test Film I (Filmy)

    
Test vyzkoušen 4870 krát, průměrný výsledek je 59.6%.
  1. Charlie Chaplin v roce 1952 natočil a také si zahrál hlavní roli ve filmu Světla ramp. Jedná se o jeden z jeho nejosobnějších filmů. Jakou postavu zde ztvárnil?

  2. Eric Draven se vrací zpátky mezi živé, aby pomstil smrt svou a svojí snoubenky. Kdo přivede hlavního hrdinu zpátky mezi živé v debutu režiséra Alexe Proyase? (jméno zvířete je zároveň názvem filmu)

  3. Kteří dva herci na sebe navlékli ženské šaty v nestárnoucím filmu Billyho Wildera s názvem Někdo to rád horké?

  4. V roce 1976 získal tento film Oscara jako nejlepší film, za pouhý milion dolarů přinesl producentům do kapes rovných padesát a hlavní roli si v něm zahrál Sylvester Stalone (napsal také scénář k tomuto filmu). Jak zní jeho název?

  5. Jak se jmenuje kontroverzní černošský politik, kterého ztvárnil Denzel Washington ve filmu režiséra Spikea Leeho? (jméno politika je zároveň názvem filmu)

  6. Jak se jmenuje první film s Jamesem Bondem, který se v kinech objevil v roce 1962?

  7. Hned dva české snímky získaly v 60. letech Oscara za nejlepší zahraniční film - Ostře sledované vlaky (režie Jiří Menzel) a Obchod na korze, který režírovala dvojice tvůrců - jeden český a jeden slovenský. Jak se jmenují?

  8. Ve kterém roce byly poprvé uděleny výroční filmové ceny Český lev?

  9. "Kašlu na budoucnost. Pro mě je budoucností dnešní noc." - prohlásila postava jménem Tony Manero v jednom z nejkultovnějších filmů sedmdesátých let (hlavní roli hrál John Travolta a často v něm zazněla hudba skupiny Bee Gees). Jak se tento film jmenuje?

  10. Jan Svěrák debutoval v roce 1992 celovečerním filmem, ke kterému napsal scénář jeho otec Zdeněk Svěrák, který si také zahrál hlavní roli. Jak se film jmenoval?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah