Testi.cz > Geografie > Evropa > BELGIE – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti

test BELGIE – všeobecný přehled, zeměpis povrchu, řeky, města a turistické zajímavosti (Evropa)

    Autor: carmen.18 (781vlož. 2755vyzk.+26%ø) ... vloženo 18.4.2023
Test vyzkoušen 82 krát, průměrný výsledek je 73.5%.
Upozornění: Fotografie v testu u otázek č.2 – 5 a č.7 mají informativní charakter. Jsou na nich vyobrazeny možnosti odpovědí k uvedené otázce. Kromě správné/správných možností mohou být na fotografii zobrazeny i ostatní, nesprávné možnosti.
Přeji hodně úspěchů při řešení testu. :-)

U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Označ údaje o Belgii, které JSOU pravdivé:

 2. Jaká je rozloha Belgie?

 3. Kolik obyvatel má Belgie? (k 1.1.2023)

 4. Označ všechny sousední státy Belgie:

 5. S kterým státem má Belgie NEJDELŠÍ státní hranice?

 6. Jednotkou belgické měny (k 18.4. 2023) je:

 7. Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Belgie?
  Kterým písmenem je na obrázku č.1 označena vlajka Belgie?	 (náhled)

 8. Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Belgii, popř. čeho je zemí původu:
  Z nabídky vyber a označ co je na fotografii č.2 charakteristické pro Belgii, popř. čeho je zemí původu: (náhled)

 9. Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Belgie i přírodní národní symboly – květinu, strom a ptáka. Národní květinou Belgie je: – obrázek č.3
  Kromě oficiálních státních symbolů jako jsou vlajka, hymna a státní znak, má Belgie i přírodní národní symboly – květinu, strom a ptáka. Národní květinou Belgie je:  – obrázek č.3 (náhled)

 10. Národním stromem Belgie je: – obrázek č.4
  Národním stromem Belgie je:  – obrázek č.4 (náhled)

 11. Národním ptákem Belgie je: – obrázek č.5
  Národním ptákem Belgie je:  – obrázek č.5 (náhled)

 12. Belgie je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i belgický folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.6 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte z obrázků s písmeny belgický kroj:
  Belgie je zemí, která je bohatá na kulturní tradice. Ke kulturním tradicím patří i belgický folklór (národopis) = dodržování lidových tradic, zvyků, písní, tanců a krojů. Na fotografii č.6 jsou kroje z různých zemí označeny písmeny. Vyberte a označte z obrázků s písmeny belgický kroj: (náhled)

 13. Vyberte a označte 5 největších belgických měst seřazených chronologicky podle POČTU OBYVATEL:

 14. Vyberte a označte belgické řeky – některé z nich jsou na fotografii č.7:
  Vyberte a označte belgické řeky – některé z nich jsou na fotografii č.7: (náhled)

 15. Nejdelší belgická řeka se jmenuje:

 16. Na které řece leží belgická města Tournai, Gent a Antverpy?

 17. Hlavní náměstí v belgické metropoli nabízí návštěvníkům nejen pohled na krásné historické domy a impozantní radnici, ale má i další turistickou atrakci – květinový koberec na fotografii č.8. Který text o květinovém koberci je pravdivý?
  Hlavní náměstí v belgické metropoli nabízí návštěvníkům nejen pohled na krásné historické domy a impozantní radnici, ale má i další turistickou atrakci – květinový koberec na fotografii č.8. Který text o květinovém koberci je pravdivý? (náhled)

 18. Na území Belgie se nachází (ke dni 18.4. 2023) 15 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.9 belgické památky UNESCO:
  Na území Belgie se nachází (ke dni 18.4. 2023) 15 památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.9 belgické památky UNESCO: (náhled)

 19. Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých belgických měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.10 uvedena belgická města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO:
  Mezi památky UNESCO se řadí i celá historická jádra některých belgických měst. Označte písmena, pod kterými jsou na fotografii č.10 uvedena belgická města, jejichž historické jádro je zařazeno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO: (náhled)

 20. Z kterého města je fotografie č.11?
  Z kterého města je fotografie č.11? (náhled)

 21. Na fotografii č.12 je město:
  Na fotografii č.12 je město: (náhled)

 22. Jak se jmenuje město na fotografii č.13?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.13? (náhled)

 23. Z jakého města je fotografie č.14
  Z jakého města je fotografie č.14 (náhled)

 24. Na fotografii č.15 je město:
  Na fotografii č.15 je město: (náhled)

 25. Z kterého města je fotografie č.16?
  Z kterého města je fotografie č.16? (náhled)

 26. Fotografie č.17 je z města:
  Fotografie č.17 je z města: (náhled)

 27. Z jakého města je fotografie č.18
  Z jakého města je fotografie č.18 (náhled)

 28. Jak se jmenuje město na fotografii č.19?
  Jak se jmenuje město na fotografii č.19? (náhled)

 29. Na území Belgie došlo v průběhu dějin k několika významným světovým bitvám. Ke kterým z uvedených bitev došlo na území Belgie?

 30. Belgická kuchyně je vyhlášená především kvalitou používaných surovin. Je hodně ovlivněna kuchyní sousedních zemí – především francouzskou a nizozemskou kuchyní, některé pokrmy převzala i z německé kuchyně. K belgické kuchyni neodmyslitelně patří maso v minutkové podobě, různě propečené, ryby a mořské plody. Skoro ke všem jídlům se jako příloha podávají tradiční hranolky, které jsou považovány za národní jídlo s tradicí již od konce 18. století. Typickým belgickým nápojem je pivo, kterého se v Belgii vyrábí na 700 druhů, většinou s vysokým obsahem alkoholu, některá mají i ovocnou příchuť. Belgičané vyrábějí nejvíce druhů a typů piva na světě. Mnoho druhů piva se pije pouze ze speciálních pohárů a skleniček s objemem 2 dcl a 1,25 litru. Belgie je také světově proslulá výrobou čokolády, zejména v podobě pralinek. K dalším sladkým belgickým specialitám patří vafle. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.20 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky belgická:
  Belgická kuchyně je vyhlášená především kvalitou používaných surovin. Je hodně ovlivněna kuchyní sousedních zemí – především francouzskou a nizozemskou kuchyní, některé pokrmy převzala i z německé kuchyně. K belgické kuchyni neodmyslitelně patří maso v minutkové podobě, různě propečené, ryby a mořské plody. Skoro ke všem jídlům se jako příloha podávají tradiční hranolky, které jsou považovány za národní jídlo s tradicí již od konce 18. století. Typickým belgickým nápojem je pivo, kterého se v Belgii vyrábí na 700 druhů, většinou s vysokým obsahem alkoholu, některá mají i ovocnou příchuť. Belgičané vyrábějí nejvíce druhů a typů piva na světě. Mnoho druhů piva se pije pouze ze speciálních pohárů a skleniček s objemem 2 dcl a 1,25 litru. Belgie je také světově proslulá výrobou čokolády, zejména v podobě pralinek. K dalším sladkým belgickým specialitám patří vafle. Z nabídky jídel a specialit na fotografii č.20 vyberte a označte jídla, která se turistům předkládají jako typicky belgická: (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah