Testi.cz > Ostatní > Zdraví > Víte, jak na naše tělo působí zima?

test Víte, jak na naše tělo působí zima? (Zdraví)

    Autor: www.zdravi-dieta.cz (20vlož. 61vyzk.+1%ø) ... vloženo 23.4.2013
Test vyzkoušen 353 krát, průměrný výsledek je 43.6%.
Poznáte omrzliny? Víte, co s naším tělem dělá zima nebo která teplota představuje pro náš organismus až smrtelné nebezpečí? Vyzkoušejte si své znalosti v našem testu!
 1. V jisté fázi dne má člověk nejnižší tělesnou teplotu. Víte v které?

 2. První příznaky omrzlin jsou:

 3. Podchlazení má odborný termín:

 4. Která část těla vyrobí nejvíce tepla v klidovém stavu?

 5. I naše psychické rozpoložení má vliv na tělesnou teplotu. O kolik desetin st. Celsia se může teplota změnit třeba při rozrušení?

 6. Průměrná tělesná teplota se pohybuje v rozmezí 36,6 - 37 st. Celsia. Víte, na kolik může teplota stoupnout při námaze?

 7. Dříve se omrzliny dělily do 4 skupin dle závažnosti. Ale na jejich léčbu to nemělo žádný vliv. Víte, jak se omrzliny dělí dnes?

 8. Za jeden den člověk průměrně vypotí:

 9. Až 20krát vyyší ztráty tělesného tepla může způsobit mokré oblečení. Běžné oblečení přitom ztráty snižuje na polovinu. Víte, jak dokáže snížit teplené ztráty tepla speciální termoregulační oblečení?

 10. První pomoc při omrzlinách je:

 11. I některé chirurgické metody využívají možnost ochladit lidské tělo. Víte, na kolik stupňů lze snížit tělesnou teplotu pacienta, aby se s pomocí lékařů znovu bez problémů probral?

 12. Nejčastěji prochladnou končetiny. Víte proč?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah