Testi.cz > Geografie > ČR > KRAJE V ČR 6 – to nejlepší z krajů ČR 2

test KRAJE V ČR 6 – to nejlepší z krajů ČR 2 (ČR)

    Autor: carmen.18 (780vlož. 2750vyzk.+26%ø) ... vloženo 18.6.2019
Test vyzkoušen 116 krát, průměrný výsledek je 62.7%.
Tento test představuje nejznámější a celosvětově uznávané výrobky a značky z krajů ČR – tzv. „české rodinné stříbro“. Z oblasti zemědělství představuje nejvýznamnější plodiny a chovy zvířat, s kterými jsme se ve světě také proslavili.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Který kraj v ČR nejvíce proslul svými vinicemi, pěstováním vinné révy a největší produkcí kvalitních, značkových vín? – fotografie č.1
  Který kraj v ČR nejvíce proslul svými vinicemi, pěstováním vinné révy a největší produkcí kvalitních, značkových vín? – fotografie č.1 (náhled)

 2. Které město v ČR se celosvětově proslavilo výrobou luxusního porcelánu na fotografii č.2?
  Které město v ČR se celosvětově proslavilo výrobou luxusního porcelánu na fotografii č.2? (náhled)

 3. Ve kterém kraji v ČR jsou naleziště kvalitního kaolínu, základní suroviny na výrobu porcelánu a město, které se výrobou luxusního porcelánu na fotografii č.2 proslavilo?

 4. V jakém městě je továrna na výrobu osobních automobilů zn. „Škoda“ na obrázku č.3?
  V jakém městě je továrna na výrobu osobních automobilů zn. „Škoda“ na obrázku č.3? (náhled)

 5. Ve kterém kraji leží město, známé výrobou osobních automobilů zn. „Škoda“?

 6. Které město v ČR se proslavilo výrobou perníku na fotografii č.4?
  Které město v ČR se proslavilo výrobou perníku na fotografii č.4? (náhled)

 7. Město proslavené výrobou perníku se nachází v kraji:

 8. Tradičním a v zahraničí velice žádaným výrobkem, kterým se ČR proslavila po celém světě je ručně broušený český křišťál, v luxusním provedení navíc zdobený zlatým smaltem – fotografie č.5. Ve kterém městě je sídlo sklárny „Crystal Bohemia“, která je předním českým, světově uznávaným výrobcem křišťálového broušeného skla?
  Tradičním a v zahraničí velice žádaným výrobkem, kterým se ČR proslavila po celém světě je ručně broušený český křišťál, v luxusním provedení navíc zdobený zlatým smaltem – fotografie č.5. Ve kterém městě je sídlo sklárny „Crystal Bohemia“, která je předním českým, světově uznávaným výrobcem křišťálového broušeného skla? (náhled)

 9. Ve kterém kraji se proslulá sklárna „Crystal Bohemia“ nachází?

 10. Ve kterém městě v ČR má hlavní sídlo potravinářská firma „MADETA, a.s.“ zabývající se zpracováním mléka a výrobou mléčných výrobků na obrázku č.6, kterými zásobuje nejen náš trh, ale vyváží je i do 15 zemí světa.
  Ve kterém městě v ČR má hlavní sídlo potravinářská firma „MADETA, a.s.“ zabývající se zpracováním mléka a výrobou mléčných výrobků na obrázku č.6, kterými zásobuje nejen náš trh, ale vyváží je i do 15 zemí světa. (náhled)

 11. Ve kterém kraji v ČR sídlí „MADETA, a.s.“, jedna z největších potravinářských firem v České republice?

 12. Které město v ČR proslulo zejména v minulosti pěstováním karafiátů na fotografii č.7?
  Které město v ČR proslulo zejména v minulosti pěstováním karafiátů na fotografii č.7? (náhled)

 13. Ve kterém kraji v ČR leží město, které se v minulosti proslavilo pěstováním karafiátů?

 14. Které město v ČR se stalo světoznámým výrobou originální skleněné a kovové bižuterie na fotografii č.8? Mezi originální výrobky se řadí i korunky, které zdobí královny krásy po celém světě.
  Které město v ČR se stalo světoznámým výrobou originální skleněné a kovové bižuterie na fotografii č.8? Mezi originální výrobky se řadí i korunky, které zdobí královny krásy po celém světě. (náhled)

 15. V jakém kraji v ČR se nachází město proslulé výrobou originální české bižuterie?

 16. Ve kterém městě se nachází společnost, která již déle než 85 let vyrábí tradiční nejjemnější sladké i hořké likéry značky BOŽKOV a STOCK na obrázku č.9? Společnost STOCK – Božkov s.r.o. je jedničkou na českém trhu a některé ze svých výrobků vyváží i do zahraničí.
  Ve kterém městě se nachází společnost, která již déle než 85 let vyrábí tradiční nejjemnější sladké i hořké likéry značky BOŽKOV a STOCK na obrázku č.9? Společnost STOCK – Božkov s.r.o. je jedničkou na českém trhu a některé ze svých výrobků vyváží i do zahraničí. (náhled)

 17. Ve kterém kraji v ČR leží město s největší tuzemskou likérkou?

 18. Ve kterém městě se nachází sklárna vyrábějící luxusní smaltované a ručně malované sklo značky „Crystalex“ na fotografii č.10?
  Ve kterém městě se nachází sklárna vyrábějící luxusní smaltované a ručně malované sklo značky „Crystalex“ na fotografii č.10? (náhled)

 19. Sklářský průmysl má v ČR dlouholetou tradici. Sklářství se v českých zemích začalo rozvíjet již koncem 19. století v kraji, který je proslulý sklářským průmyslem dodnes. Který kraj v ČR je proslulý sklářským průmyslem?

 20. Ve kterém městě se v současné době vyrábějí čokoládové výrobky značky "Orion" na obrázku č.11?
  Ve kterém městě se v současné době vyrábějí čokoládové výrobky značky "Orion" na obrázku č.11? (náhled)

 21. Ve kterém kraji se nyní vyrábějí čokolády a bonboniéry značky „Orion“?

 22. Který kraj v ČR se proslavil tradičním chovem ovcí? – fotografie č.12
  Který kraj v ČR se proslavil tradičním chovem ovcí? – fotografie č.12 (náhled)

 23. Které město je spjato s výrobou koncertních klavírů a akustických pian značky Petrof na obrázku č.13? Společnost Petrof je největším výrobcem akustických pian v Evropě.
  Které město je spjato s výrobou koncertních klavírů a akustických pian značky Petrof na obrázku č.13? Společnost Petrof je největším výrobcem akustických pian v Evropě. (náhled)

 24. V jakém kraji v ČR má největší evropský výrobce akustických pian své sídlo?

 25. Rybníkářstvím a chovem ryb – obrázek č.14 – proslul kraj:
  Rybníkářstvím a chovem ryb – obrázek č.14 – proslul kraj: (náhled)

 26. Ve kterém městě se nachází sklárna vyrábějící štrasové nalepovací kamínky na luxusní oblečení a společenské šaty značky "Preciosa" na fotografii č.15?
  Ve kterém městě se nachází sklárna vyrábějící štrasové nalepovací kamínky na luxusní oblečení a společenské šaty značky "Preciosa" na fotografii č.15? (náhled)

 27. V jakém kraji má sklárna „Preciosa" své sídlo?

 28. V okolí kterých dvou měst jsou nejrozsáhlejší chmelnice, na kterých se pěstuje nejkvalitnější český chmel na fotografii č.16?
  V okolí kterých dvou měst jsou nejrozsáhlejší chmelnice, na kterých se pěstuje nejkvalitnější český chmel na fotografii č.16? (náhled)

 29. Který kraj v ČR proslul pěstováním chmele?

 30. Ve kterém kraji v ČR je nejvíce rozšířen textilní průmysl? – ilustrační fotografie č.17
  Ve kterém kraji v ČR je nejvíce rozšířen textilní průmysl? – ilustrační fotografie č.17 (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah