Testi.cz > Ostatní > Zdraví > Víte, jak na naše tělo působí zima?

test Víte, jak na naše tělo působí zima? (Zdraví)

    Autor: www.zdravi-dieta.cz (20vlož. 61vyzk.+1%ø) ... vloženo 23.4.2013
Test vyzkoušen 336 krát, průměrný výsledek je 43.7%.
Poznáte omrzliny? Víte, co s naším tělem dělá zima nebo která teplota představuje pro náš organismus až smrtelné nebezpečí? Vyzkoušejte si své znalosti v našem testu!
 1. Dříve se omrzliny dělily do 4 skupin dle závažnosti. Ale na jejich léčbu to nemělo žádný vliv. Víte, jak se omrzliny dělí dnes?

 2. Až 20krát vyyší ztráty tělesného tepla může způsobit mokré oblečení. Běžné oblečení přitom ztráty snižuje na polovinu. Víte, jak dokáže snížit teplené ztráty tepla speciální termoregulační oblečení?

 3. Podchlazení má odborný termín:

 4. Za jeden den člověk průměrně vypotí:

 5. Nejčastěji prochladnou končetiny. Víte proč?

 6. V jisté fázi dne má člověk nejnižší tělesnou teplotu. Víte v které?

 7. I naše psychické rozpoložení má vliv na tělesnou teplotu. O kolik desetin st. Celsia se může teplota změnit třeba při rozrušení?

 8. První pomoc při omrzlinách je:

 9. Která část těla vyrobí nejvíce tepla v klidovém stavu?

 10. První příznaky omrzlin jsou:

 11. I některé chirurgické metody využívají možnost ochladit lidské tělo. Víte, na kolik stupňů lze snížit tělesnou teplotu pacienta, aby se s pomocí lékařů znovu bez problémů probral?

 12. Průměrná tělesná teplota se pohybuje v rozmezí 36,6 - 37 st. Celsia. Víte, na kolik může teplota stoupnout při námaze?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah