Testi.cz > Historie > Historie > Pomníky a památníky v České republice

test Pomníky a památníky v České republice (Historie)

    Autor: Darmi (66vlož. 257vyzk.+12%ø) ... vloženo 9.2.2007
Test vyzkoušen 461 krát, průměrný výsledek je 42%.
  1. Ivančena - kamenná mohyla pod vrcholem Lysé hory v Beskydech, vystavená na památku popravených skautů účastnících se protinacistického odboje. Kde byli popraveni ?

  2. Hennrichův kříž - pamětní kříž vztyčený na hrobě Hennricha v Jizerských horách. Kdo byl Hennrich ?

  3. Národní památník na Vítkově - byl postaven v letech 1929-1932 v Praze. Hlavním účelem mělo být uctění památky československých legionářů. Kdo památník projektoval ?

  4. Památník Jana Žižky u Sudoměře - 16 m vysoká socha, připomínající bitvu u Sudoměře. Ve kterém okrese se nachází ?

  5. Mohyla míru - památník bitvy u Slavkova. Kteří tři panovníci se zde 2.12.1805 střetli ?

  6. Památník obětem komunismu - tvoří ho dvě zrcadla v rámech, která odrážejí oblohu,okolní park i kolemjdoucí. Obsahuje nápis "Sám v sobě hledej, zda svobodu bráníš, ctíš nebo omezuješ." Kde ho najdete ?

  7. Sousoší Kosmonautů - u stanice metra v Praze-Hájích. Ztvárňuje Vladimíra Remka a jeho kolegu, kteří podnikli v r.1978 let do vesmíru. Kdo je druhým ztvárněným ?

  8. Bretschneiderovo ucho - recesistický památník má připomínat špiclování a odposlechy, které Čechy provázelo po celé dějiny. Byl odhalen 23.6.2005 ve skále nad zatopeným lomem. Kde ?

  9. Sousoší Babička s dětmi se nachází v ratibořickém údolí. Kdo je jeho autorem ?

  10. Mohyla letců - památník dávné letecké katastrofy se nalézá asi 1 km východně od vrcholu Ještědu. Kdy ke katastrofě došlo ?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah