Testi.cz > Geografie > Evropa > Benátky(2.)

test Benátky(2.) (Evropa)(čeká na schválení)

    Autor: Velikotestovač (19vlož. 140vyzk.+5%ø) ... vloženo 11.11.2014
Test vyzkoušen 25 krát, průměrný výsledek je 60.8%.
Takže já jsem si tady pro vás připravil Test o mňeste Benátky. Přeju vám hodně štěstí. Prosím vpřed mi oznamte všechny gramatické chyby. Chyby v rámci otázek by být nemněli. Víte já jsem ze Slovenska. No ale dost kecú ať se vám daří, hodne se dozvíte a budete tento test vyplňovat z radostí!
 1. Benátky jsou mněsto v severní Itálii. Jsou hodne proslulím mněstem. Zajímavá je jejich poloha. Jsou mněsto na vode. Na té vode je drží dřevěnné koly. Víš z jakého dřeva jsou?

 2. Kromně jejich polohy je proslavilo i to že se na jejich ouzemí nedá pohybovat autem. Hlavním prostředkem jsou vlastní nohy. Ale pro lenochy Benátčané vymysleli že místo autobusu budou jezdit lode. Víš po čem lode jezdí?

 3. Ale kromne autobusu mají benátčané i tzv. Taxi- Gondoly. Ale tohle taxi je hodne drahé, až 80 euro za 1 jízdu max. 6 lidí (na počtu lidí nesejde cena je stejná). Gondolier je židič gondoly. Od 9. st. mají být gondoly černé. Gondolier vám klidne i zaspívá. Gondoly ale i autobusi jezdí hlavne po hlavním kanále. Víš jak jse tenhle kanál jmenuje?
  Ale kromne autobusu mají benátčané i tzv. Taxi- Gondoly. Ale tohle taxi je hodne drahé, až 80 euro za 1 jízdu max. 6 lidí (na počtu lidí nesejde cena je stejná). Gondolier je židič gondoly. Od 9. st. mají být gondoly černé. Gondolier vám klidne i zaspívá. Gondoly ale i autobusi jezdí hlavne po hlavním kanále. Víš jak jse tenhle kanál jmenuje? (náhled)

 4. Nad tímhle kanálem je i největší most a ten jse jmenuje ____________.

 5. Tak a teď k historii Benátek. Historie je dost zajímavá. Začíná jse tu objevovat první osídlení, lidé ze Římské říše /starověk/. Ti jse objevili na polostrově Lido, tedy tehdejším polostrově. Pak jse moře rozbouřilo a z polostrova jse stal nejvietší ostrov benátský. S tímto polostrovem souvisí i znak na gondolách. Víš co znamená?

 6. Pak jse benátky jstali světovou velmocí. Hlavou jse stal:

 7. Benátky začali pořádat obří karnevali, ve kterých lidé symbolicky ohovářeli vládu a nikdo jim nemohl nic provést. Víš kolik stojí v součastnosti taková prúmnerná maska?
  Benátky začali pořádat obří karnevali, ve kterých lidé symbolicky ohovářeli vládu a nikdo jim nemohl nic provést. Víš kolik stojí v součastnosti taková prúmnerná maska? (náhled)

 8. Benátky pak proslavilo i sklo. Benátky dokonce zakázali sklářúm opustit území mnesta. Benátské sklo šlo na dračku, a bylo vážne nádherné (výplň na obrázku je pravé benátské sklo). Ale pak jse tajemství výroby dostalo ven. Víš ve kterém českém mněste jse odhalilo tajemství výroby?
  Benátky pak proslavilo i sklo. Benátky dokonce zakázali sklářúm opustit území mnesta. Benátské sklo šlo na dračku, a bylo vážne nádherné (výplň na obrázku je pravé benátské sklo). Ale pak jse tajemství výroby dostalo ven. Víš ve kterém českém mněste jse odhalilo tajemství výroby? (náhled)

 9. No jo a pak Benátky padly. V Napoleonských nájezdech s Napoleonem bojovala i severní Itálie. Ti prosili o pomoc i Benátky ale ty to odmýtli. Pak kdyš Napoleon Severní Itálii porazil, chtel dostat i Benátky. Tem žekl toto: Buď jse dobrovolne přidáte ke Francii, nebo vaše milované benátky zničím! Co myslíš jak to dopadlo, kdyš dnes ješte stojí?

 10. Po tomhle už jse Benátky stali státem už jen 1. A to ve:

 11. No a pak už patří pod Itálii. Teď ke zemněpisu. Takže rozloha:

 12. Vznik:

 13. Hlavní mněsto regionu:

 14. Patrón mněsta přivezen až z daleké Alexandrie:

 15. Počet obyvatel:

 16. Hustota:

 17. Je na obrázku vlajka Benátek?
  Je na obrázku vlajka Benátek? (náhled)

 18. Tak a teď jsem si pro vás připravil příběh jedné slavní osobi. Jmenovala jse Giacomo Girolamo Casanova. Byl to suknyčkář. Za jeho obrazy a jiné věci byl zatčen. Ale byl hodne chytrí a utekl. Pak se dostal do Rakouska kde ho zamnestnal jeden baron jako knihovníka. Při své práci napsal i pár knih. Uhádneš která z nasledujících knih je jeho dílem?

 19. A teď k památkám známov památkou je například námnestí sv. Marka a bazilika sv. Marka. Zajímavé je že na námněstí sv. Marka jse nesmí krmit 1 druh vtáka. Víš jaký?
  A teď k památkám známov památkou je například námnestí sv. Marka a bazilika sv. Marka. Zajímavé je že na námněstí sv. Marka jse nesmí krmit 1 druh vtáka. Víš jaký? (náhled)

 20. Na námnestí je i věž. Víš čím je zajímavá?

 21. Pak je tu kostel sv. Štefána. Víš čím je zajímavý?

 22. Na katedrále sv. Marka je obraz. Na nem je dóže jak jse klaní symbolu Benátek. Víš co tento obraz značí?

 23. Jaké jsou 4 symboli benátek?

 24. Benátky jsou:

 25. A otázka na závěr: Jaká je benátská ľidová píseň

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah