Testi.cz > Filmy a seriály > Filmy > KRÁLOVSKÉ RODINY Z FILMŮ A POHÁDEK 4 – panovníci a jejich královští potomci

test KRÁLOVSKÉ RODINY Z FILMŮ A POHÁDEK 4 – panovníci a jejich královští potomci (Filmy)

    Autor: carmen.18 (761vlož. 2688vyzk.+26%ø) ... vloženo 22.1.2024
Test vyzkoušen 84 krát, průměrný výsledek je 80.1%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Na začátku tohoto testu se představí historicky doložená císařská a královská rodina. Označte jména historických osobností na fotografii č.1. A) Panovnice uprostřed se jmenuje: B) Jak se jmenuje manžel panovnice na fotografii č.1? C) Syn panovnice na fotografii č.1 se jmenuje:
  Na začátku tohoto testu se představí historicky doložená císařská a královská rodina. 	Označte jména historických osobností na fotografii č.1. A) Panovnice uprostřed se jmenuje:  B) Jak se jmenuje manžel panovnice na fotografii č.1? C) Syn panovnice na fotografii č.1 se jmenuje: (náhled)

 2. U císařů a králů bylo běžné, že měli více dětí. A) Kolik dětí měla panovnice na fotografii č.1? B) Jak se jmenovala jejich dcera, která byla provdána do ciziny na královský dvůr? C) Kdo z královských potomků panovnického páru na fotografii č.1 usedl po nich na trůn?
  U císařů a králů bylo běžné, že měli více dětí. A) Kolik dětí měla panovnice na fotografii č.1? B) Jak se jmenovala jejich dcera, která byla provdána do ciziny na královský dvůr? C) Kdo z královských potomků panovnického páru na fotografii č.1 usedl po nich na trůn? (náhled)

 3. Jak se jmenuje historický životopisný film/filmová minisérie o životě a vládnutí panovnického páru na fotografii č.1?

 4. V další části tohoto testu se vám představí královské rodiny, které znáte z českých filmových nebo televizních pohádek. A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.2? B) Jak se jmenuje jejich královská dcera, princezna na fotografii č.2?
  V další části tohoto testu se vám představí královské rodiny, které znáte z českých filmových nebo televizních pohádek.  A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.2? B) Jak se jmenuje jejich královská dcera, princezna na fotografii č.2? (náhled)

 5. Z které filmové pohádky je královská rodina na fotografii č.2?

 6. A) Jak se jmenuje král na obrázku č.3? B) Jak se jmenuje jeho královský syn, princ na obrázku č.3?
  A) Jak se jmenuje král na obrázku č.3? B) Jak se jmenuje jeho královský syn, princ na obrázku č.3? (náhled)

 7. Z které filmové pohádky jsou král a jeho královský syn, princ na obrázku č.3?

 8. A) Jak se jmenuje král na fotografii č.4? B) Jak se jmenuje jeho královská dcera, princezna na fotografii č.4?
  A) Jak se jmenuje král na fotografii č.4? B) Jak se jmenuje jeho královská dcera, princezna na fotografii č.4? (náhled)

 9. Jak se jmenuje pohádka, ze které je král se svojí královskou dcerou, princeznou na fotografii č.4?

 10. A) Jak se jmenuje královna – matka na obrázku č.5? B) Jak se jmenuje mladý král, královnin syn na obrázku č.5? V pohádce se často hovoří o zemi, ve které mladý král vládne. C) Ve které zemi vládne mladý král?
  A) Jak se jmenuje královna – matka na obrázku č.5? B) Jak se jmenuje mladý král, královnin syn na obrázku č.5? V pohádce se často hovoří o zemi, ve které mladý král vládne. C) Ve které zemi vládne mladý král? (náhled)

 11. Jak se jmenuje televizní pohádka, ze které je na obrázku č.5 královna – matka se svým synem, mladým králem?

 12. A) Jak se jmenuje král na fotografii č.6? B) Jeho královská dcera, princezna na fotografii č.6 se jmenuje:
  A) Jak se jmenuje král na fotografii č.6? B) Jeho královská dcera, princezna na fotografii č.6 se jmenuje: (náhled)

 13. Z které pohádky jsou král a jeho královská dcera, princezna na fotografii č.6?

 14. A) Jak se jmenují královští rodiče prince na fotografii č.7? B) Jak se jmenuje princ na fotografii č.7?
  A) Jak se jmenují královští rodiče prince na fotografii č.7?  B) Jak se jmenuje princ na fotografii č.7?  (náhled)

 15. Jak se jmenuje pohádka, ze které pochází královská rodina na fotografii č.7?

 16. A) Jak se jmenuje královna na fotografii č.8 (vpravo dole)? B) Označte jména jejích královských vnuček, princezen na obrázcích 1 a 2 na fotografii č.8:
  A) Jak se jmenuje královna na fotografii č.8 (vpravo dole)? B) Označte jména jejích královských vnuček, princezen na obrázcích 1 a 2 na fotografii č.8: (náhled)

 17. Jak se jmenuje pohádka, ze které je královna se svými královskými vnučkami, princeznami na fotografii č.8?

 18. A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.9? B) Jak se jmenuje jejich královský syn, princ na fotografii č.9?
  A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.9? B) Jak se jmenuje jejich královský syn, princ na fotografii č.9? (náhled)

 19. Z jaké pohádky je královská rodina na fotografii č.9?

 20. A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.10? B) Jejich královská dcera, princezna na fotografii č.10 se jmenuje:
  A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.10? B) Jejich královská dcera, princezna na fotografii č.10 se jmenuje: (náhled)

 21. Jak se jmenuje televizní pohádka, ze které je princezna se svým královskými rodiči na fotografii č.10?

 22. A) Královna na obrázku č.11 se jmenuje: B) Jak se jmenuje její královský syn a její královská dcera, princ s princeznou na obrázku č.11?
  A) Královna na obrázku č.11 se jmenuje:  B) Jak se jmenuje její královský syn a její královská dcera, princ s princeznou na obrázku č.11? (náhled)

 23. Z jaké pohádky pochází královna a její královské děti, princ s princeznou na obrázku č.11?

 24. A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.12? B) Jak se jmenuje jejich královská dcera, princezna na fotografii č.12?
  A) Jak se jmenují král a královna na fotografii č.12? B) Jak se jmenuje jejich královská dcera, princezna na fotografii č.12? (náhled)

 25. Pohádka, ze které je královská rodina na fotografii č.12 se jmenuje:

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah