Testi.cz > Geografie > ČR > KRAJE V ČR 6 – to nejlepší z krajů ČR 1

test KRAJE V ČR 6 – to nejlepší z krajů ČR 1 (ČR)

    Autor: carmen.18 (770vlož. 2718vyzk.+26%ø) ... vloženo 16.6.2019
Test vyzkoušen 145 krát, průměrný výsledek je 70.6%.
Tento test představuje nejznámější a celosvětově uznávané výrobky a značky z krajů ČR – tzv. „české rodinné stříbro“. Z oblasti zemědělství představuje nejvýznamnější plodiny a chovy zvířat, s kterými jsme se ve světě také proslavili.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Které město se proslavilo výrobou piva značky „Prazdroj“ a "Gambrinus" na obrázku č.1?
  Které město se proslavilo výrobou piva značky „Prazdroj“ a "Gambrinus" na obrázku č.1? (náhled)

 2. Který kraj je spjat s tradiční výrobou českého piva značky "Prazdroj" a "Gambrinus"?

 3. Které město v ČR je spjato se světoznámou značkou obuvi „Baťa“ na obrázku č.2?
  Které město v ČR je spjato se světoznámou značkou obuvi „Baťa“ na obrázku č.2? (náhled)

 4. Ve kterém kraji v ČR se město, které proslavila továrna na výrobu obuvi značky „Baťa“ nachází?

 5. Ve kterém kraji v ČR má sídlo společnost „Hamé s.r.o.“, která patří nejen k největším výrobcům trvanlivých a chlazených potravin a producentům potravin na českém trhu, ale je i významným vývozcem potravin značek „Hamé“, „Znojmia“, „Otma“ a „Veselá pastýřka“ do 40 zemí světa na 5 kontinentech? Na obrázku č.3 je ukázka nejznámějších výrobků společnosti "Hamé" z její produkce 1700 druhů potravin.
  Ve kterém kraji v ČR má sídlo společnost „Hamé s.r.o.“, která patří nejen k největším výrobcům trvanlivých a chlazených potravin a producentům potravin na českém trhu, ale je i významným vývozcem potravin značek „Hamé“, „Znojmia“, „Otma“ a „Veselá pastýřka“ do 40 zemí světa na 5 kontinentech? Na obrázku č.3 je ukázka nejznámějších výrobků společnosti "Hamé" z její produkce 1700 druhů potravin. (náhled)

 6. Ve kterém městě sídlí firma KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s., která vyrábí psací a výtvarné potřeby na fotografii č.4, kterými zásobuje nejen tuzemský trh, ale své výrobky vyváží i do mnoha zemí světa.
  Ve kterém městě sídlí firma KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s., která vyrábí psací a výtvarné potřeby na fotografii č.4, kterými zásobuje nejen tuzemský trh, ale své výrobky vyváží i do mnoha zemí světa. (náhled)

 7. V jakém kraji v ČR leží město, ve kterém se vyrábějí psací a výtvarné potřeby značky KOH-I-NOOR HARDTMUTH?

 8. K tradičním českým výrobkům, které proslavily ČR ve světě, patří i křišťálové lustry na fotografii č.5. K předním výrobcům křišťálových lustrů a svítidel patří i sklárna „Preciosa“. V jakém městě se vyrábějí křišťálové lustry značky „Preciosa“?
  K tradičním českým výrobkům, které proslavily ČR ve světě, patří i křišťálové lustry na fotografii č.5. K předním výrobcům křišťálových lustrů a svítidel patří i sklárna „Preciosa“. V jakém městě se vyrábějí křišťálové lustry značky „Preciosa“? (náhled)

 9. Ve kterém kraji se proslulá sklárna „Preciosa“ nachází?

 10. Které město v ČR proslavil nejen u nás, ale i ve světě bylinný likér „Becherovka“ na obrázku č.6, který se vyrábí ve zdejší likérce?
  Které město v ČR proslavil nejen u nás, ale i ve světě bylinný likér „Becherovka“ na obrázku č.6, který se vyrábí ve zdejší likérce? (náhled)

 11. V jakém kraji se nachází město, které je spjato s výrobou Becherovky?

 12. Které město v ČR je spjato s výrobou ručně paličkované krajky na fotografii č.7, která patří mezi naše národní bohatství a vyrábí se zde již od počátku 17. století.
  Které město v ČR je spjato s výrobou ručně paličkované krajky na fotografii č.7, která patří mezi naše národní bohatství a vyrábí se zde již od počátku 17. století. (náhled)

 13. Který kraj v ČR proslul krajkářstvím se 400-letou tradicí?

 14. Jak se jmenuje obec, ve které sídlí Národní hřebčín, který je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a domovem nejstaršího původního českého plemene koní – starokladrubského koně na fotografii č.8? Stádo starokladrubských běloušů bylo v r. 2002 vyhlášeno za národní kulturní památku.
  Jak se jmenuje obec, ve které sídlí Národní hřebčín, který je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a domovem nejstaršího původního českého plemene koní – starokladrubského koně na fotografii č.8? Stádo starokladrubských běloušů bylo v r. 2002 vyhlášeno za národní kulturní památku. (náhled)

 15. Který kraj v ČR proslul 400 letou tradicí chovu starokladrubských koní, kteří jako jediné plemeno na světě byli vyšlechtěni speciálně pro tažení kočárů králů a císařů?

 16. Které město v ČR v minulosti proslulo výrobou zápalek značky „Solo“ na obrázku č.9?
  Které město v ČR v minulosti proslulo výrobou zápalek značky „Solo“ na obrázku č.9? (náhled)

 17. Kraj v ČR, ve kterém leží město historicky spjato s výrobou zápalek značky „Solo“ se nazývá:

 18. Které město v ČR proslulo pěstováním vinné révy a produkcí vína značky „Ludmila“ na fotografii č.10?
  Které město v ČR proslulo pěstováním vinné révy a produkcí vína značky „Ludmila“ na fotografii č.10? (náhled)

 19. Ve kterém kraji v ČR leží město proslulé pěstováním vinné révy a vínem značky „Ludmila“?

 20. Které město v ČR je spjato s výrobou luxusního českého křišťálového skla ve světově proslulé sklárně „Moser“ na obrázku č.11?
  Které město v ČR je spjato s výrobou luxusního českého křišťálového skla ve světově proslulé sklárně „Moser“ na obrázku č.11? (náhled)

 21. Ve kterém kraji v ČR leží město proslavené výrobou skla značky „Moser“?

 22. Firma „Kara“ se 70-letou tradicí je nejen jedničkou v produkci kožešinových a kožených oděvů a kožené galanterie na tuzemském trhu, ale je i významným vývozcem svého kvalitního zboží do zahraničí. Které město v ČR je spjato s tradiční výrobou luxusních výrobků z pravé kůže a kožešin značky „Kara" na fotografii č.12?
  Firma „Kara“ se 70-letou tradicí je nejen jedničkou v produkci kožešinových a kožených oděvů a kožené galanterie na tuzemském trhu, ale je i významným vývozcem svého kvalitního zboží do zahraničí. Které město v ČR je spjato s tradiční výrobou luxusních výrobků z pravé kůže a kožešin značky „Kara" na fotografii č.12? (náhled)

 23. Ve kterém kraji v ČR leží město, které je známé výrobou kožešinových a kožených oděvů a kožené galanterie značky "Kara"?

 24. V okolí kterých dvou měst, která tvořila společné naleziště se zejména v minulosti těžilo černé uhlí na obrázku č.13?
  V okolí kterých dvou měst, která tvořila společné naleziště se zejména v minulosti těžilo černé uhlí na obrázku č.13? (náhled)

 25. Který kraj v ČR je největším producentem černého uhlí v naší republice?

 26. Které město v ČR je známé výrobou autobusů na obrázku č.14? Výroba autobusů má ve městě dlouholetou tradici. Nejprve se zde vyráběly autobusy značky Karosa, od r.2007, kdy došlo k přejmenování firmy, se zde vyrábějí autobusy značky "Iveco".
  Které město v ČR je známé výrobou autobusů na obrázku č.14? Výroba autobusů má ve městě dlouholetou tradici. Nejprve se zde vyráběly autobusy značky Karosa, od r.2007, kdy došlo k přejmenování firmy, se zde vyrábějí autobusy značky "Iveco". (náhled)

 27. Ve kterém kraji v ČR se nachází město známé výrobou autobusů?

 28. Které město je střediskem Chodska, národopisné oblasti, kde se dodnes zachoval bohatý folklór, lidové kroje, nářečí a výroba tradiční lidové keramiky s typicky chodským, ručně malovaným vzorem v černém nebo bílém provedení na fotografii č.15? Ručně malovaná chodská keramika je žádaným suvenýrem nejen u českých, ale převážně zahraničních návštěvníků Chodska.
  Které město je střediskem Chodska, národopisné oblasti, kde se dodnes zachoval bohatý folklór, lidové kroje, nářečí a výroba tradiční lidové keramiky s typicky chodským, ručně malovaným vzorem v černém nebo bílém provedení na fotografii č.15? Ručně malovaná chodská keramika je žádaným suvenýrem nejen u českých, ale převážně zahraničních návštěvníků Chodska. (náhled)

 29. Ve kterém kraji v ČR se Chodsko nachází?

 30. Ve kterém kraji v ČR se rozkládá velmi úrodná a teplotně nadprůměrná oblast na fotografii č.16, které se říká „Zahrada Čech“? Daří se zde i ovoci a rostlinám náročnějším na teplé podnebí.
  Ve kterém kraji v ČR se rozkládá velmi úrodná a teplotně nadprůměrná oblast na fotografii č.16, které se říká „Zahrada Čech“? Daří se zde i ovoci a rostlinám náročnějším na teplé podnebí. (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah