Testi.cz > Geografie > ČR > Řeky(4.)

test Řeky(4.) (ČR)

    Autor: zolik (anonym) ... vloženo 6.3.2008
Test vyzkoušen 617 krát, průměrný výsledek je 80.4%.
  1. Tato řeka je českým národním tokem a je opětována řadou hudebních i literárních děl. Protéká hlavním městem České republiky.

  2. Tato řeka je největším pravým přítokem Vltavy. Teče přes Havlíčkův Brod, Ledeč a Světlou nad Sázavou..

  3. Tato řeka pramení v Jizerských horách a vtéká z prava do Labe. Leží na ní město, v němž se nalézá naše největří automobilka.

  4. Tato řeka je evropsky významná. Sbírá vody na severní Moravě a Slezku, tvoři hranici mezi Polskem a Německem a vlévá se do Baltu.

  5. Tato řeka vzniká soutokem Mže, Radbuzy,..,.. v Plzni a na jižním okraji Prahy ústí do Vlatavy. Vypínají se nad ní hrady: Křivoklát, Karštějn.

  6. Tato řeka je vodácky nevyužívanější českou řekou. Napájí jihočeský rybník Rožmberk a určitě si v ní myli nohy Táboristé.

  7. Tato řeka teče v jižních Čechách, proslavila se středověkým rýžováním zlata a v Písku přes ní vede nejstarší český most.

  8. Tato řeka je páteří Moravy. Pramení pod Králickým Sněžníkem, protéká oběma moravskými úvaly a ústí do Dunaje do Děvínem.

  9. Tato řeka odvodňuje celý jihozápad Moravy a částečně tvoří i českorakouskou hranici. Je na ní přehrada Vranov a ústí do řeky Moravy.

  10. Tato řeka pramení v barorsku pod názvem Eger, protéká městy Cheb, Sokolov, Kadaň, Žatec, Louny a vlévá se do Labe u Litoměřic.

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah