Testi.cz > Geografie > Evropa > NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA EVROPY 2

test NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA EVROPY 2 (Evropa)

    Autor: carmen.18 (770vlož. 2718vyzk.+26%ø) ... vloženo 18.10.2020
Test vyzkoušen 81 krát, průměrný výsledek je 65.9%.
 1. Jak se jmenuje národní přírodní památka na fotografii č.1, která je považována nejen za nejkrásnější útvar v celé oblasti, kde se nachází, ale je i největším přirozeným skalním mostem v Evropě?
  Jak se jmenuje národní přírodní památka na fotografii č.1, která je považována nejen za nejkrásnější útvar v celé oblasti, kde se nachází, ale je i největším přirozeným skalním mostem v Evropě? (náhled)

 2. Ve které chráněné oblasti v ČR mohou turisté obdivovat přírodní unikát na fotografii č.1?

 3. Jak se jmenuje město na fotografii č.2, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.2, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě? (náhled)

 4. Ve kterém státě se nachází město na fotografii č.2?

 5. Jak se jmenuje přírodní skvost na fotografii č.3?
  Jak se jmenuje přírodní skvost na fotografii č.3? (náhled)

 6. Ve kterém státě se přírodní skvost na fotografii č.3 nachází?

 7. Údolí růží na fotografii č.4 patří k unikátním a nejvoňavějším místům v Evropě. Na zdejších políčkách se pěstují statisíce růží, z jejichž květů se lisuje růžový olej, který má široké uplatnění v kosmetickém průmyslu. Ve které zemi, která ve světě proslula výrobou růžového oleje, se Údolí růží rozkládá?
  Údolí růží na fotografii č.4 patří k unikátním a nejvoňavějším místům v Evropě. Na zdejších políčkách se pěstují statisíce růží, z jejichž květů se lisuje růžový olej, který má široké uplatnění v kosmetickém průmyslu. Ve které zemi, která ve světě proslula výrobou růžového oleje, se Údolí růží rozkládá? (náhled)

 8. Jak se jmenuje skalnatá pobřežní oblast italské riviéry na fotografii č.5, která leží v provincii La Spezia a patří k nejmalebnějším místům nejen Itálie, ale i Evropy?
  Jak se jmenuje skalnatá pobřežní oblast italské riviéry na fotografii č.5, která leží v provincii La Spezia a patří k nejmalebnějším místům nejen Itálie, ale i Evropy? (náhled)

 9. Které z italských moří omývá břehy skalnaté pobřežní oblasti na fotografii č.5?

 10. Jak se jmenuje jedno z nejkrásnějších evropských jezer, které je na fotografii č.6?
  Jak se jmenuje jedno z nejkrásnějších evropských jezer, které je na fotografii č.6? (náhled)

 11. Ve které zemi se jedno z nejkrásnějších evropských jezer na fotografii č.6 nachází?

 12. Monumentální horský masiv na obrázku č.7, který ukrývá stejnojmenné poutní místo s klášterem se jmenuje:
  Monumentální horský masiv na obrázku č.7, který ukrývá stejnojmenné poutní místo s klášterem se jmenuje: (náhled)

 13. Ve kterém státě se monumentální horský masív se stejnojmenným klášterem na obrázku č.7 nachází?

 14. Město na fotografii č.8, které patří k nejkrásnějším a historicky a architektonicky významným městům v Evropě se jmenuje:
  Město na fotografii č.8, které patří k nejkrásnějším a historicky a architektonicky významným městům v Evropě se jmenuje: (náhled)

 15. Ve kterém státě se významné historické město na fotografii č.8 nachází?

 16. Který květinový klenot je na fotografii č.9?
  Který květinový klenot je na fotografii č.9? (náhled)

 17. Ve kterém evropském státě se květinový klenot na fotografii č.9 nachází?

 18. Jak se jmenuje turisticky atraktivní vesnice na fotografii č.10, která leží v zátoce obklopené překrásnými přírodními scenériemi a je považována za nejkrásnější zátoku v zemi?
  Jak se jmenuje turisticky atraktivní vesnice na fotografii č.10, která leží v zátoce obklopené překrásnými přírodními scenériemi a je považována za nejkrásnější zátoku v zemi? (náhled)

 19. Ve které zemi se nejkrásnější zátoka s turisticky vyhledávanou vesnicí nachází?

 20. K nejkrásnějším místům Evropy patří i jezero s překrásnými přírodními scenériemi na obrázku č.11. Jak se jedno z nejkrásnějších evropských jezer jmenuje?
  K nejkrásnějším místům Evropy patří i jezero s překrásnými přírodními scenériemi na obrázku č.11. Jak se jedno z nejkrásnějších evropských jezer jmenuje? (náhled)

 21. Ve které zemi se jedno z nejkrásnějších evropských jezer na obrázku č.11 nachází?

 22. K nejkrásnějším místům Evropy patří i zámek na fotografii č.12. Nejen proto, že je architektonickým skvostem, ale i tím. že jeho zahrady a terasy se v období od listopadu do konce března proměňují v kouzelnou světelnou podívanou – „Světelné zahrady“. Zámeckou zahradu i terasy rozzáří tisíce světel, která vytékají z fontán, je zde i světelné lotosové jezírko a světelná zahrada se zářivými květinami a poletujícími zářivými motýly. Kromě toho zde jsou i velkolepé světelné dekorace – dvorní dámy se procházejí v zahradě a na terase, která je proměněna v taneční sál tančí princové a princezny na dvorním plese. Zámek se světelnými zahradami se jmenuje:
  K nejkrásnějším místům Evropy patří i zámek na fotografii č.12. Nejen proto, že je architektonickým skvostem, ale i tím. že jeho zahrady a terasy se v období od listopadu do konce března proměňují v kouzelnou světelnou podívanou – „Světelné zahrady“. Zámeckou zahradu i terasy rozzáří tisíce světel, která vytékají z fontán, je zde i světelné lotosové jezírko a světelná zahrada se zářivými květinami a poletujícími zářivými motýly. Kromě toho zde jsou i velkolepé světelné dekorace – dvorní dámy se procházejí v zahradě a na terase, která je proměněna v taneční sál tančí princové a princezny na dvorním plese. Zámek se světelnými zahradami se jmenuje: (náhled)

 23. V jaké evropské zemi se nachází zámek se světelnými zahradami na fotografii č.12?

 24. Jak se jmenuje vodopád na obrázku č.13, který patří k nejkrásnějším vodopádům v zemi?
  Jak se jmenuje vodopád na obrázku č.13, který patří k nejkrásnějším vodopádům v zemi? (náhled)

 25. V jakém evropském státě se nachází jeden z nejkrásnějších vodopádů v zemi?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah