Testi.cz > Geografie > Afrika > Berbeři

test Berbeři (Afrika)

    Autor: Magdala (4vlož. 257vyzk.+4%ø) ... vloženo 9.5.2013
Test vyzkoušen 121 krát, průměrný výsledek je 47.2%.
 1. Sever Afriky je často považován za arabské území. Arabové jsou zde přistěhovalci. Kdy došlo k průniku Arabů do Severní Afriky?

 2. Původními obyvateli Afrického severu jsou Berbeři, kteří sami sebe nazývají „Imazighen“ (svobodní lidé). Odkud vzniklo pojmenování „Berbeři“?

 3. Berbeři hovoří mnoha dialekty, pocházejícími ze stejné jazykové větve, jako arabština, ale zní a píší se odlišně. Jak se jmenuje jeden z nejvýznamnějších dialektů?

 4. Berbeři jsou muslimové. Ke které odnoži se převážně počítají?

 5. V Severní Africe žije hned několik významných berberských kmenů. Mediálně nejznámější jsou pouštní kočovníci halící se do modrého závoje. Jsou to:

 6. Velká část severoafrické oblasti byla ve starověku sjednocena pod nadvládou Berberských vůdců. Jak se toto území nazývalo?

 7. Který ze zmíněných není Berberským vládcem?

 8. Berberského původu byli i dva římští císařové. Který z následujících to byl?

 9. Táriq Ibn Zijád byl slavný vojevůdce, který na začátku osmého století začal se svým převážně berberským vojskem obsazovat pyrenejský poloostrov. Jeho jméno dodnes v pozměněné podobě nese:

 10. Na konci jedenáctého a v polovině dvanáctého století vpadly do Al Andalusu dvě vlny muslimů, převážně Berberů, a ovládly jeho území. Jak se nazývaly?

 11. 11. Berberské etnikum žije na území několika severoafrických států. Který výčet je správný?

 12. Který z těchto sportovců je berberského původu?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah