Testi.cz > Historie > Historie > Veselý Turista cestuje po Česku (2.)(2.)

test Veselý Turista cestuje po Česku (2.)(2.) (Historie)

    Autor: Kewin.m (26vlož. 260vyzk.+11%ø) ... vloženo 17.7.2011
Test vyzkoušen 300 krát, průměrný výsledek je 53.3%.
 1. Ač se to možná nezdá, na obrázku je opravdu zámek, rád bych se dozvěděl jeho název.
  Ač se to možná nezdá, na obrázku je opravdu zámek, rád bych se dozvěděl jeho název. (náhled)

 2. Uznávám, že z obrázku je opravdu těžké poznat, že se jedná (jednalo) o hrad. Napovím vám, že tento hrad byl pravděpodobně vystaven v letech 1260 až 1280 a to jednou z větví rodu Markvarticů.
  Uznávám, že z obrázku je opravdu těžké poznat, že se jedná (jednalo) o hrad. Napovím vám, že tento hrad byl pravděpodobně vystaven v letech 1260 až 1280 a to jednou z větví rodu Markvarticů. (náhled)

 3. Na obrázku nyní vidíme gotický hrad, který byl postaven někdy před rokem 1349 a nese název?
  Na obrázku nyní vidíme gotický hrad, který byl postaven někdy před rokem 1349 a nese název? (náhled)

 4. Kdo by neznal majestátný hrad Bezděz, který pravděpodobně založil Přemysl Otakar II., má otázka ale směřuje ke slavnému vězni, který zde byl se svojí matkou okolo roku 1279 vězněn.
  Kdo by neznal majestátný hrad Bezděz, který pravděpodobně založil Přemysl Otakar II., má otázka ale směřuje ke slavnému vězni, který zde byl se svojí matkou okolo roku 1279 vězněn. (náhled)

 5. Vraťme se k předchozí otázce, onen vězeň si při nedobrovolném pobytu na hradě “vypěstoval” fóbii, kterou trpěl i v dospělosti, o jakou fobii strach) se jednalo?

 6. Barokní zámek, který můžeme na obrázku vidět, často měnil majitele a tedy i vzhled, o jaký zámek se jedná?
  Barokní zámek, který můžeme na obrázku vidět, často měnil majitele a tedy i vzhled, o jaký zámek se jedná? (náhled)

 7. Zámek je dnes nepřístupný a jako mnoho chátrajících památek čekal, zda se ho ujme nějaký podnikatel, který ho opraví a přebuduje na hotel. Stejně dopadl i zámek, který je na obrázku.
  Zámek je dnes nepřístupný a jako mnoho chátrajících památek čekal, zda se ho ujme nějaký podnikatel, který ho opraví a přebuduje na hotel. Stejně dopadl i zámek, který je na obrázku. (náhled)

 8. Státní zámek a také kulturní památka, který můžeme na obrázku vidět byl původně postaven, jako hrad a to okolo roku 1280, o který zámek se jedná?
  Státní zámek a také kulturní památka, který můžeme na obrázku vidět byl původně postaven, jako hrad a to okolo roku 1280, o který zámek se jedná? (náhled)

 9. Kdo by neznal Pannu a Babu, neboli zříceni hradu Trosky, který vznikal (pravděpodobně) v letech 1380 - 1390. Kdo s jeho stavbou v těchto letech započal?
  Kdo by neznal Pannu a Babu, neboli zříceni hradu Trosky, který vznikal (pravděpodobně) v letech 1380 - 1390. Kdo s jeho stavbou v těchto letech započal? (náhled)

 10. Pohádkový hrad Kokořín, který díky podnikateli V. Špačkovi můžeme navštěvovat, byl založen po roce 1320, jeho dominantou je věž, která měří.
  Pohádkový hrad Kokořín, který díky podnikateli V. Špačkovi můžeme navštěvovat, byl založen po roce 1320, jeho dominantou je věž, která měří. (náhled)

Dejte si tento test na vlastní stránky/blog
Veškerá data jsou vlastnictvím webu testi.cz a jakékoliv jejich kopírování a šíření bez souhlasu majitele není povoleno!

jdi nahoru, na obsah