichtenštejnsko je zemí s bohatou historií, která je známá zejména pro své hrady a zámky. Mnoho z nich je zachováno již z doby gotické a tyčí se na vrcholcích skal. Který středověký hrad je na fotografii č.4? (náhled)

 13. Lichtenštejnská národní kuchyně je pestrá a vydatná. Byla ovlivněna středoevropskou kuchyní, zejména kuchyní sousedních států. Velký vliv na lichtenštejnskou kuchyni mají i kuchyně Francie a Německa. Kvalita surovin je na vysoké úrovni. Často používanou ingrediencí je i chřest. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.5 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky lichtenštejnská:
  Lichtenštejnská národní kuchyně je pestrá a vydatná. Byla ovlivněna středoevropskou kuchyní, zejména kuchyní sousedních států. Velký vliv na lichtenštejnskou kuchyni mají i kuchyně Francie a Německa. Kvalita surovin je na vysoké úrovni. Často používanou ingrediencí je i chřest. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.5 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky lichtenštejnská: (náhled)

 14. Jak se jmenuje národní park/chráněná krajinná oblast na fotografii č.6, který/á je pro své přírodní krásy jedním/jednou z turisticky nejatraktivnějších území nejen v ČR, ale i v Evropě?
  Jak se jmenuje národní park/chráněná krajinná oblast na fotografii č.6, který/á je pro své přírodní krásy jedním/jednou z turisticky nejatraktivnějších území nejen v ČR, ale i v Evropě?	 (náhled)

 15. Jak se jmenuje jedna z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí střední Evropy na fotografii č.7?
  Jak se jmenuje jedna z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí střední Evropy na fotografii č.7? (náhled)

 16. Jak se jmenuje jezero na fotografii č.8, které je jedním z nejhezčích jezer nejen v Evropě, ale i na světě?
  Jak se jmenuje jezero na fotografii č.8, které je jedním z nejhezčích jezer nejen v Evropě, ale i na světě?	 (náhled)

 17. Jak se jmenuje jedno z turisticky nejatraktivnějších a nejnavštěvovanějších pohoří ve střední Evropě na fotografii č.9?
  Jak se jmenuje jedno z turisticky nejatraktivnějších a nejnavštěvovanějších pohoří ve střední Evropě na fotografii č.9?  (náhled)

 18. Jak se jmenuje nejkrásnější a turisticky jedno z nejatraktivnějších území v ČR na fotografii č.10, ve kterém je mnoho přírodních a historických památek? Pro své unikátní přírodní i kulturní bohatství je i nejstarší chráněnou krajinnou oblastí v ČR.
  Jak se jmenuje nejkrásnější a turisticky jedno z nejatraktivnějších území v ČR na fotografii č.10, ve kterém je mnoho přírodních a historických památek? Pro své unikátní přírodní i kulturní bohatství je i nejstarší chráněnou krajinnou oblastí v ČR. (náhled)

 19. K evropským přírodním skvostům patří vodopády na obrázku č.11, které jsou největší (nejvodnatější) vodopády v Evropě. Jak se jmenují?
  K evropským přírodním skvostům patří vodopády na obrázku č.11, které jsou největší (nejvodnatější) vodopády v Evropě. Jak se jmenují? (náhled)

 20. Evropský přírodním skvostem na fotografii č.12 je i jedna z nejimpozantnějších a nejvyšších hor v Alpách, která se jmenuje:
  Evropský přírodním skvostem na fotografii č.12 je i jedna z nejimpozantnějších a nejvyšších hor v Alpách, která se jmenuje:	 (náhled)

 21. Majestátní vrcholy, ledovce, ledovcová jezera, průzračné horské potoky, původní lesy a rozkvetlé horské louky – všechny tyto přírodní krásy zdobí národní park v Alpách na fotografii č.13, který se nazývá:
  Majestátní vrcholy, ledovce, ledovcová jezera, průzračné horské potoky, původní lesy a rozkvetlé horské louky – všechny tyto přírodní krásy zdobí národní park v Alpách na fotografii č.13, který se nazývá:	 (náhled)

 22. Jak se jmenuje pohoří na fotografii č.14?
  Jak se jmenuje pohoří na fotografii č.14?	 (náhled)

 23. K nejkrásnějším evropským jezerům patří i jezero na fotografii č.15. Jak se tento přírodní skvost pověstný překrásnými západy slunce jmenuje?
  K nejkrásnějším evropským jezerům patří i jezero na fotografii č.15. Jak se tento přírodní skvost pověstný překrásnými západy slunce jmenuje? (náhled)

 24. Jak se jmenuje jeden z nejstarších a nejkrásnějších národních parků v Evropě a turisticky jedno z nejatraktivnějších území ve Slovinsku na fotografii č.16, ve kterém je mnoho přírodních i historických památek?
  Jak se jmenuje jeden z nejstarších a nejkrásnějších národních parků v Evropě a turisticky jedno z nejatraktivnějších území ve Slovinsku na fotografii č.16, ve kterém je mnoho přírodních i historických památek? (náhled)

 25. Přírodní rezervace/Národní park na fotografii č.17 patří k nejmalebnějším místům polské přírody. Jak se tento přírodní skvost jmenuje?
  Přírodní rezervace/Národní park na fotografii č.17 patří k nejmalebnějším místům polské přírody.	 Jak se tento přírodní skvost jmenuje? (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah