Testi.cz > Hudba > Hudba > ANDRÉ RIEU

test ANDRÉ RIEU (Hudba)

    Autor: carmen.18 (642vlož. 2288vyzk.+25%ø) ... vloženo 8.12.2021
Test vyzkoušen 61 krát, průměrný výsledek je 71.7%.
Tento kvíz představuje Andrého Rieu, který patří k nejslavnějším osobnostem současného hudebního světa. Je nejen vynikajícím virtuózem, ale i dirigentem, skladatelem a hudebním producentem.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Jaké národnosti je André Rieu?
  Jaké národnosti je André Rieu? (náhled)

 2. Kdy se André Rieu narodil?

 3. Rodným městem Andrého Rieu je:

 4. Kdo Andrého Rieu nejvíce ovlivnil a probudil v něm lásku k hudbě – jeho:

 5. Kolik let bylo Andrému Rieu, když začal hrát na hudební nástroj, který ho provází celý jeho umělecký život?

 6. Na který hudební nástroj virtuóz André Rieu hraje?

 7. André Rieu měl velký životní sen: založit si vlastní orchestr, vytvořit pro něho vlastní repertoár, cestovat s ním po světě a rozdávat všem lidem radost prostřednictvím krásné hudby. A.R. jak sám říká, je šťastný člověk, kterému se jeho životní sen splnil. Kterého dne měl orchestr, který A.R. založil, svůj 1. koncert?

 8. Které skladby v repertoáru orchestru Andrého Rieu převažují a jsou jeho srdcovou záležitostí?

 9. Čí jméno má ve svém názvu orchestr Andrého Rieu?

 10. Přestože André Rieu se svým orchestrem procestoval stovky měst na 5 kontinentech. Jeho největší radostí je pořádat velkolepé koncerty ve svém rodném městě, do kterého na ně přijíždějí tisíce diváků z celého světa. Kromě svého rodného města si zamiloval ještě jedno město, do kterého se velmi rád vrací a koncerty v tomto městě jsou jeho srdeční záležitostí. Jak se jmenuje město, které si A.R. zamiloval?

 11. K městům, do kterých se André Rieu rád vrací, patří i Praha. Říká o ní, že je jedním z nejromantičtějších měst, která navštívil. Chválí si i české obecenstvo a mimořádné uznání má zejména pro českou hudbu. Na české hudbě nejvíce obdivuje jak vyjadřuje lásku k rodné zemi, krásy přírody a jak je z ní cítit tradice a kulturní dědictví českého národa. Kterého z českých hudebních skladatelů André Rieu nejvíce obdivuje?

 12. Jednoho dne telefonoval Andrému Rieu jeho asistent z kanceláře v New Yorku, že se na něho obrátil známý americký herec, který byl v mládí hudebníkem. V té době složil skladbu a uložil ji do šuplíku, kde byla řadu let. Hercovým přáním bylo, aby jeho skladbu zahrál André Rieu se svým orchestrem. Andrému Rieu se do interpretace neznámé skladby nejprve nechtělo, ale když se dozvěděl jméno jejího autora, domluvil se s ním, aby mu zaslal notový zápis skladby. Když se tak stalo, André si skladbu zahrál a velice se mu zalíbila. Domluvil se s jejím autorem, že skladbu zaranžuje pro svůj orchestr a zařadí ji do svého repertoáru. Svůj slib nejenže splnil, ale navíc pozval autora skladby na její premiéru, které se i se svojí manželkou zúčastnil. Skladba se obecenstvu velice líbila, tleskali jejímu autorovi vestoje a pro umělce to byl nezapomenutelný zážitek. Který americký herec, hollywoodská filmová hvězda, je autorem skladby, kterou A.R. zařadil do repertoáru svého orchestru?

 13. André Rieu se oženil ještě jako student. Jak se jmenuje manželka Andrého Rieu, která vždy při něm stála a podporovala ho ve splnění jeho snu – mít vlastní orchestr?
  André Rieu se oženil ještě jako student. Jak se jmenuje manželka Andrého Rieu, která vždy při něm stála a podporovala ho ve splnění jeho snu – mít vlastní orchestr? (náhled)

 14. Kolik dětí má André Rieu?

 15. Kolik sourozenců má André Rieu?

 16. André Rieu podle svých vlastních slov neprožil příliš šťastné dětství, proto se snažil, aby jeho děti a později i vnoučata žila v rodině, kde pocítí, že jsou milována a že jejich rodičům a prarodičům záleží na tom, aby se cítila šťastná a podporována svými rodiči. Kolik má André Rieu vnoučat? (k 8.12.2021)

 17. André Rieu projel se svým orchestrem skoro celý svět. Z každého světového turné se velmi rád vrací domů ke své rodině. Kterým písmenem je označena budova, ve které André Rieu bydlí?
  André Rieu projel se svým orchestrem skoro celý svět. Z každého světového turné se velmi rád vrací domů ke své rodině. Kterým písmenem je označena budova, ve které André Rieu bydlí? (náhled)

 18. Největší životní láskou pro Andrého Rieu je hudba, které se věnuje profesionálně. Jaké činnosti/zálibě se André Rieu rád věnuje ve svém volném čase?

 19. Označte jazyky, kterými André Rieu plynně hovoří:

 20. Kterou zemi si André Rieu a jeho manželka oblíbili nejvíce a svoji společnou dovolenou tráví převážně v této zemi?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog

Reklama

Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah