Testi.cz > Geografie > ČR > PŘÍRODNÍ KRÁSY ČR

test PŘÍRODNÍ KRÁSY ČR (ČR)

    Autor: carmen.18 (745vlož. 2629vyzk.+26%ø) ... vloženo 8.5.2019
Test vyzkoušen 126 krát, průměrný výsledek je 59.4%.
U některých otázek může být více odpovědí správných, zaškrtněte všechny.
 1. Jak se jmenuje nejkrásnější a turisticky jedno z nejatraktivnějších území v ČR na fotografii č.1, ve kterém je mnoho přírodních a historických památek? Pro své unikátní přírodní i kulturní bohatství je i nejstarší chráněnou krajinnou oblastí v ČR.
  Jak se jmenuje nejkrásnější a turisticky jedno z nejatraktivnějších území v ČR na fotografii č.1, ve kterém je mnoho přírodních a historických památek? Pro své unikátní přírodní i kulturní bohatství je i nejstarší chráněnou krajinnou oblastí v ČR. (náhled)

 2. Jak se jmenuje pískovcová skalní oblast a přírodní rezervace se skalními městy na fotografii č.2, která je součástí chráněné krajinné oblasti?
  Jak se jmenuje pískovcová skalní oblast a přírodní rezervace se skalními městy na fotografii č.2, která je součástí chráněné krajinné oblasti? (náhled)

 3. Kolik je v ČR chráněných krajinných oblastí?

 4. Významnou chráněnou krajinnou oblastí je i Broumovsko s rozsáhlými pískovcovými skalními městy a malebnými jezírky. Zde se nachází i národní přírodní rezervace s největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Jak se skalní město s jezírky na obrázku č.3 jmenuje?
  Významnou chráněnou krajinnou oblastí je i Broumovsko s rozsáhlými pískovcovými skalními městy a malebnými jezírky. Zde se nachází i národní přírodní rezervace s největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Jak se skalní město s jezírky na obrázku č.3 jmenuje? (náhled)

 5. K nejhezčím přírodním rezervacím v ČR patří i území na fotografii č.4. Jak se přírodní rezervace jmenuje?
  K nejhezčím přírodním rezervacím v ČR patří i území na fotografii č.4. Jak se přírodní rezervace jmenuje? (náhled)

 6. Jak se jmenuje území na fotografii č.5, které pro své přírodní krásy bylo vyhlášeno Národní přírodní památkou?
  Jak se jmenuje území na fotografii č.5, které pro své přírodní krásy bylo vyhlášeno Národní přírodní památkou? (náhled)

 7. Malebné údolí na obrázku č.6, které bylo díky svým přírodním krásám vyhlášeno přírodní rezervací se jmenuje:
  Malebné údolí na obrázku č.6, které bylo díky svým přírodním krásám vyhlášeno přírodní rezervací se jmenuje: (náhled)

 8. Jak se jmenuje přírodní rezervace na fotografii č.7, která patří k největším skalním městům v Chráněné krajinné oblasti Český ráj?
  Jak se jmenuje přírodní rezervace na fotografii č.7, která patří k největším skalním městům v Chráněné krajinné oblasti Český ráj? (náhled)

 9. Přírodní park se skalními městy a zříceninami hradů na fotografii č.8, který je chráněným územím ležícím z části v Českém ráji se jmenuje:
  Přírodní park se skalními městy a zříceninami hradů na fotografii č.8, který je chráněným územím ležícím z části v Českém ráji se jmenuje: (náhled)

 10. Jak se jmenují skály na obrázku č.9, kterým se říká „české Dolomity“ a jsou součástí přírodního parku na fotografii č.8?
  Jak se jmenují skály na obrázku č.9, kterým se říká „české Dolomity“ a jsou součástí přírodního parku na fotografii č.8? (náhled)

 11. Územím bohatým nejen na přírodní krásy, ale i na kulturní památky je chráněná krajinná oblast na fotografii č.10. Jak se jmenuje?
  Územím bohatým nejen na přírodní krásy, ale i na kulturní památky je chráněná krajinná oblast na fotografii č.10. Jak se jmenuje? (náhled)

 12. Jak se jmenuje chráněná krajinná oblast na fotografii č.11, na jejímž území se rozkládá největší krasová oblast s nejširším spektrem krasových jevů a nejhlubší propast v ČR?
  Jak se jmenuje chráněná krajinná oblast na fotografii č.11, na jejímž území se rozkládá největší krasová oblast s nejširším spektrem krasových jevů a nejhlubší propast v ČR? (náhled)

 13. Ve které chráněné krajinné oblasti se nachází vápencový lom Velká Amerika na obrázku č.12, kterému se říká „český Grand Canyon“?
  Ve které chráněné krajinné oblasti se nachází vápencový lom Velká Amerika na obrázku č.12, kterému se říká „český Grand Canyon“? (náhled)

 14. Na území ČR byly pro své přírodní krásy a jedinečnost vyhlášeny 4 národní parky (NP): Krkonošský národní park, NP České Švýcarsko, NP Podyjí a NP Šumava. Který z těchto národních parků je největší?

 15. Který z těchto národních parků je nejstarší?

 16. Který z těchto národních parků je nejmenší?

 17. Který z těchto národních parků je nejmladší?

 18. Jak se jmenuje národní park na fotografii č.13, který je pro své přírodní krásy jedním z turisticky nejatraktivnějších území v ČR?
  Jak se jmenuje národní park na fotografii č.13, který je pro své přírodní krásy jedním z turisticky nejatraktivnějších území v ČR? (náhled)

 19. Ve kterém národním parku mohou turisté obdivovat Mumlavský vodopád na obrázku č.14, který patří k nejmohutnějším a nejkrásnějším vodopádům v ČR?
  Ve kterém národním parku mohou turisté obdivovat Mumlavský vodopád na obrázku č.14, který patří k nejmohutnějším a nejkrásnějším vodopádům v ČR? (náhled)

 20. Voda Mumlavského vodopádu na obrázku č.14 padá z výšky cca 10 metrů. Voda vodopádu na obrázku č.15 padá po příkrých kaskádách do hlubin z úctyhodné výšky 148 metrů. Jak se vodopád na obrázku č.15, který je nejvyšším vodopádem v ČR jmenuje a na jakém chráněném území se nachází?
  Voda Mumlavského vodopádu na obrázku č.14 padá z výšky cca 10 metrů. Voda vodopádu na obrázku č.15 padá po příkrých kaskádách do hlubin z úctyhodné výšky 148 metrů. Jak se vodopád na obrázku č.15, který je nejvyšším vodopádem v ČR jmenuje a na jakém chráněném území se nachází? (náhled)

 21. Jak se jmenuje národní přírodní památka na fotografii č.16, která je považována za nejkrásnější útvar v celé oblasti, kde se nachází. Ve které chráněné oblasti mohou turisté obdivovat přírodní unikát na fotografii č.16?
  Jak se jmenuje národní přírodní památka na fotografii č.16, která je považována za nejkrásnější útvar v celé oblasti, kde se nachází. Ve které chráněné oblasti mohou turisté obdivovat přírodní unikát na fotografii č.16? (náhled)

 22. Jak se jmenuje přírodní památka na obrázku č.17, která je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších oblastí Národního parku Šumava?
  Jak se jmenuje přírodní památka na obrázku č.17, která je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších oblastí Národního parku Šumava? (náhled)

 23. Na fotografii č.18 je 5 ledovcových jezer, která patří k přírodním unikátům Národního parku Šumava. Které ze šumavských ledovcových jezer na fotografii č.18 je největší? Kterým písmenem je největší šumavské jezero označeno?
  Na fotografii č.18 je 5 ledovcových jezer, která patří k přírodním unikátům Národního parku Šumava. Které ze šumavských ledovcových jezer na fotografii č.18 je největší? Kterým písmenem je největší šumavské jezero označeno? (náhled)

 24. Jak se jmenuje romantické údolí na fotografii č.19, které patří k nejhezčím a turisticky atraktivním přírodním rezervacím v ČR?
  Jak se jmenuje romantické údolí na fotografii č.19, které patří k nejhezčím a turisticky atraktivním přírodním rezervacím v ČR? (náhled)

 25. Jak se jmenuje jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších zámeckých parků v ČR na fotografii č.20, který je národní přírodní a kulturní památkou a pro svoji unikátnost byl zapsán i na Seznam světového dědictví UNESCO a je tak chráněn i jako památka UNESCO?
  Jak se jmenuje jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších zámeckých parků v ČR na fotografii č.20, který je národní přírodní a kulturní památkou a pro svoji unikátnost byl zapsán i na Seznam světového dědictví UNESCO a je tak chráněn i jako památka UNESCO? (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah