Testi.cz > Geografie > Amerika > Města USA

test Města USA (Amerika)

    Autor: anthrax (168vlož. 3173vyzk.+19%ø) ... vloženo 7.10.2016
Test vyzkoušen 56 krát, průměrný výsledek je 71.7%.
 1. Které z měst západního pobřeží USA má nejvíce obyvatel?

 2. U kterého města se stékají řeky Mississippi a Missouri? Město bylo v roce 1904 dějištěm historicky třetích letních olympijských her. Nachází se zde Gateway Arch (na obr.).
  U kterého města se stékají řeky Mississippi a Missouri? Město bylo v roce 1904 dějištěm historicky třetích letních olympijských her. Nachází se zde Gateway Arch (na obr.). (náhled)

 3. Toto město je důležitým přistavem. Dochází zde však k bílému útěku (střední třída obyvatel odchází z města a zůstávají zde pouze nízkopříjmové skupiny) = vysoká kriminalita, nárůst chudoby atd. Město je ohrožováno hurikány.
  Toto město je důležitým přistavem. Dochází zde však k bílému útěku (střední třída obyvatel odchází z města a zůstávají zde pouze nízkopříjmové skupiny) = vysoká kriminalita, nárůst chudoby atd. Město je ohrožováno hurikány. (náhled)

 4. Ve kterém městě nalezneme Golden Gate Bridge či Lombard Street (na obr.)? Město bylo v 50. létech 20. století centrem spisovatelů a umělců beatnické generace a v 60. letech centrem hnutí hippies.
  Ve kterém městě nalezneme Golden Gate Bridge či Lombard Street (na obr.)? Město bylo v 50. létech 20. století centrem spisovatelů a umělců beatnické generace a v 60. letech centrem hnutí hippies. (náhled)

 5. Ve kterém městě vznikly firmy jako Starbucks, Boeing či Amazon.com? Městu dominuje Space Needle (obr.). To to město je považováno za kolébku hudebního stylu grunge.
  Ve kterém městě vznikly firmy jako Starbucks, Boeing či Amazon.com? Městu dominuje Space Needle (obr.). To to město je považováno za kolébku hudebního stylu grunge.

 6. Toto město je největší v Pensylvánii. Byly zde sepsány Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států

 7. Toto město je centrem automobilového průmyslu USA ( Ford, Chrysler a General Motors). Město se potýká se značným odlivem obyvatelstva (z 1 849 568 obyvatel v roce 1950 na 680 250 v roce 2013). Problémem je obrovská kriminalita a vysoká míra nezaměstnanosti. Město má přezdívku "America's first third world city" (první město třetího světa v USA).

 8. Toto město je hlavním střediskem americké country hudby (žil tu Johnny Cash). Ve městě sídlil hokejový klub NHL.

 9. V tom to městě zemřel Martin Luther King a Elvis Presley a jedná se o největší město státu Tennessee.

 10. V tomto městě sídlí Coca-Cola nebo CNN. Najdeme zde jedno z největších letišť na světě. Ve městě sídlil hokejový klub NHL, který však byl přesunut do Winnipegu.

 11. To to město má přezdívku The Mile High City, kvůli své nadmořské výšce.

 12. Kterému městu se přezdívá Windy City (Větrné město)? Poblíž tohoto města leží letiště O'Hare. Ve městě se nachází Willis Tower.
  Kterému městu se přezdívá Windy City (Větrné město)? Poblíž tohoto města leží letiště O'Hare. Ve městě se nachází Willis Tower. (náhled)

 13. Ve kterém městě nalezneme Johnsonovo vesmírné středisko, odkud jsou řízeny vesmírné lety amerických raketoplánů?

 14. Které z těchto měst bylo založeno mormony a konaly se zde ZOH?

 15. Které město "hazardu" je na obrázku?
  Které město "hazardu" je na obrázku? (náhled)

 16. Které z těchto měst sousedí s mexickým Ciudad Juárez?
  Které z těchto měst sousedí s mexickým Ciudad Juárez? (náhled)

 17. Nejlidnatější pouštní město USA.
  Nejlidnatější pouštní město USA. (náhled)

 18. Které z těchto aljašských měst má nejvíce obyvatel?

 19. Ve kterém městě bylo na protest proti britskému impériu v přístavu zničeno přibližně 342 beden lisovaného čaje?

 20. V minulosti bylo toto město známé, jako hlavní město světa v produkci oceli. Toto město však zvládlo přechod od těžkého průmyslu k jiným odvětvím.

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah