Testi.cz > Hudba > Hudba > Poznej osobnosti aneb co víš o světě populární metalo-rockové hudbě

test Poznej osobnosti aneb co víš o světě populární metalo-rockové hudbě (Hudba)

    Autor: Wilys (16vlož. 336vyzk.+5%ø) ... vloženo 3.3.2010
Test vyzkoušen 489 krát, průměrný výsledek je 70.3%.
  1. Tento hudební velikán je známý svým charakteristickým hlasem, který je hudebními kritiky často přirovnáván k mečení. Svými hudebními výtvory inspiroval celé tři generace hudebních populárních kapel. Někdo jej může znát i jako požírače netopýrů. Jako jeden z mála si prošel všechny druhy metalu a účinkuje dodnes. Spolupracuje s mnoha hudebníky a tento rok vydává knihu a DVD o svém životě. O koho jde?

  2. Tento zpěvák pochází ze známé rockové kapely, která měla za své doby vlastní styl, ale jak už to tak bývá, kvůli roztržím se měnil styl tvorby. Je to vynikající zpěvák (v časopisu Rolling Stones obsadil vynikající místo) a skladatel. Je ženat s modelkou, se kterou má dceru herečku. V poslední době však svou kapelu zrazoval a hrozilo rozpadnutí. Letos vystoupí v česku (2010). Se svou kapelou natočil klip k filmu, ve kterém hrála i jeho dcera.

  3. O tom, že život je krutý a nespravedlivý, se přesvědčil i tento báječný kytarista. Jeho život skončil v mladých tragickou nehodou malého letadla. Podle hudebních odborníků by součástí seznamů legend jako Hendrix, Page, Vai nebo Halen, i tak je však jeho jméno známé. Je známý hlavně svou pílí, když našel jako malý gibsona po svém dědovi na půdě a cvičil několik hodin denně. O jakého kytaristu jde?

  4. Tento kytarista a zpěvák byl v celosvětově známé kapele, kterou zná celý svět dodnes, i když je 40 let po rozpadu. Pocházel z Liverpoolu a krom hudby se věnoval i malířství a spisovatelství. Významně ovlivnil vývoj rockové hudby. Skupina se začala rozpadat v době, kdy si našel partnerku z Japonska. Jeho život ukončil v roce 1980 atentátník, který dostal trest na doživotí.

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah