Testi.cz > Historie > Historie > Veselý Turista cestuje po Česku

test Veselý Turista cestuje po Česku (Historie)

    Autor: Kewin.m (26vlož. 260vyzk.+11%ø) ... vloženo 9.10.2008
Test vyzkoušen 1401 krát, průměrný výsledek je 49.7%.
 1. Na obrázku vidíme Sázavský zámek (původně se jednalo o klášter), a já se ptám, ve kterém roce byl klášter (dnes norenesanční zámek) založen?
  Na obrázku vidíme Sázavský zámek (původně se jednalo o klášter), a já se ptám, ve kterém roce byl klášter (dnes norenesanční zámek) založen? (náhled)

 2. Na obrázku, který zde vidíte je zachycen klášter Svatá Hora u Příbrami, který pochází z roku 1647, jedná se o jedno z nejznámnějších poutních míst ve Střední Evropě! Do kláštera vede dlouhá cesta a to poschodech, které jsou dlouhé ..
  Na obrázku, který zde vidíte je zachycen klášter Svatá Hora u Příbrami, který pochází z roku 1647, jedná se o jedno z nejznámnějších poutních míst ve Střední Evropě! Do kláštera vede dlouhá cesta a to poschodech, které jsou dlouhé .. (náhled)

 3. Nádherný rokokový zámek Dobříš, pochází z let (cca.) 1745 - 1765. V určitém období byl využíván Svazem spisovatelů a já se vás ptám, ve kterém období to bylo?
  Nádherný rokokový zámek Dobříš, pochází z let (cca.) 1745 - 1765. V určitém období byl využíván Svazem spisovatelů a já se vás ptám, ve kterém období to bylo? (náhled)

 4. Kdo by neznal dílo B. Němcové "Babička"! Značná část děje se také odehrávala na Ratibořickém zámku, kde žila kněžna Zaháňská. Moje otázka se ale váže k parku, ve kterém roce byl (asi) park založen?
  Kdo by neznal dílo B. Němcové "Babička"! Značná část děje se také odehrávala na Ratibořickém zámku, kde žila kněžna Zaháňská. Moje otázka se ale váže k parku, ve kterém roce byl (asi) park založen? (náhled)

 5. Jak se jmenuje zřícenina hradu, kterou můžete vidět na obrázku? (hrad má velice smutnou historii - roku 1635 je vydrancován Švédy a roku 1718 totálně vyhořel, už víte, o jakou zříceninu se jedná?)
  Jak se jmenuje zřícenina hradu, kterou můžete vidět na obrázku? (hrad má velice smutnou historii - roku 1635 je vydrancován Švédy a roku 1718 totálně vyhořel, už víte, o jakou zříceninu se jedná?) (náhled)

 6. Zámek, který se zvláštně jmenuje "Nové Hrady" zaznamenal v rukou nových majitelů svůj rozkvět do krásy. Majitelé s přesností opravili dříve zpustlý zámek do dnešní podoby, a já se ptám, v jakém slohu je zámek stavěný?
  Zámek, který se zvláštně jmenuje "Nové Hrady" zaznamenal v rukou nových majitelů svůj rozkvět do krásy. Majitelé s přesností opravili dříve zpustlý zámek do dnešní podoby, a já se ptám, v jakém slohu je zámek stavěný? (náhled)

 7. Hrad Točník pocházející z přelomu 14. - 15. století, byl královským hradem, jakého krále?
  Hrad Točník pocházející z přelomu 14. - 15. století, byl královským hradem, jakého krále? (náhled)

 8. Objekt na obrázku určitě poznávate. Ano, jedná se o Arcibiskupský palác, vzpomenete si, kdy palác vznikl?
  Objekt na obrázku určitě poznávate. Ano, jedná se o Arcibiskupský palác, vzpomenete si, kdy palác vznikl? (náhled)

 9. Poznáte vesničku na obrázku, jedná se o místo, kde zakotvila sestra ještě slavnější sestry :o)
  Poznáte vesničku na obrázku, jedná se o místo, kde zakotvila sestra ještě slavnější sestry :o) (náhled)

 10. Na závěr testíku tu máme zajímavý objekt, který můžeme najít ve foajeru Městské knihovny v Praze. Jedná se o tzv. "IDIOM", který je složen z ..
  Na závěr testíku tu máme zajímavý objekt, který můžeme najít ve foajeru Městské knihovny v Praze. Jedná se o tzv. "IDIOM", který je složen z .. (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah