Testi.cz > Geografie > ČR > Český kras

test Český kras (ČR)

    Autor: Ivan52 (5vlož. 81vyzk.-4%ø) ... vloženo 27.1.2010
Test vyzkoušen 240 krát, průměrný výsledek je 47.9%.
Veškeré správné odpovědi v tomto testu jsou skutečnost. Autor testu sám osobně v této oblasti nachodil stovky kilometrů, v přírodě i podzemních chodbách, hodněkrát přespal u kamaráda na zdejší trampské osadě a v hodně zdejších hospodách poseděl...
  1. Jedním z hlavních bodů Čes. krasu je bezesporu hrad Karlštejn. V minulém století byla zavedena mezi hradem a nádražím doprava pro turisty. Co tu jezdilo?

  2. Dalším známým místem jsou zatopené lomy Malá a Velká Amerika. Jejich podzemí je protkáno sítí starých důlních chodeb. V nich "vládne" zdejší fenomén - duch Hanse Hagena. V jedné z chodeb visí tzv. Hagenův gong. Traduje se, že kdo na něj zazvoní, do roka

  3. V oblasti leží i jedna z nejstarších trampských osad v Čechách. Jmenuje se:

  4. Poblíž zmíněné osady je samota Koda, tvořená pár chatami, hájovnou a bývalým mlýnem. Ten mlýn je pozoruhodný tím, že

  5. V temných důlních chodbách Ameriky se odehrává napínavý děj detektivního románu spisovatele Viktorina Šulce. Román má název:

  6. U železniční zastávky Srbsko je hospoda, kde se scházejí trampové a osadníci. Hospoda se původně jmenovala (a název dodnes přežívá):

  7. Jiná proslulá trampská hospoda bývala v údolí mezi Srbskem a Bubovickými vodopády. Ta nesla název

  8. Dál proti proudu Berounky na levém břehu je romantický bývalý lom Alkazar. Jak se odtud vápenec dopravoval ke dráze do Srbska?

  9. U lomu Alkazar ústí do Berounky říčka Kačák. Trampové ji přezdívají:

  10. V oblasti Českého Krasu je dodnes bohužel funkční velkolom na vápenec, poblíž Koněpruských jeskyní. Nese oficiální název

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah