Testi.cz > Geografie > Asie > Střípky z Japonska

test Střípky z Japonska (Asie)

    Autor: newborn (2vlož. 61vyzk.+9%ø) ... vloženo 5.11.2015
Test vyzkoušen 65 krát, průměrný výsledek je 58.3%.
  1. Architekt JAN LETZEL se proslavil nejen v Japonsku, ale po celém světě. Jeho stavba totiž ustála devastační účinky atomové bomby svržené na Hirošimu. Tato stavba se jmenuje Atomový dóm (postavena v roce 1915) a na památku se záměrně udržuje ve stavu, v jakém se nacházela těsně po výbuchu. Jan Letzel byl:

  2. Dnešní hlavní město Tokio se před rokem 1868 jmenovalo:

  3. Z Tokia se můžete kochat výhledem na nejvyšší horu Japonska Fudži. Je to pravda?

  4. Na Letních olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 vybojovala tato slavná československá gymnastka 3 zlaté medaile. Jmenovala se:

  5. V roce 1945 bylo Tokio vybombardováno Američany, kteří při útoku shodili bomby tvořené téměř 1 700 tuny zápalné látky. Jak se tato látka, vyvinutá Američany v roce 1943, jmenovala a čím se zahušťovala?

  6. Z českého pohledu se v angličtině píše Tokio "s hrubkou" jako Tokyo. Je to pravda?

  7. Slavný režisér Akira Kurosawa natočil snímek "Krvavý trůn" (1957), ve kterém zpracovává jistou tragédii od W. Shakespeara. O kterou hru se jedná?

  8. Na Zimních olympijských hrách v Naganu v roce 1998 vybojovali čeští hokejisté zlato. V euforii vyhodil brankář Dominik Hašek do vzduchu hokejku, která nešťastnou náhodou trefila do obličeje:

  9. Město Kjóto bylo před Tokiem první hlavní město Japonska. Američané původně plánovali shodit atomovou bombu právě na Kjóto. Proč od svého záměru nakonec upustili?

  10. Kapesní elektronická hra Tamagotchi, vytvořená v roce 1997, byla ve své době u nás velmi populární. Co bylo cílem této hry?

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah