test Austrálie(4.) (Austrálie a Oceánie)

    Autor: DeLanne (45vlož. 201vyzk.+4%ø) ... vloženo 18.3.2014
Test vyzkoušen 1073 krát, průměrný výsledek je 82.5%.
 1. Nejmenším kontinentem, zahrnujícím jen 6% pevniny na světě, je Austrálie a okolní ostrovy označované souhrnným názvem Oceánie. Tento nejmenší světadíl se vyznačuje i nejnižším počtem obyvatel, který je?
  Nejmenším kontinentem, zahrnujícím jen 6% pevniny na světě, je Austrálie a okolní ostrovy označované souhrnným názvem Oceánie. Tento nejmenší světadíl se vyznačuje i nejnižším počtem obyvatel, který je? (náhled)

 2. Na severu sousedí s Indonésií, Východním Timorem a Papuou Novou Guineou, na severovýchodě se Šalamounovými ostrovy, Vanuatu a Novou Kaledonií a na jihovýchodě s ?

 3. Ačkoli je Austrálie považována spíše za mladší kontinent, v porovnání s ostatními se zde můžeme v největší míře setkat s původními obyvateli:
  Ačkoli je Austrálie považována spíše za mladší kontinent, v porovnání s ostatními se zde můžeme v největší míře setkat s původními obyvateli: (náhled)

 4. Nejlidnatější město Austrálie: _____________(doplntě), které má asi pět miliónů obyvatel, sice není považováno za kulturní centrum, ale dá se nazvat centrem kultur. Je zde největší koncentrace přistěhovalců ze všech koutů světa. Narazíte zde na Asiaty, Evropany, Američany i Afričany. Nejvýznamnější místa zde jsou Bondi Beach, Darling Harbour, maličký přístav s množstvím restaurací a slavným mořským světem, kde se procházíte tunely pod hladinou moře. Dále můžeme jmenovat Circular Quay, přístaviště vedle zde nejstarší čtvrti The Rocks které slouží jako výchozí bod pro procházku po Harbour Bridge a místo, kde najdete _____ operu.
  Nejlidnatější město Austrálie: _____________(doplntě), které má asi pět miliónů obyvatel, sice není považováno za kulturní centrum, ale dá se nazvat centrem kultur. Je zde největší koncentrace přistěhovalců ze všech koutů světa. Narazíte zde na Asiaty, Evropany, Američany i Afričany. Nejvýznamnější místa zde jsou Bondi Beach, Darling Harbour, maličký přístav s množstvím restaurací a slavným mořským světem, kde se procházíte tunely pod hladinou moře. Dále můžeme jmenovat Circular Quay, přístaviště vedle zde nejstarší čtvrti The Rocks které slouží jako výchozí bod pro procházku po Harbour Bridge a místo, kde najdete _____ operu. (náhled)

 5. Když budete mít štěstí, narazíte ve volné přírodě na některého ze zvířecích domorodců. Ptáky ibise uvidíte v každém parku, klokany v podvečer na polích nebo třeba na golfových hřištích, wallabies (malé klokánky) buď na skalnatých kopcích, nebo na pláních u lesa. Oposumové žijí v kdejakých městských parcích (i v Sydney), vombati se pohybují na podobných místech jako klokani, naproti tomu medvídkové koala jsou plaší a celý den tráví spaním v korunách stromů. Spatříte-li nějakého, můžete to považovat za veliké štěstí. Hlavně v centrální části Austrálie se můžete setkat i se psy________(doplnte), kteří většinou nejsou nijak nebezpeční, vyskytují se zde i volně žijící velbloudi a ptáci emu. V Tasmánii žijí tasmánští čerti (a kdysi tam byli i tasmánští tygři, kteří jsou již bohužel vyhubeni). Na severu zase můžete potkat kasuáry a krokodýly (oba dva dovedou být člověku nebezpeční), v mokřadech žije zase ptakopysk. Pokud budete u moře, máte velkou šanci spatřit delfíny. Při potápění můžete narazit na mořskou želvu, maurskou rybu, Nema, zévu obrovskou, ale i na malého žraloka.
  Když budete mít štěstí, narazíte ve volné přírodě na některého ze zvířecích domorodců. Ptáky ibise uvidíte v každém parku, klokany v podvečer na polích nebo třeba na golfových hřištích, wallabies (malé klokánky) buď na skalnatých kopcích, nebo na pláních u lesa. Oposumové žijí v kdejakých městských parcích (i v Sydney), vombati se pohybují na podobných místech jako klokani, naproti tomu medvídkové koala jsou plaší a celý den tráví spaním v korunách stromů. Spatříte-li nějakého, můžete to považovat za veliké štěstí. Hlavně v centrální části Austrálie se můžete setkat i se psy________(doplnte), kteří většinou nejsou nijak nebezpeční, vyskytují se zde i volně žijící velbloudi a ptáci emu. V Tasmánii žijí tasmánští čerti (a kdysi tam byli i tasmánští tygři, kteří jsou již bohužel vyhubeni). Na severu zase můžete potkat kasuáry a krokodýly (oba dva dovedou být člověku nebezpeční), v mokřadech žije zase ptakopysk. Pokud budete u moře, máte velkou šanci spatřit delfíny. Při potápění můžete narazit na mořskou želvu, maurskou rybu, Nema, zévu obrovskou, ale i na malého žraloka. (náhled)

 6. Nejkrásnější místa Austrálie můžeme spatřit uprostřed čisté nedotčené přírody. V Austrálii se nachází mnoho národních parků, které se snaží ochránit zdejší krajinu a přírodu. Fauna i flóra je zde velmi bohatá a můžeme se setkat s velkým množstvím endemitů. Velmi lákavá je návštěva Kakadu National Parku, kde můžeme spatřit nádherné vodopády a poslouchat jejich uklidňující šumění. Setkáme se zde dokonce i s krokodýly, jejichž pozorování je doslova fascinující. Můžeme také navštívit národní park schraňující ohromná termitiště, v jejichž okolí se setkáme s kaskádovitými vodopády. Mezi známější parky patří také :____________(doplnte)Tento park o rozloze přes 2 tisíce kilometrů čtverečních najdeme v západní Austrálii a byl zřízen za účelem ochrany tamních pískovcových krasů. Tyto krasy patří k nejvýznamnějším na celé planetě a celé jejich okolí tvoří nádhernou a pestrou podívanou. V jiných parcích můžeme zblízka pozorovat a obdivovat zvířata či podlehnout kouzlu tropických rostlin. Velmi pěknými jsou také australské korálové útesy. Prohlídku si jistě zaslouží i Victoria´s Open Range ZOO.
  Nejkrásnější místa Austrálie můžeme spatřit uprostřed čisté nedotčené přírody. V Austrálii se nachází mnoho národních parků, které se snaží ochránit zdejší krajinu a přírodu. Fauna i flóra je zde velmi bohatá a můžeme se setkat s velkým množstvím endemitů. Velmi lákavá je návštěva Kakadu National Parku, kde můžeme spatřit nádherné vodopády a poslouchat jejich uklidňující šumění. Setkáme se zde dokonce i s krokodýly, jejichž pozorování je doslova fascinující. Můžeme také navštívit národní park schraňující ohromná termitiště, v jejichž okolí se setkáme s kaskádovitými vodopády. Mezi známější parky patří také :____________(doplnte)Tento park o rozloze přes 2 tisíce kilometrů čtverečních najdeme v západní Austrálii a byl zřízen za účelem ochrany tamních pískovcových krasů. Tyto krasy patří k nejvýznamnějším na celé planetě a celé jejich okolí tvoří nádhernou a pestrou podívanou. V jiných parcích můžeme zblízka pozorovat a obdivovat zvířata či podlehnout kouzlu tropických rostlin. Velmi pěknými jsou také australské korálové útesy. Prohlídku si jistě zaslouží i Victoria´s Open Range ZOO. (náhled)

 7. Roční období v Austrálii jsou uspořádaná úplně jinak, než jak jsme zvyklí u nás. Léto zde začíná už v prosinci, podzim v březnu, zima v červnu a jaro v září. Teplotní rozdíly však mezi jednotlivými obdobími, nejsou na většině australského území příliš velké a mrzne zde jen výjimečně. Kdy tedy začíná zima?

 8. Výte jaká hračka vlastně byla v Austrálii vynalezena?
  Výte jaká hračka vlastně byla v Austrálii vynalezena? (náhled)

 9. Australská kuchyně tradičně vychází z kuchyně anglické, kterou s sebou dovezli kolonizátoři při osidlování země. Australská kuchyně, tak jak ji známe v dnešní době, je velmi rozmanitá díky přistěhovalcům převážně ze středomoří a celé Asie. Australská kuchyně je asi nejznámější díky svému__________, které/který se za posledních 20 let stalo oblíbeným po celém světě.
  Australská kuchyně tradičně vychází z kuchyně anglické, kterou s sebou dovezli kolonizátoři při osidlování země. Australská kuchyně, tak jak ji známe v dnešní době, je velmi rozmanitá díky přistěhovalcům převážně ze středomoří a celé Asie. Australská kuchyně je asi nejznámější díky svému__________, které/který se za posledních 20 let stalo oblíbeným po celém světě. (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah